HOROSKOP

Horoskopi për datën 29 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 29 janar nga Russell Grant

Dashi

Kalimi i kohës me një mik aventurier do t'jua zbukurojë ditën. Vetëm mos harroni se mund të pendoheni nëse e teproni. Zgjidhja e një rrëmuje emocionale nuk do të jetë aq argëtuese sa ta bësh atë. Kjo mund të çojë në përfundimin e një marrëdhënieje të ngushtë, ose marrëveshje biznesi.

Demi

Dikush në familje do të marrë një vendim spontan. Ata mund të zhgënjehen kur ju vendosni të mos ndiqni idetë e tyre. Diçka që tingëllon si argëtuese për të tjerët, nuk ju tërheq. Nuk ka rëndësi se sa bindës përpiqen të jenë njerëzit, ju e dini mendjen tuaj.

Binjakët

Ju dëshironi të shijoni diçka ndryshe. Vetëm sigurohuni që kjo nuk përfshin flirtim me dikë tjetër, veç partnerit. Do ta zbulojë dhe nuk do t`i pëlqejë aspak. Një mik me të cilin do të kalonit kohë nuk do të ndihet shumë aventurier dhe mund të anuloni marrëveshjet në favor të diçkaje më argëtuese.

Gaforrja

Nuk jeni të sigurt për mënyrën se si gjërat po ndryshojnë papritur. Mund të merrni më shumë kohë për të kërkuar këshilla. Njerëzit presin që ju t'u përgjigjeni menjëherë kërkesave dhe pyetjeve të tyre. Duhet të jeni fleksibël edhe pse nuk ndiheni rehat me këtë ritëm.

Luani

Do të dëshironit që një mik i ngushtë të qetësohej në vend që të ankohej për çështje që nuk mund të korrigjohen sot. Kur dikush vazhdon t`ju hutojë për detaje të vogla të jetës së tij dhe ngjarjeve të fundit, ju mund të preferoni një lloj tjetër shoqërie. Ju thjesht dëshironi të relaksoheni dhe të harroni përgjegjësitë për një kohë.

Virgjëresha

Do të ndiheni të lehtësuar pasi të kenë mbaruar problemet romantike dhe ato me paratë që keni kaluar. Ju keni pasur një qasje të qetë dhe praktike ndaj këtyre çështjeve dhe kjo është arsyeja pse së shpejti do të ndiheni më të kontrolluar mbi jetën dhe marrëdhëniet tuaja. Një diskutim mbi ndikimin e ndryshimeve klimatike do t'ju japë ushqim për të menduar.

Peshorja

Një person i ri në jetën tuaj do të zgjasë dorën dhe do të kërkojë ndihmë. Mund të mos jetë e mundur t`i ndihmoni sa duhet. Do bëni maksimumin, por nuk varet gjithçka nga ju.

Akrepi

Paratë janë të kufizuara. Transferimi i borxheve në një kartë krediti pa interes mund të jetë një zgjidhje e përkohshme, nëse jeni duke luftuar me faturat. Shikojini me kujdes opsionet. Në vend të huamarrjes, ulja e shpenzimeve dhe pritja për ditën tjetër të pagës mund të funksionojë gjithashtu mjaft mirë. Gjithçka që shpresoni nga jeta është një marrëveshje e drejtë.

Shigjetari

Dikush në një pozicion drejtues ka keqmenaxhuar një projekt dhe tani gjithçka duket se është kaotike dhe frustruese. Nuk është për t'u habitur që kaq shumë njerëz janë të mërzitur për kohën dhe burimet që kanë humbur. Një ekzekutiv i aftë do të ndërhyjë. Ata do të ndërmarrin veprimet e duhura për t'i kthyer të gjitha në rrugën e duhur.

Bricjapi

Jeni të ndarë mes analizës së saktë të fakteve dhe besimit në intuitën tuaj. Qëndrimi optimist përballë një sërë sfidash mund të jetë mjaft rraskapitës dhe kjo është arsyeja pse mund të zgjidhni të përziheni me miqtë që në një farë mënyre arrijnë të vazhdojnë të shikojnë anën e mirë.

Ujori

Ndërsa disa vullnetarë të tjerë tërhiqen nga një grup ose sipërmarrje bamirësie, ju po e gjeni veten që duhet të merrni përsipër detyrat e tyre. Kjo po ju merr gjithnjë e më shumë kohë. Nëse gjithçka po bëhet e tepërt për ju, mos u ndjeni fajtor. Nuk duhet të ndiheni të detyruar të vazhdoni.

Peshqit

Ndonjëherë nuk është ajo që dini, por njerëzit që njihni ata që ju ndihmojnë të përparoni. Shfaqja e fytyrës tuaj në një mbledhje shoqërore do t'ju hapë rrugën për të çuar përpara një aspiratë për karrierë. Do të ndiqni një këshillë të dobishme. Bashkësia e përbashkët brenda një ekipi sportiv ose krijues do të duket frymëzuese.