HOROSKOP

Horoskopi për datën 29 nëntor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 29 nëntor nga Russell Grant

Dashi

Kalimi i kohës në një peizazh piktoresk do të pasurojë shpirtin tuaj. Ju nuk mund të filloni t'i tregoni një shoku praktik se sa e rëndësishme është për ju që të keni pak hapësirë ??dhe kohë për të gjetur veten. Kur të tjerët presin që ju të vazhdoni me punën, preferoni t'i lini disa çështje për një ditë tjetër.

Demi

Do t'ju duhet të veproni shpejt për t'iu përgjigjur një oferte ose mundësie që ju vjen. Të jesh kaq spontan nuk është diçka për të cilën ndihesh mirë, por gjithashtu e kupton se njerëzit po kërkojnë nga ju për një vendim të shpejtë dhe ju jeni në një pozicion ku thjesht nuk mund t'i zhgënjeni.

Binjakët

Kohët e qeta të kaluara larg miqve të zhurmshëm po bëhen më të rëndësishme për ju. Ju kënaqeni me jetën tuaj shoqërore, por po e kuptoni nevojën për ekuilibër në jetën tuaj midis aktiviteteve të jashtme dhe kalimit të kohës në vende ku mund të relaksoheni vërtet. Ju dhe një partner mund të dëshironi të kaloni pak kohë së bashku larg vëmendjes.

Gaforrja

Jeni lodhur duke menduar mirë vazhdimisht atë që thoni dhe bëni, sepse jeni të vetëdijshëm që shumë njerëz ju shikojnë. Puna në prapaskenë do t'ju mundësojë të vazhdoni përpara, pa sytë kureshtarë. Së shpejti do të organizoni një vend të caktuar në jetën tuaj që do t'ju mundësojë të relaksoheni plotësisht.

Luani

Një ngjarje në grup do të rezultojë e mahnitshme. Një numër vullnetarësh do të ftohen të bashkohen. Ky është shansi juaj për të shfaqur kreativitetin tuaj. Ndoshta nuk e kishit pritur kurrë që kjo të ishte kaq argëtuese. Talentet tuaja janë anashkaluar për një kohë të gjatë. Një ekspert do të njohë aftësitë tuaja dhe do t'ju ofrohet një pozicion pune i mirë.

Virgjëresha

Ndryshime të rëndësishme po ndodhin në situatën tuaj të karrierës. Është e vështirë për ju të spekuloni kur thirret një takim mes kolegëve të lartë, por keni një ndjenjë që do të bëhet një njoftim i rëndësishëm. Kur bëhet fjalë për qëllimet tuaja, do të keni përparim çuditërisht të mirë.

Peshorja

Do t'ju kërkohet një favor nga një i afërm i moshuar ose ish-punëdhënësi dhe kjo është diçka që mund ta bëni për ta me lehtësi. Zhvillimet financiare do jenë të shpejta dhe mund t'ju befasojnë. Një shumë parash që ju detyrohet do të merret shumë më shpejt nga sa prisnit.

Akrepi

Ju dyshoni shumë se një ngjarje apo takim do të ecë siç është planifikuar. Nga ato që thonë njerëzit e tjerë dhe çfarë po shihni, duket më e mundshme që të ketë anulime edhe pse do të shpresoni të ketë një gabim.

Shigjetari

Zgjidhni të kanalizoni energjinë dhe aftësitë tuaja në zona ku keni më pak gjasa të hasni pengesa ose kundërshtime. Ju gjithmonë mund t'i ktheheni çështjeve të diskutueshme një herë tjetër, por ajo që shpresoni më shumë është të arrini një situatë të këndshme dhe produktive.

Bricjapi

Përgatituni për nevojën për t'u përshtatur dhe për t'u pajtuar me situatat e reja. Disa njerëz do të jenë shumë të shpejtë për të ndjekur rutina të reja ose do të pranojnë ndryshimet që po ndodhin rreth jush.

Ujori

Nuk do t'ju shkaktojë stres një zgjedhje apo vendim të vështirë. Do të peshoni të mirat dhe të këqijat dhe do të dini se keni dalë me një përgjigje të menduar. Një partner vazhdimisht do të vërë në dyshim vendimmarrjen e tij dhe mund të kërkojë nga ju siguri dhe madje edhe ndonjë udhëzim.

Peshqit

Interesat dhe përgjegjësitë individuale po ju ndajnë juve dhe një partner apo mik. Në ditët e sotme pothuajse nuk e shihni njëri-tjetrin dhe kjo të bën të ndihesh sikur nuk jeni më pjesë e jetës së njëri-tjetrit. Nëse kjo ju shqetëson, mund të korrigjohet. Merrni telefonin dhe organizoni një takim.