HOROSKOP

Horoskopi për datën 25 shkurt nga Russell Grant

Horoskopi për datën 25 shkurt nga Russell Grant

Dashi

Një punë ose një rol vullnetar do të marrë fund. Ju mund të duhet të ri-motivoni veten dhe ta mbështesni veten. Ka shumë aktivitete për t`u përfshirë dhe pasi të filloni punën në një projekt të ri, do të keni edhe më shumë punë. Përfshirja në një projekt të ri vullnetar do të jetë shpërblyese.

Demi

Ndryshimet janë të nevojshme nëse doni të evoluoni dhe të ecni përpara. Ju jeni i pasigurt për të ardhmen e punës suaj, një marrëdhënieje ose disa aspekteve të tjera të jetës tuaj. Kjo po ju shqetëson dhe po ju shkakton netë pa gjumë. Ndajini shqetësimet tuaja me dikë që ju kupton. Filloni të merrni masa, në vend që të mos bëni asgjë. Është koha të marrësh përgjegjësinë e jetës tënde.

Binjakët

Asgjë nuk po rrjedh siç duhet. Mund të ndiheni të detyruar të lini gjithçka në mënyrë që të kënaqni një shef hipokrit. Një projekt i ri duket se është tashmë në prag të shkatërrimit. Kjo do t`ju bëjë të pyesni ku gabuat.

Gaforrja

Mund të jetë kënaqësi të jeni krijues, por do të arrini më shumë nëse do të fokusoheni tek detajet praktike. Një koleg ose i afërm i ri do të shkaktojë konfuzion përmes ideve. Sigurohuni që të shqyrtoni sugjerimet e menduara mirë.

Luani

Jini të gatshëm të bëni disa ndryshime në orarin tuaj, në mënyrë që të mund të kaloni më shumë kohë me një mik të ngushtë ose një të dashur që ka nevojë për ju. Megjithëse nuk është qëllimi juaj origjinal, ju do të dëshironit t'i bënit nevojat e tyre një përparësi.

Virgjëresha

Edhe kur një i ri në familje thotë se nuk kanë nevojë për to, lavdërojeni dhe inkurajojeni. Tregoni interes për atë që bëjnë ata. Ju mund të jeni në gjendje të siguroni burimet që u nevojiten për t'i ndihmuar ata të ecin përpara.

Peshorja

Ju nuk jeni nga ata që e vënë theksin tek aftësitë tuaja, por nuk do të hezitoni të kapni një mundësi për të kënaqur veten në diçka që ju ka pëlqyer gjithmonë. Keni shumë imagjinatë. Një dëshirë e fortë për të qenë krijues është shumë e madhe për ta injoruar.

Akrepi

Ndonjëherë mund të ndjeni sikur puna ju merr frymën. Njerëzit e dinë që ju gjithmonë i përmbushni detyrimet dhe kjo është arsyeja pse po ju besohet një detyrë e vështirë. Ju mund të bëheni përgjegjës për një projekt. Mundohuni të mos zhyteni aq shumë tek detajet sa t'ju mungojë lënda bazë për ta kryer punën.

Shigjetari

Një detyrë që keni marrë përsipër kohët e fundit po ju jep një problem pas tjetrit. E dinit se do të ishte e vështirë, por kishit menduar që deri tani do të kishit nisur të përparonit. Jeni tunduar të dorëzoheni, por njerëzit e tjerë po mbështeten tek ju. Shefi juaj e di nga përvoja që do ia dilni edhe në këtë punë, kështu që përqendrohuni në përfundimin e saj.

Bricjapi

Keni diçka për të festuar tani. Më vonë, çështjet financiare do jenë të mëdha dhe s`do mundeni. Kur bëhet fjalë për ndonjë gjë me natyrë praktike, lejojeni që intuitën tuaj t'ju udhëzojë.

Ujori

Ju nuk mund ta imagjinoni të qëndroni në një marrëveshje të përbashkët për një kohë të gjatë. Kjo po ju shkakton shumë probleme dhe ju keni shkuar shumë larg. Përfitoni nga gjendja përgjithësisht harmonike e marrëdhënies tuaj për të zhvilluar një diskutim të hapur. Mund ta zgjidhni këtë mes jush.

Peshqit

Ju duhet ta shikoni një situatë emocionale nga një perspektivë më objektive. Tensioni emocional po shkakton probleme në një marrëdhënie të ngushtë ose miqësi. Ju e shihni dikë si të paparashikueshëm ndërsa ai po bën çmos për të qenë më i ndjeshëm përreth jush. Imagjinata juaj ka filluar t`ju turbullojë realitetin.