HOROSKOP

Horoskopi për datën 25 shtator nga Russell Grant

Horoskopi për datën 25 shtator nga Russell Grant

Dashi

Marrëdhëniet personale po përmirësohen. Ju do të vini re se partneri juaj ose një mik i ngushtë është më i hapur ndaj sugjerimeve dhe i prirur t'ju bashkohet në planet tuaja. Do keni shumë shanse për të rritur romancën dhe për të shtuar pak shkëlqim në jetën tuaj personale. Kjo marrëdhënie do të lulëzojë dhe do të rritet.

Demi

Ndonjëherë nuk ka pse të ketë një arsye se pse befas ndiheni optimistë dhe të sigurt se jeta juaj do të përmirësohet së shpejti. Ndonjëherë intuita luan rolin e saj. Përveç kësaj, ju jeni duke punuar shumë dhe e gjithë koha që po i kushtoni arritjes së rezultateve duhet të bëjë një ndryshim.

Binjakët

Nëse jeni serioz për qëllimet tuaja do të kuptoni se kur duhet të veproni edhe nëse shansi për të promovuar qëllimet tuaja vjen papritur. Mund të mos ketë qenë pjesë e planeve tuaja për ditën, por nëse gjeni një mënyrë për t'u përballur me një rival që vazhdon të hedhë pengesa në rrugën tuaj, bëjeni.

Gaforrja

Miqtë nuk bien dakord me ju, familja juaj po bën plane që nuk ju përshtaten dhe ju jeni të lodhur duke u përpjekur të kënaqni të gjithë njerëzit. Sot duhet të largoheni dhe të gjeni një mënyrë për të kënaqur veten. Aktivitetet e qeta do t'ju përshtaten. Do të jetë gjithashtu një lehtësim nëse jeni në gjendje të shmangni këdo që po ju ankohet.

Luani

Jeni të zhgënjyer me shefin ose një koleg që ka pritshmëri joreale nga ekipi. Cilësitë e tyre perfeksioniste dhe kërkesat e larta po shkaktojnë shumë pakënaqësi. Ju nuk e keni idenë se çfarë pritet nga ju nga një moment në tjetrin. Duket sikur dikush po ju pengon qëllimisht të vazhdoni me planet tuaja.

Virgjëresha

Mund të jetë e vështirë të jeni entuziaztë në punë kur dikush në një pozicion drejtues nuk vlerëson gjithçka që bëni për të. Jeni tepër të ndjeshëm ndaj komenteve kritike dhe kjo sepse nuk mendoni se e meritoni këtë. Pse të mos ju lavdërojnë për arritjet tuaja të shumta?

Peshorja

Do t'ju ofrohet një rol i veçantë që prisnit t'i jepej dikujt tjetër. Kjo mundësi e re dhe emocionuese do të sjellë entuziazmin tuaj në jetë. Shkathtësia juaj krijuese do të mirëpritet në një përpjekje grupi ose komuniteti. Një mik do t'ju bindë të provoni diçka të re dhe të guximshme.

Akrepi

Pothuajse kudo që shkoni duket se jeni të kërkuar. Do të jetë e rëndësishme që një i afërm të shohë të zgjidhur një çështje familjare. Ju mund ta kuptoni pse ata ndihen kështu dhe nëse e shikoni dilemën nga një këndvështrim i ri, mund të dilni me një sugjerim për trajtimin e problemit nga një këndvështrim tjetër.

Shigjetari

Me kaq shumë gjëra që ndodhin rreth jush, nuk ka gjasa që të kaloni shumë kohë në të njëjtin vend. Do të dëshironi të merrni pjesë në sa më shumë aktivitete.

Bricjapi

Një aktivitet mund të jetë gjithashtu shumë i kushtueshëm. Disa njerëz po shpenzojnë para sikur të rriteshin në pemë. Ju keni fatura për të paguar dhe nuk dëshironi të jeni në borxhe në të ardhmen. Nuk ka rëndësi se çfarë ankesash mund t'ju vijnë, ju do të vendosni limitin e shpenzimeve para fillimit të ditës dhe do t'i përmbaheni atij.

Ujori

Disa marrëveshje do të anulohen për shkak të problemeve ose një sëmundjeje. Kjo nuk ka të bëjë me ju, por dikush që është shumë i zhgënjyer do t'ju akuzojë se i keni prishur ditën. Më në fund ata do të kuptojnë se nuk është faji juaj. Këto gjëra ndodhin dhe ju do të gjeni një moment tjetër kur do të arrini të takoheni.

Peshqit

Nëse gjërat kanë qenë të mërzitshme në punë, kjo do të ndryshojë. Një fytyrë e re do t'i bashkohet ekipit tuaj dhe idetë e tyre do të jenë frymëzuese. Një projekt mund të duket në fillim sikur do të jetë një dështim, por jepini kohë. Gjërat spontane do t'ju sjellin shumë kënaqësi.