HOROSKOP

Horoskopi për datën 28 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 28 maj nga Russell Grant

Dashi

Një rival i njohur, qëllimet e të cilit janë të ngjashme me tuajat, po ju sjell probleme dhe po ngadalëson përparimin tuaj. Do ta gjeni rrugën e duhur. Ka më shumë se një mënyrë për t`ia dalë.

Demi

Nuk do të ndiqni shembullin e të tjerëve që nxitojnë në çdo gjë. Ky nuk është stili juaj dhe nuk do të nxitoheni apo shtyheni të përshpejtoni përpjekjet tuaja. Kur të tjerët ju shohin duke bërë përparim të ngadalshëm por të qëndrueshëm, ata mund të qetësohen dhe të heqin një fletë nga libri juaj.

Binjakët

Nëse puna juaj nuk ka sfida dhe po fillon të bëhet e mërzitshme, mos u habitni kur ta gjeni veten duke kërkuar vende të lira pune në qytetin tuaj të vogël. Kjo nuk ka të bëjë me marrëdhëniet tuaja me kolegët, pasi keni bërë shumë miq gjatë karrierës suaj, por jeta është shumë e shkurtër për ju që të qëndroni në një pozicion që nuk ju intereson më, ose nuk ju emocionon.

Gaforrja

Shumëçka mund të arrihet me punë të palodhur dhe përpjekje të qëndrueshme siç e dini mirë. Nëse nuk mund të pajtoheni me dikë me të cilin punoni, jini të gatshëm t'i diskutoni gjërat. Ju të dy keni diçka për të mësuar. Një mundësi trajnimi mund të nënkuptojë sakrifikimin e një pjese të kohës së lirë, por ia vlen të merret parasysh.

Luani

Mund të ndjeni se një partner ose dikush tjetër miratimi i të cilit ju nevojitet përpara se të ecni përpara nuk do t'i pëlqejë idetë tuaja. Jini të durueshëm, të qetë dhe diplomatik. Dëgjoni atë që ata thonë dhe lërini të shohin se po mendoni për fjalët e tyre. Do të gjeni një mënyrë për të folur rreth mënyrës suaj të të menduarit.

Virgjëresha

Gjithmonë keni qenë të saktë dhe të kujdesshëm në punën tuaj. Njerëzit në pozitat e pushtetit kanë filluar ta vërejnë këtë. Kënaqësia do të ndihet duke ditur se ka respekt për aftësitë tuaja. Ju do të jeni të parët që do t'ju jepet mundësia për një pozicion pune të mirë. Nuk ka kohë për të hezituar për përgjigjen tuaj.

Peshorja

Diskutimet dhe transaksionet që do bëni do të përfshijnë një kontratë ligjore. Kjo do të ndikojë shumë në të ardhmen tuaj. Kjo është arsyeja pse disa njerëz me të cilët keni të bëni po tregohen shumë të kujdesshëm. Ju mund ta kuptoni hezitimin e tyre dhe megjithëse mund të shkaktojë një vonesë, verifikojini mirë gjërat.

Akrepi

Mund të mos jeni me shëndet të mirë, por nëse jeni të kujdesshëm dhe të organizuar, duhet të menaxhoni përgjegjësitë si zakonisht. Bëni çmos që të mos nxitoni për të dalë në përfundime, ose të shfaqni shumë nga ndjenjat tuaja kur përballeni me situata të vështira dhe të diskutueshme. Mbani një pikëpamje sa më objektive që të jetë e mundur.

Shigjetari

Një marrëdhënie platonike ka filluar të ndryshojë. Ju merrni përshtypjen e qartë se dikush po interesohet për ju. Nëse jeni beqarë dhe kërkoni dashurinë, çfarë ju pengon ta inkurajoni këtë më tej? Nëse jeni i martuar ose në një lidhje serioze, do duhet të hyni në disa mendime të thella.

Bricjapi

Idetë për shtëpinë tuaj do të shfaqen në biseda të ndryshme. Një familjar do t'i shprehë kundërshtimet e tij me zë të lartë. Ju gjithashtu jeni mjaft të kënaqur me mënyrën se si janë gjërat për momentin dhe nuk do të preferonit të filloni me asnjë nga idetë që janë në diskutim. Së bashku do t'i bindni të tjerët që t'i mbajnë gjërat ashtu siç janë.

Ujori

Planifikimi i mirë është çelësi i suksesit tuaj në të ardhmen. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të menduar me kujdes se çfarë dëshironi nga jeta në përgjithësi. Pasi të keni vendosur qëllimin tuaj, filloni të punoni me durim dhe në mënyrë të qëndrueshme për ta arritur atë. Përgjigja për një enigmë do të gjendet nëse ndaloni dhe mendoni për një përvojë të ngjashme që keni kaluar më herët.

Peshqit

Ka një sërë punësh në lidhje me shtëpinë që keni thënë se do të bëni prej disa kohësh. Familjarët presin që ju të mbani premtimet tuaja. Papritur do të ndiheni të bllokuar nga shtimi i mosmarrëveshjeve dhe përfundimeve dhe do të jetë një lehtësim të kaloni pak kohë për t'i larguar ato nga rruga. Ndihma është gati, nëse keni nevojë për të.