HOROSKOP

Horoskopi për datën 27 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 27 janar nga Russell Grant

Dashi

Shpresoni që një raport zyrtar që do të publikohet në çdo kohë, do t'ju japë përgjigje. Do të ndjeni se nuk e dini saktësisht se çfarë po ndodh. Dikush që u largua nga një grup kohë më parë do të bëjë një rikthim dramatik të kthimit në pushtet.

Demi

Dikush i afërt ka diçka të veçantë për t'ju thënë. Thjesht është duke pritur për momentin e duhur. Lajmet nga jashtë do të përfshijnë një ftesë për të udhëtuar. Një angazhim i ri do të thotë që keni disa punë serioze përpara jush, sepse pasi të merrni këtë vendim, nuk do të jeni në gjendje të ndryshoni mendje shumë lehtë.

Binjakët

Edhe pse hezitoni të ndani ndjenjat tuaja, mbani në mend se gjuha e trupit tuaj mund të përçojë më shumë sesa thoni në të vërtetë. Një mik i ndjeshëm do të kuptojë mendimet tuaja. Ju jeni të pasigurt për disa marrëveshje financiare. Prisni pak qartësi pasi të flisni me një profesionist.

Gaforrja

Bëni disa kërkime përpara se të merrni një vendim të rëndësishëm. Kjo do t'ju kursejë shqetësime të panevojshme në të ardhmen. Çështjet e taksave ose sigurimeve, që duhet të trajtohen, nuk mund t`i shtyni më.

Luani

Pavarësisht nëse po mendoni të zhvendoseni në një vend të ri, ose të ndryshoni punë, duhet të lini pak kohë mënjanë për të menduar për të gjitha opsionet tuaja. Do të duket shqetësuese kur një koleg i vjetër përpiqet t'ju bindë të bashkoheni me skemat e tyre. Ju nuk dëshironi të kaloni në anën e gabuar.

Virgjëresha

Dikush do të tregojë një histori dhe do të jetë e qartë se do ta besojë këtë, edhe pse dyshoni se nuk i është thënë e vërteta e plotë. Për shkak të kësaj do ta keni të vështirë të dini nëse diçka është e gabuar apo nëse po imagjinoni vështirësi që nuk ekzistojnë në të vërtetë.

Peshorja

Një çështje besimi do të ecë shumë në një marrëdhënie të ngushtë. Partneri juaj do të jetë më i hapur me ju nëse tregoni respekt për të. Një problem i brendshëm do të jetë aq i parëndësishëm sa nëse e shpërfillni, do të largohet vetë. Shpenzimet impulsive online nuk do të jenë një ide e zgjuar, veçanërisht nëse po përpiqeni të kurseni.

Akrepi

Mbajini paratë tuaja pasi mund të bindeni lehtësisht t'i jepni dikujt një kredi ose të paguani diçka për dikë që nuk do t'jua shlyejë kurrë. Një mundësi investimi nuk do të jetë aq fitimprurëse sa duket në fillim. Kërkesat shtesë do të përfshijnë nevojën për t'i dhënë një dorë ndihmë një miku, fqinji ose kolegu.

Shigjetari

Po bëni çmos për të sistemuar shumë aktivitete në një kohë të shkurtër. A keni marrë përsipër më shumë sesa mund të përballoni? Mund t'ju duhet t'i kujtoni vetes se ka prë që duhet të çlodheni. Duhet të hani, të flini dhe të kaloni kohë më familjen.

Bricjapi

Keni marrë parasysh të gjitha faktet dhe jeni gati të merrni një vendim bazuar në gjithçka që keni mësuar deri tani. Logjika juaj e shëndoshë mund të mos jetë e mjaftueshme për të bindur dikë që keni të drejtë. Ata janë të sigurt se ka diçka tjetër që ende nuk është marrë në konsideratë. Ju nuk do të jeni dakord.

Ujori

Jeni të bindur se jeni praktik, kur në fakt, po lejoni që emocionet të ngjyrosin mendimet tuaja. Jeta mund të bëhet më e lehtë nëse pakësoni angazhimet tuaja. Një partner do t`ju sugjerojë diçka të veçantë për këtë mbrëmje. Kjo do të sjellë një fund të qetë dhe romantik në fund të ditës.

Peshqit

Mund të duhet të ndiqni më shumë se një rrugë në të njëjtën kohë. Ajo që do të zbuloni është se të gjitha rrugët do t'ju çojnë në të njëjtin destinacion, disa më shpejt se të tjerat. Edhe pse do të ndiheni të tërhequr në një sërë drejtimesh të ndryshme, do të jetë e rëndësishme të zgjidhni rrugën tuaj të ardhshme me mençuri.