HOROSKOP

Horoskopi për datën 27 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 27 maj nga Russell Grant

Dashi

Nuk ju shqetëson një sasi e caktuar konkurrence, por do të ndiheni të zemëruar me një rival që po tregon agresivitet të tepërt dhe qëllimisht ju sjell probleme. Ai pret që ju ta kapni karremin. Tregoni qetësi përballë armiqësisë. Ndihet një shkallë ndryshimi në ajër dhe përgjegjësitë po rriten ngadalë.

Demi

Bëni çmos për të treguar pak dhembshuri dhe mirëkuptim ndaj një miku të ngushtë, i cili po tregohet jashtëzakonisht kokëfortë për një çështje që duhet ta trajtoni bashkërisht. Kjo nuk do të thotë se duhet t'u përmbaheni kërkesave dhe vendimeve të tyre në mënyrë të verbër. Dëgjoni sugjerimet e tyre dhe do të keni mundësinë të flisni dhe përfundimisht të gjeni një zgjidhje të zbatueshme.

Binjakët

Ka konfuzion dhe pasiguri kur një situatë po ndryshon në një mënyrë që askush nuk e priste. Po mendoni të kërkoni këshillën e një shoku. Kjo nuk është e këshillueshme. Ata nuk kanë gjasa të kuptojnë këndvështrimin tuaj dhe mendimet e tyre mund të krijojnë dyshime të mëtejshme në mendjen tuaj. Gjithçka çfarë mund të bëni është të merrni vendime duke pasur parasysh nevojat tuaja.

Gaforrja

Shumë konflikte interesash kanë filluar të shkaktojnë probleme në një përpjekje ekipi. Kjo e vë në rrezik gjithçka që është arritur. Do të jetë zhgënjyese dhe nëse nuk adresohet menjëherë. Ky projekt mund të mos përfundojë kurrë. Ju nuk dëshironi të mendoni se keni humbur kohën tuaj dhe mund të gjeni një zgjidhje të zbatueshme.

Luani

Ka pak tension në ajër. Lehtësimi do të vijë kur të dëgjoni lajmet që keni pritur dhe ky lajm do të jetë i mirë. Bëni më të mirën tuaj për të kultivuar një qasje të relaksuar dhe më të lehtë ndaj ngjarjeve aktuale. Lodhja e nervave nuk do t`ju shërbejë për asgjë.

Virgjëresha

Nuk do të jetë e lehtë të pajtohesh apo edhe të kuptosh mënyrën e të menduarit të një miku apo partneri të ri. Kjo mund t'ju habisë kur deri tani keni kaluar jashtëzakonisht mirë së bashku. Nëse dikush po përpiqet t'ju bindë të mos ndiqni instinktet tuaja, qëndroni në këmbë. Nëse bëhet fjalë për këtë, këmbëngulni të shkoni në rrugën tuaj.

Peshorja

Në të gjitha fushat e jetës, synoni të luani sigurt. Nëse nuk mund t'i bindni miqtë që të jenë të kujdesshëm, të paktën tregohuni të vendosur dhe tregojini që nuk do të përfshiheni në idetë dhe skemat e tyre të rrezikshme. Disa njerëz janë të prirur për të ndërmarrë rreziqe, por ju nuk do të jeni një prej tyre.

Akrepi

Ju keni qenë gjithmonë këmbëngulës kur bëhet fjalë për përpjekjet tuaja për të arritur rezultate. Jeni në mëdyshje për të lejuar një mik të thotë fjalën e fundit në marrëveshjet e përbashkëta. Do të ishte në interesin tuaj më të mirë t'i lini njerëzit të kuptojnë se keni mendjen tuaj.

Shigjetari

Jeta është argëtuese dhe mundësitë e reja që po shqyrtoni ju bëjnë të ndiheni të shqetësuar dhe emocional. Kjo gjithashtu mund t'ju bëjë të jeni pak të pakujdesshëm. Qetësohuni dhe sigurohuni që të bëni pauzë dhe të mendoni përpara se të flisni dhe të veproni. Ju nuk dëshironi të mërzitni dikë me një fjalë të shkujdesur, sepse mendimet tuaja janë për gjëra të tjera.

Bricjapi

Pastrimi i rrëmujës do të thotë të hiqni dorë nga gjërat që nuk ju shërbejnë më dhe ju jeni gati ta bëni këtë tani. Pasi ta keni bërë këtë, mjedisi juaj do të ndihet shumë më i rregullt. Do të ketë disa momente zhgënjyese kur nuk mund të mbani mend se ku i vendosni gjërat, por lumturia që ndjeni brenda do t'i ketë bërë përpjekjet tuaja të vlejnë.

Ujori

Rrethanat ose puna me njerëz që janë të kujdesshëm në vendimmarrjen e tyre do t'ju detyrojnë të punoni me një ritëm shumë më të ngadaltë se sa dëshironi. Në vend që të shqetësoheni për këtë, përpiquni të relaksoheni dhe në vend të kësaj shijoni këtë mundësi për të punuar në një mënyrë më pak të ethshme dhe më të lehtë.

Peshqit

Nuk do ta keni të lehtë të kafshoni gjuhën kur një mik kërkon falje për disa komente të prera dhe të neveritshme. Ju do të ndjeni se ata tani janë penduar dhe nëse jeni të gatshëm ta lini të kalojë këtë herë, kjo do të shkojë drejt inkurajimit të një marrëdhënieje më harmonike në të ardhmen. Nga të gjitha llogaritë, kjo duket të jetë e rëndësishme për ju.