HOROSKOP

Horoskopi për datën 27 nëntor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 27 nëntor nga Russell Grant

Dashi

Ju e dini se çfarë presin të tjerët nga ju. Mund të duket sikur jeni duke u manipuluar, por kjo nuk është e vërtetë. Jeni të vetëdijshëm se çfarë po ndodh, çfarë po i motivon të tjerët dhe ku po ju çon gjithçka. Këtë mbrëmje do bëni një bisedë me familjarët dhe do të synoni të shmangni temat prekëse.

Demi

Nuk jeni totalisht kundër ndryshimit dhe nuk do ta mbyllni mendjen ndaj ideve, rutinave apo metodave të reja. Do të jetë dikush me të cilin jetoni ose punoni, i cili do të kundërshtojë nevojën për ndryshim. Dikush që kujdeset për lumturinë tuaj do të ketë disa ide që në fillim do të duken të çuditshme. Jepuni atyre kohë që të rriten me ju.

Binjakët

Në momentin që ndjeni vështirësi në përgatitjen e një projekti duhet të keni gati një plan emergjence, për çdo rast. Kërkoni një kompromis nëse familja nuk mund të bien dakord për atë që duhet të bëni.

Gaforrja

Një keqkuptim në familje do të shkaktojë shumë pakënaqësi. Të afërmit do të tërhiqen nga planet, sepse ata nuk janë konsultuar për to në fillim.

Luani

Përpara se t'i nënshtroheni tundimit për t’i bërë një dhuratë të shtrenjtë vetes ose mikut tuaj, pyesni veten nëse mund ta përballoni vërtet atë. Nëse një shpenzim i pakujdesshëm do t'ju lërë pa para, pse të të mos kaloni kohë më mirë në një hobi të preferuar?

Virgjëresha

Ëndrrat e çuditshme po ju bëjnë të vini në dyshim përvojat tuaja të së shkuarës. Diskutoni mendimet tuaja me dikë që ishte pjesë e së kaluarës suaj. Nënndërgjegjja juaj mund t'ju kujtojë gabimet që nuk do të dëshironi t'i përsërisni më.

Peshorja

Eksploroni impulset tuaja artistike. Pavarësisht nëse bëhet fjalë për bërjen e embëlsirave apo diçka më komplekse si kopshtaria, ju duhet të tregoni talentin tuaj. Nëse paratë janë të pakta, shprehuni lirshëm duke shkruar poezi ose duke pikturuar. Ka shumë që mund të bëni dhe që nuk do të kushtojnë shumë.

Akrepi

Një grindje me një fqinj ose një të afërm më të vjetër do të shkaktojë disa trazira. Mos lejoni që kjo t'ju shqetësojë shumë pasi do të rezultojë të jetë një gjë jo e madhe. Ju do të keni një zgjedhje midis kalimit të ditës me miqtë ose zgjedhjes së kënaqësive dhe argëtimeve më të qeta. Përpiquni për ekuilibër.

Shigjetari

Duke bërë kaq shumë vepra të mira për të tjerët, ju keni humbur vëmendjen për nevojat tuaja. Për shembull, kur ishte hera e fundit që keni shijuar një kohë cilësore me mikun tuaj më të mirë? Përfshini aktivitetet që doni në ditën tuaj. Vizitoni restorantin tuaj të preferuar ose shkoni në kinema me miqtë.

Bricjapi

Aftësitë tuaja janë të paçmueshme në vendin e punës. Puna juaj po vlerësohet dhe për shkak se ju e bëni me pasion, performanca juaj do ta reflektojë këtë. Jeni i papunë dhe kërkoni punë? Puna vullnetare në një organizatë bamirëse mund t'ju ofrojë përvojë në një fushë që dëshironi të eksploroni.

Ujori

Ndoshta nuk e keni pritur kurrë më herët, por bisedat e fundit do të hapin dyer të reja. Dikush do të zbulojë se është në gjendje t'ju ndihmojë të arrini një qëllim të veçantë. Kafshoni gjuhën kur një koleg bën një koment të pavend. Ata kanë zili që ju jeni ai që keni diçka për të festuar.

Peshqit

Dikush ka filluar të kërkojë shumë nga ju. Ju respektoni perfeksionizmin e tyre, por ndonjëherë nuk është e nevojshme. Nuk është e rëndësishme për ju që të bëni një performancë të përsosur. Ju thjesht dëshironi të relaksoheni dhe të kaloni kohë me familjen dhe miqtë tuaj pa pasur nevojë të ndiheni se duhet t'i arrini projektet në mënyrë perfekte.