HOROSKOP

Horoskopi për datën 26 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 26 maj nga Russell Grant

Dashi

Edhe nëse dikush që normalisht e admironi dhe respektoni po ju nxit të nxitoni për të përfunduar një projekt, mos e dëgjoni. Njerëzit janë të prirur të fillojnë me diçka të re, por kjo nuk duhet të jetë një justifikim për t'i lënë punët e tjera gjysmë të përfunduara. Jeni të rrethuar nga njerëz që kërkojnë nga ju për udhëzim.

Demi

Një koleg thjesht nuk është i interesuar të përmbushë detyrimet. Ju i merrni përgjegjësitë tuaja seriozisht dhe dëshironi që ata të bëjnë të njëjtën gjë. Ata jo, ndaj mund t`ju duhet të vazhdoni pa ndihmën e tyre. Ajo që do t'ju shqetësojë është se ata do të marrin të gjithë meritat sapo të përfundojë kjo punë.

Binjakët

Mos u frenoni të aplikoni për një punë që e keni dëshiruar gjithmonë. Ju mund të jeni kandidati më i kualifikuar për këtë pozicion. Ky është shansi juaj për të kërkuar një vend që ju përshtatet më shumë. Universi do t'i shpërblejë gjithmonë ata që janë të përkushtuar dhe të vendosur.

Gaforrja

Nuk keni qenë të kënaqur me një përpjekje të përbashkët. Është zhgënjyese që kjo nuk po shkon siç shpresohej, por gjithmonë mund të mblidheni së bashku me të gjithë për të diskutuar një rrugë më të mirë. Jepuni projekteve një gjykim të drejtë pasi nuk do të dëshironi të tërhiqeni para kohe nga një marrëveshje.

Luani

Problemet familjare që injorohen ka të ngjarë të rriten ose të çojnë në të reja që janë më të rënda si natyrë. Gjithçka që duhet të bëni është t'i jepni më shumë kohë partnerit ose familjarëve dhe më e rëndësishmja, të jeni të gatshëm të flisni.

Virgjëresha

Gjithmonë keni vendosur standarde të larta për veten dhe nëse nuk arrini objektivin tuaj, do të vazhdoni të përpiqeni derisa ta arrini atë siç duhet. Disa informacione të dobishme do t'ju vijnë kur nuk e prisni. Mund të jetë e nevojshme të bëni lëshime.

Peshorja

Po bëni çmos për të përballuar disa vështirësi. Kjo nuk ndihmohet nga një mik apo koleg që po i ekzagjeron problemet e vogla. Injoroni çdo koment për atë që nuk mund të arrihet. Në vend të kësaj përqendrohuni në atë që dini se mund të bëni. Lajmet në lidhje me një ngjarje në komunitet do të jenë jo të vërteta.

Akrepi

Një partner është gati të diskutojë një çështje që ka shkaktuar konflikt mes jush. Do të ndiheni me fat dhe kjo e bën një moment të mirë për të nënshkruar dokumente ligjore dhe financiare. Disa spekulime modeste mund të jenë shpërblyese, por mos rrezikoni paratë e nevojshme për të paguar faturat thelbësore.

Shigjetari

Nuk ka rëndësi se çfarë thoni, partneri ose dikush i afërt do të reagojë në një mënyrë që ju provokon në mënyrën e gabuar. Bëni çmos për të shmangur debatet duke shmangur tema si paratë, udhëtimet dhe vjehërrit. Ndonjëherë ia vlen t'i mbani mendimet tuaja për vete.

Bricjapi

Angazhimet e jashtme ju pengojnë të bashkoheni me një festë familjare. Një i dashur që feston një ditëlindje ose përvjetor nuk do të jetë i lumtur nëse nuk i shkoni. Përgatitjet e minutës së fundit do të tensionojnë një marrëdhënie të ngushtë.

Ujori

Do të zgjoheni në mëngjes me dhjetëra mesazhe nga njerëz që janë të hutuar për atë që po ndodh. Një profesionist do të dalë në skenë për t'i bashkuar të gjithë, për të udhëhequr ekipin në mënyrën e duhur. Nuk do të ndiheni aq të shtyrë për të marrë vendimet që nuk keni dashur të merrni.

Peshqit

Nëse ka diçka që nuk e kuptoni për një punë që nuk e keni bërë kurrë më parë, kërkoni sqarime. Merrni kohën tuaj për të kuptuar qartë se çfarë duhet dhe nuk duhet të bëni. Bashkimi me një koleg të kompletuar do t'ju ndihmojë të kaloni barrierat që ju kanë frenuar.