HOROSKOP

Horoskopi për datën 26 shkurt nga Russell Grant

Horoskopi për datën 26 shkurt nga Russell Grant

Dashi

Një i dashuri juaj është i ndjeshëm. Ju mund të grindeni për një çështje të komplikuar, por kjo nuk duhet t`ju bëjë që të mbani mëri me njëri-tjetrin. Mundohuni të dëgjoni kur një mik që nuk është i përfshirë përpiqet t'ju bindë të jeni më fleksibël për një problem në marrëdhënie.

Demi

Mënyrat e paorganizuara të një shoku ose bashkëjetuesi kanë filluar t`ju lodhin. Ju jeni një adhurues i rregullit. Ju mund të doni një sqarim dhe shpresoni që të tjerët do të bashkohen me ju në këtë qëllim. Nëse nuk e bëjnë këtë, mund të duhet të pranoni që nuk mund të vazhdoni të jetoni ose punoni kështu.

Binjakët

Bëni durim kur asgjë nuk duket se shkon sipas planit. Pavarësisht përpjekjeve tuaja më të mira për të vazhduar me rutinën tuaj të zakonshme, shpërqendrimet ju ngadalësojnë. Njerëzit përreth jush duken të gatshëm të bëjnë ndonjë përpjekje. Në vend që të shqetësohesh, pse të mos i kushtosh vëmendje asaj thënieje të vjetër: nëse nuk i mund dot, bashkohu me ta?

Gaforrja

Mund të jetë e nevojshme të devijosh pak për t`i çuar gjërat në rrugën tënde . Nëse rezistenca nga familja ose miqtë tuaj po ju pengon të arrini atë që synoni, mund t'ju duhet të pranoni nevojën për të qenë më të fshehtë dhe të përvetësoni metoda më delikate.

Luani

Planet për të nisur fillime të reja do të bëhen shpejt. Duket sikur të gjithë janë gati për diçka të re. Udhëzime dhe procedura të qarta do të jenë të nevojshme në vendin e punës, kështu që nëse ka ndonjë ndërlikim ose problem, mund të lehtësohen. Problemet teknike mund të ngadalësojnë gjërat, por ato mund të kapërcehen.

Virgjëresha

Mund të mendoni të bashkoheni me një partner biznesi. Jeni natyrshëm të kujdesshëm dhe intuita juaj nuk do ju lërë në baltë kur bëhet fjalë për të bërë zgjedhje. Ju mund ta gjeni veten të tërhequr nga aftësitë e dikujt me të cilin keni bërë biznes më parë. Do të merrni vendime të mira.

Peshorja

Është një kohë e mirë për të bërë një vlerësim dhe për të rirregulluar një buxhet të përbashkët në mënyrë që të ndiheni më të sigurt dhe më të aftë për të përballuar një faturë të papritur. Debatet e fundit mbi paratë ose një çështje të brendshme kanë një shans më të mirë për t'u zgjidhur sipas ideve tuaja.

Akrepi

Përfitoni nga një grup i ri që po ngrihet në komunitetin tuaj me qëllim që njerëzit me mendime të njëjta të jenë në gjendje të ndajnë interesat e tyre. Ju keni qenë duke e neglizhuar shëndetin tuaj duke vendosur nevojat e të tjerëve para tuajave. Për hir të shëndetit, është e rëndësishme të filloni të bëni ushtrime të rregullta.

Shigjetari

Lajmet që vijnë si një befasi mund t'ju bëjnë të ndaleni për një kohë të gjatë në ngjarjet e kaluara ose të shikoni veten në një mënyrë negative. Për shkak të kësaj ju duhet të dilni nga kjo situatë për t'u mbajtur të zënë. Ndani sa më shumë kohë të jetë e mundur me miqtë dhe kolegët të cilët gjithmonë shikojnë në anën e ndritshme të jetës.

Bricjapi

Ju mund të dilni vullnetarë për t`u marrë me disa punë në shtëpi, për të ndihmuar në përfundimin e një projekti urgjent. Do të jetë më e lehtë të përqendroheni dhe do të punoni më shpejt kur nuk keni shumë shpërqendrime rreth jush. Një detyrë për të cilën keni pasur frikë nuk do të zgjasë shumë.

Ujori

Problemet shëndetësore mund të lindin nëse vazhdoni ta shtyni veten shumë fort. Është më mirë të kujdesesh për veten duke bërë pushime të rregullta sesa të harxhosh plotësisht energjinë tënde. Nëse ju dhe dikush për të cilin kujdeseni jeni të detyruar të qëndroni larg, një telefonatë do t'ju gëzojë jashtëzakonisht shumë. Mbështetja e një partneri të dashur ju ndihmon të mbani shpresën gjallë kur kohët janë të vështira.

Peshqit

Një pyetje e vështirë që ju bëhet kërkon një përgjigje të menduar. Përdorni intuitën tuaj kur krijoni një përgjigje. Pavarësisht sa të gjallë dhe energjikë po ndiheni, konsumimi profesional nuk është një ide e mirë. Nëse e lodhni veten, do të duhet kohë për ta marrë veten.