HOROSKOP

Horoskopi për datën 26 shkurt nga Russell Grant

Horoskopi për datën 26 shkurt nga Russell Grant

Dashi

Ju mund t'i kurseni një shoku shumë kohë duke e ndihmuar në zgjidhjen e një ngatërrese. Ata mund të mos e duan ndihmën tuaj, por të paktën bëjini të ditur se jeni të gatshëm t'u jepni atyre mbështetje.

Demi


Jeni më të aftë se sa besoni. Shtyjeni veten për t'u përballur me frikën dhe pasigurinë tuaj. Mos vazhdoni t'i thoni vetes se nuk mund të bëni diçka kur as nuk e keni provuar. Hidhni hapin e parë drejt arritjes së diçkaje të veçantë.

Binjakët


Nëse jeni të detyruar të largoheni nga një punë ose marrëveshje afatgjatë, kërkoni mënyra për t`u hedhur në një fushë tjetër. Ju keni shumë talente dhe duhet të mbështeteni në disa prej tyre tani, në mënyrë që të shkoni përpara me një qëllim personal.

Gaforrja

Nuk keni pasur shumë mundësi kohët e fundit për t`ia shprehur gjithë dashurinë tuaj partnerit. Kjo ka shkaktuar tension, sepse mund të ndjeni se gjysma juaj po fillon të vërë në dyshim përkushtimin tuaj ndaj kësaj marrëdhënieje. Sot do të gjeni një mënyrë të përsosur për t'u treguar atyre se sa shumë kujdeseni për ta.

Luani

Disa njerëz nuk do ta pranojnë kurrë se sa joreale janë idetë e tyre derisa të veprojnë sipas tyre. Vetëm atëherë do ta kuptojnë se sa joreale kanë qenë. Meqenëse dikush nuk do t'ju dëgjojë kur përpiqeni t'i flisni, përqendrohuni në marrëdhëniet tuaja më domethënëse dhe lërini të tjerët t`i ndjekin idetë e tyre vetëm.

Virgjëresha

Jeni të mërzitur sepse një mik i juaj shumë i ndjeshëm nuk po ndihet mirë emocionalisht. Në anën tjetër, momentet e lumtura të ndara me familjen do t'ju kujtojnë se sa e rëndësishme është kjo anë e jetës suaj për ju. Një zhvillim i brenda shtëpisë tuaj mund të nënkuptojë ndryshime të mëdha që do të vijnë.

Peshorja

Shpjegimi juaj i një çështje të ndërlikuar do t'i ndihmojë të tjerët të merren me problemin. Ju jeni në gjendje t`i shpjegoni problemet komplekse me terma të thjeshtë. Jini bujarë me këshillat tuaja. Pavarësisht se ndiheni të mërzitur me sjelljen e dikujt, do të kuptoni se ata kanë shumë nevojë për ju.

Akrepi

Vërejtjet e një kolegu mund të bëhen shumë acaruese, por përpiquni t'i shpërfillni ato. Kjo është mënyra e tyre për të tërhequr vëmendjen. Marrja e një reagimi nga ju është ajo që ata shpresojnë. Një mënyrë për të parandaluar që kjo situatë të dalë jashtë kontrollit do të jetë t`i mbani mendimet tuaja për veten.

Shigjetari

Nëse detyrat rutinë mund të presin dhe ju ndjeni dëshirën për të kaluar në diçka ndryshe, bëjeni. Veprimi spontan do të jetë argëtues dhe do të qetësojë shpirtin tuaj. Diskutimi i problemeve të një marrëdhënie të ngushtë me një mik mund ta bëjë dikë të ndiejë se ju keni tradhtuar besimin e tyre.

Bricjapi

Nuk po merrni mbështetjen që ju nevojitet për t'u kujdesur për dikë në familje. Ju keni nevojë për ndihmë më shumë se kurrë. Premtimet se do të merrni mbështetje janë bërë prej kohësh, por ju ende nuk keni parë asgjë. Nëse jeni i papunë dhe po kërkoni diçka, aplikoni në sa më shumë vende.

Ujori

Po bëhet gjithnjë e më e vështirë të jetosh brenda mundësive të tua. Do të jetë e nevojshme të rregulloni financat. Me shpenzimet e përditshme që vazhdojnë të rriten, duhet të dini nëse keni para mjaftueshëm për të paguar faturat.

Peshqit

Thjesht dëshironi të harroni çdo gjë serioze. Jeni gati për të lënë pas një projekt të vështirë pune. Nëse nuk keni mundur të përfundoni një detyrë të rëndësishme dhe dikush ofrohet ta marrë përsipër, ju do ta pranoni me kënaqësi këtë sugjerim. Një vizitë tek të afërmit do të shkojë më mirë se sa pritej.