HOROSKOP

Horoskopi për datën 27 gusht nga Russell Grant

Horoskopi për datën 27 gusht nga Russell Grant

Dashi

Bisedat në familje, çështjet shëndetësore dhe çështjet financiare janë të gjitha fusha që do t'ju marrin shumë kohë. Ju mund ta shfrytëzoni këtë shans për të vendosur një marrëdhënie të ngushtë në një bazë më të qëndrueshme. Një i afërm do t'ju ndihmojë të zgjidhni një dhuratë për ditëlindjen për një mik të Virgjëreshës.

Demi

Një marrëdhënie nuk është aq e afërt sa dikur. Ka humbur atë ndjenjë dashurie. Ju jeni duke u larguar dhe megjithatë nuk dëshironi që ajo të përfundojë. Asnjë marrëdhënie nuk duhet të jetë thjesht një romancë e mërzitshme. Ka mënyra për ta bërë më emocionuese kohën që kaloni së bashku.

Binjakët

Do të ofrohet një pozicion i ri pune. Kjo do të jetë si një ëndërr e realizuar. Ju keni aftësitë dhe përvojën për të pasur sukses në këtë pozicion. Vërejtjet ziliqare të një shoku do t'ju habisin pasi ju prisnit që ai të ishte i lumtur për ju.

Gaforrja

Merrni iniciativën. Nëse keni ide që mendoni se do të përmirësonin një situatë, lërini të tjerët t'i dëgjojnë ato. Familja dhe miqtë tuaj do t'i pranojnë shpejt sugjerimet tuaja. Jeni beqar dhe i vetmuar? Gjithçka që do të nevojitet është një OK nga ju që të fillojë një romancë e re.

Luani

Dikush me të cilin jetoni, punoni ose studioni mund të tregohet kokëfortë, por ju nuk duhet të përgjigjeni në mënyrë të ngjashme. Do të jenë fjalë të buta bindjeje dhe jo negative që do t'ju ndihmojnë të dy të gjeni një rrugë të mesme.

Virgjëresha

Një marrëdhënie nuk është duke shkuar dhe aq mirë. Nuk ka rëndësi nëse është një romancë, miqësi apo partneritet pune, ajo që ka rëndësi është nevoja për një sasi të barabartë të dhënies dhe marrjes. Mos e mashtroni veten për hir të dikujt që nuk ju tregon respekt.

Peshorja

Angazhimet private do të ndërhyjnë në marrëveshjet e bëra tashmë me miqtë. Do të ndiheni të tmerrshëm nëse do të zhgënjeni dikë, por tashmë keni vendosur për prioritetet tuaja dhe nuk mund të largoheni nga çështjet e natyrës personale që kërkojnë vëmendjen tuaj të menjëhershme.

Akrepi

Mund të jetë shtëpia juaj, mund të jetë kopshti juaj, por këto janë fushat ku do të dëshironi të ushtroni kreativitetin tuaj. Biseda me një profesionist do t'ju frymëznojë për disa ndryshime që po mendoni të bëni.

Shigjetari

Shokët e punës tërhiqen nga energjia juaj optimiste. Ata ju dëgjojnë sepse ju e dini se për çfarë po flisni. Edhe kështu mund të dëshironi të rifreskoni aftësitë tuaja përmes një programi të ri mësimor. Shtimi i kualifikimeve tuaja do të përmirësojë perspektivat tuaja të punës.

Bricjapi

Ju dëshironi të jeni në dy vende në të njëjtën kohë dhe po përpiqeni të mbushni sa më shumë ditën tuaj. Madje po dilni shumë më tepër se sa keni dalë kohët e fundit dhe do të kënaqeni duke kaluar kohën shumë larg nga streha juaj e zakonshme.

Ujori

Jini të durueshëm me një të afërm. Ju mund t'i shihni gjërat shumë ndryshe, por a i dini të gjitha faktet? Ende ka diçka që nuk e dini dhe kur ta zbuloni këtë do të kuptoni këndvështrimin e tij.

Peshqit

Qëndrimi juaj pozitiv do të ndihmojë t'i jepni një grupi ose projekti komuniteti shtytjen që i nevojitet për ta realizuar atë. Keni diçka të veçantë që dëshironi të ndani me partnerin tuaj dhe do të prisni derisa ta merrni vetë para se të përhapni lajmet.