HOROSKOP

Horoskopi për datën 29 dhjetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 29 dhjetor nga Russell Grant

Dashi

Disa acarime të kohëve të fundit, qofshin ato që lidhen me sjelljen e një të afërmi apo me egoizmin e një kolegu, do të kenë ndikuar negativisht tek ju. Jeni të lodhur nga të gjitha grindjet, por kur mendoni për këtë, kuptoni se kjo ka nxjerrë në sipërfaqe disa pakënaqësi të fshehura. Ky është shansi juaj për të pastruar ajrin.

Demi

Disa nga dekorimet tuaja të Krishtlindjeve kanë filluar të duken paksa të zymta. Kjo është arsyeja pse ju do t'i hiqni ngadalë ato. Thjesht preferoni që gjithçka të jetë e rregullt. Nëse ndjeni se dikush po kërkon sherr dhe grindje aty ku nuk ka, largohuni.

Binjakët

Jeni jashtëzakonisht karizmatik dhe sharmi juaj do të tërheqë interes në jetën tuaj sociale dhe profesionale. Pranoni një ftesë për një seminar ose punë festive së bashku. Nëse jeni duke kërkuar për një punë të re, ky është shansi juaj për t'u përzier me njerëz që kanë kontakte të rëndësishme. Mund t'ju bëhet një ofertë që nuk do të dëshironit ta refuzoni.

Gaforrja

Nuk duhet kurrë shumë për ta kthyer mendjen në të kaluarën. Mund të jetë një këngë që dëgjoni në radio, një fotografi, ose një artikull nga fëmijëria juaj. Mendimet e tua janë në kohë të shkuara, ndërsa e humbisni veten në momente të lumtura nostalgjie.

Luani

Një kauzë që po e mbështetni ka shumë rëndësi për ju. Një sfidë që do të merrni përsipër nuk do të jetë e lehtë, por nuk është asgjë në krahasim me problemet me të cilat përballen njerëzit me aftësi të kufizuara. Rritja e ndërgjegjësimit për një Organizatë Bamirëse dhe mbledhja e fondeve për të bërë një ndryshim është një frymëzim i madh për ju.

Virgjëresha

Jeni lodhur duke u ankuar për punët dhe duke qenë se askush tjetër nuk do t'i bëjë ato, mund të vendosni t'i bëni vetë. Sa më të organizuar, aq më të përgatitur do të jeni për mundësitë e reja që do vijnë në jetën tuaj në Vitin e Ri.

Peshorja

Ajo që është e rëndësishme për shëndetin tuaj është që të mos ndiheni nën presion nga kërkesat dhe përgjegjësitë. Gjithçka që dëshironi janë disa orë relaksi për të rimbushur bateritë tuaja gati për çfarëdo që mund të sjellë fundi i vitit. Ju mund të jeni të shqetësuar për një të afërm.

Akrepi

Një mik e di se si t'ju magjepsë për të rënë dakord me sugjerimet e tij. Edhe nëse nuk jeni në humor për atë që ata po planifikojnë, ata thjesht dinë si t'ju rrethojnë. Çështjet e biznesit dhe ato sociale janë në një gjendje të luhatshme, por nuk do të ndodhë deri në Vitin e Ri që të konfirmohen disa marrëveshje.

Shigjetari

Jini të gatshëm të bëni shkëmbime për të bërë dikë në familje të pranojë t'ju bëjë një nder. Ju dëshironi të reduktoni punët e vështira dhe përgjegjësitë, veçanërisht kur mendoni se ka njerëz që nuk kanë bërë asgjë kohët e fundit. Kjo është një kohë e mirë për të diskutuar se si të ndahen punët e shtëpisë.

Bricjapi

Po filloni të kuptoni se kujt mund t'i besoni dhe kujt duhet të keni kujdes. Nëse mund ta kuptoni logjikën në kërkesat dhe sugjerimet që njerëzit e tjerë po bëjnë, ka të ngjarë të jeni në një mendje me ta. Anasjelltas, nëse keni përshtypjen se do të humbisni kohën, energjinë dhe paratë tuaja duke ndjekur ëndrrat e dikujt tjetër, do të refuzoni mbështetjen tuaj.

Ujori

Jini të durueshëm me një koleg që ju mërzit duke kopjuar idetë apo metodat tuaja të punës. Sado irrituese që mund të jetë kjo, përpiquni të buzëqeshni dhe t`i mbani mendimet tuaja për vete. Mos harroni gjithashtu se imitimi thuhet se është forma më e sinqertë e lajkave.

Peshqit

Ju mund të keni nevojë për një favor nga dikush që rrallë bën diçka për dikë, nëse nuk i sjell dobi. Ju mund t'ju duhet t'u kujtoni atyre ndihmën që u keni dhënë në të kaluarën për t'i bërë ata të pranojnë të bëjnë këtë gjë të vogël për ju. Nuk është se po i kërkon shumë.