HOROSKOP

Horoskopi për datën 28 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 28 janar nga Russell Grant

Dashi

Ju shqetësoheni se sa të mira mund të jenë mjetet për punën tuaj. Ju mendoni se duhet të jeni më të pajisur për detyrat që ju kërkohen, që janë shumë të ndryshme nga çdo gjë që keni bërë më parë. Në mënyrë që të zgjeroni gamën tuaj të aftësive, mund të jetë e nevojshme të bëni një kërkesë për pajisje të reja.

Demi

Bëjini të ditur shefit ose kolegut tuaj të vjetër që preferoni më shumë kujdes në punën tuaj sesa të nxitoni për një punë, sepse ata po ju shtyjnë ta bëni këtë. Duke ndarë pikëpamjet tuaja dhe duke u bashkuar me familjen, kolegët dhe miqtë tuaj, do të jeni në gjendje të gjeni një zgjidhje për një problem të kohëve të fundit që lidhet me shëndetin, sportin ose punën.

Binjakët

Ju keni bërë më të mirën tuaj për t`ia dalë mbi gjithçka. Kur keni qenë i zënë me përgjegjësi në vendin e punës, ato të shtëpisë i keni lënë pas dore, ose anasjelltas. Nëse ka ndonjë mënyrë që të kërkoni ndihmë, tani është koha ta gjeni atë.

Gaforrja

Pavarësisht se sa herë do t`i bëni llogaritë, gjithmonë do ju dalin në fund gabim. Më mirë besojani një të afërmi që ka qenë gjithmonë i zoti me shifrat. Vetë nuk jeni për këtë punë.

Luani

Një bisedë e rastësishme me një mik apo fqinj mund t'ju çojë në një mundësi interesante biznesi. Mbani një qasje serioze për shqetësimet e punës. Shefi juaj do të habitet kur të shikojë se sa të etur jeni kur bëni një punë që nuk e keni shijuar kurrë në të kaluarën. Qëllimi juaj është t'i bëni përshtypje me entuziazmin tuaj.

Virgjëresha

Ju keni ide të forta në lidhje me një çështje pune dhe jeni gjithashtu të etur të bindni kolegët të dëgjojnë dhe pranojnë pikëpamjet tuaja. Do të ishte më mirë të mos ishit shumë të hapur.

Peshorja

Ju jeni shumë intuitiv. Nëse ndjeni menjëherë se dikujt mund t’i besohet ose ndjen se një person nuk është i sinqertë me ju, besojini instikteve tuaja. Mundohuni të mbani mend ëndrrat kur zgjoheni në mëngjes. Kaloni ca kohë duke menduar për njerëzit, vendet, ngjyrën dhe ëndrrat tuaja, pasi ato mund të kenë një kuptim më të thellë sesa keni menduar më parë.

Akrepi

Ndërsa projektet e filluara kohët e fundit vazhdojnë të mbajnë gjallë interesin tuaj, ju e keni të vështirë të tregoni ndonjë entuziazëm për planet e reja për të cilat njerëzit flasin. Ky mund të jetë shansi që një shok pune ose një fqinj ka pritur të tregojë aftësitë e tij.

Shigjetari

Një i afërm ose fqinj i moshuar që ka filluar të mbështetet tek ju për ndihmën tuaj nuk duket se e kupton që keni gjëra të tjera për të bërë. Punët në të cilat po punoni tani janë të rëndësishme pasi jeni duke punuar në një afat të caktuar. Ju e dini që ato duhet të bëhen dhe është e vështirë të relaksoheni kur kjo është në mendjen tuaj. Sa më shpejt t’i mbyllni, aq më mirë.

Bricjapi

Mund të jetë e vlefshme të dëgjoni idetë e një partneri ose të afërmi se si të gjithë mund të kurseni para. Ata gjithmonë vijnë me plane të ndryshme për të fituar para, për të kursyer para dhe për të përmirësuar stilin e tyre të jetesës.

Ujori

Udhëtimi do të shpërblejë në më shumë mënyra sesa një. Kjo është ajo që ju duhet të ndiheni sikur po merrni diçka shtesë nga jeta. Një ndryshim i peizazhit do t'ju japë një shans për të menduar përmes opsioneve dhe mundësive të reja. Kur jeni larg vendeve të njohura mund ta shihni jetën tuaj nga një këndvështrim tjetër.

Peshqit

Ju jeni vigjilent dhe shpejt do të zbuloni një mundësi të mirë. Kjo do t'ju bëjë të kënaqeni me veten tuaj. Ju gjithmonë do të jeni të sjellshëm me të tjerët, por kjo nuk ju bën sylesh. Ju dini si të mbroni interesat tuaja.