HOROSKOP

Horoskopi për datën 25 nëntor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 25 nëntor nga Russell Grant

Dashi

Jeta do të bëhet më interesante, ndërsa shfrytëzoni këtë mundësi për të provuar ide të reja dhe për t'u marrë me interesa ose hobi të reja. Një mik do të jetë në kontakt, duke dashur të takohet personalisht. Do të ketë disa lajme të lumtura për të ndarë me ju.

Demi

Jeni aq të lidhur me detyrimet tuaja sa po humbisni devijime të tjera më të lehta. Shmangni marrjen e më shumë angazhimeve. Ju e keni vonuar një pushim. Mendoni të shkoni në shtëpi herët për t'u çlodhur apo edhe për t'u argëtuar. Puna mund të presë për një moment tjetër.

Binjakët

Dikush që dikur ishte pranë jush, i cili u largua nga jeta juaj disa kohë më parë, do të shfaqet papritur. Natyrisht do të jeni të kujdesshëm dhe të arsyeshëm për të mbajtur vigjilencën tuaj. Nëse jeni duke kërkuar për një punë ose një ndryshim në drejtimin e karrierës, njoftoni të tjerët se sa fleksibël mund të jeni.

Gaforrja

Përgatituni të bëni disa ndryshime në orarin tuaj në mënyrë që të merrni informacionin që ju nevojitet. Nuk do të jetë planifikuar, por do t'ju duhet të flisni me njerëz që normalisht nuk i shihni dhe të vizitoni vendet ku zakonisht nuk shkoni në mënyrë që të mësoni më shumë.

Luani

Shefi juaj ose një koleg i vjetër do t'ju kërkojë të kontrolloni diçka dhe kjo gjithashtu mund të jetë me interes për ju. Tani ka disa opsione për të menduar për të ardhmen. Një projekt problematik ka nisur të ecë më mirë. Më në fund rifillon shërbimi normal.

Virgjëresha

Shefi juaj ose dikush në një pozicion autoriteti po i shikon gjërat me shumë kujdes. Jini tepër të kujdesshëm për atë që bëni dhe thoni. Do të duket e pamundur t'i përmbaheni orarit tuaj kur ka shumë gjëra që nuk ishin planifikuar. Përshtatuni me rrethanat në ndryshim.

Peshorja

Ju keni qenë gjithmonë të ndjeshëm dhe të kujdesshëm, por disa njerëz do të përfitojnë. Nuk mund të jesh aty për një mik nevojtar në të gjitha orët e natës dhe të ditës. Dëgjoni kokën tuaj dhe nëse ju duket një zgjidhje logjike të tërhiqeni dhe t'i lini të qëndrojnë në këmbët e tyre, jini të vendosur. Kujtojuni atyre se keni gjëra të tjera për të bërë.

Akrepi

Njerëzit nuk do t'ju vlerësojnë duke u përpjekur t'i shtyni ose nxitoni kur këto janë çështje që kërkojnë kohë. Disa gjëra thjesht nuk mund të nxitohen dhe disa qëllime do të kërkojnë kohë për t'u arritur. Duhet menduar për një çështje financiare. Flisni për çdo shqetësim me familjen tuaj dhe ata mund të jenë në gjendje t'ju ndihmojnë.

Shigjetari

Jeni në humor të provoni diçka të re dhe të ndryshme ose thjesht të argëtoheni pa menduar për pasojat. Jeni duke u lodhur nga një mik nevojtar i cili duket se nuk ia del dot pa ju. Atyre u duhet thënë se keni detyrime të tjera dhe nuk mund të jeni pranë tyre çdo orë të ditës.

Bricjapi

Një koleg i shqetësuar po përpiqet të lehtësojë mërzitjen e rutinës suaj të zakonshme dhe në fillim mund të mos argëtoheni. Një shaka mund të luhet në kurrizin tuaj, por në fund do të shihni anën funny. Mundohuni të mos jeni shumë serioz, përndryshe mund të humbisni argëtimin.

Ujori

Ka një përzierje të këndshme të marrëdhënieve me të tjerët dhe të pasurit kolegë të punës që ju kërkojnë për idetë, mbështetjen dhe opinionet tuaja. Gjithmonë do të përpiqeni të gjeni kohë për njerëzit që kanë nevojë për ju, kështu që nuk do të habiteni kur disa miq ju drejtohen për këshilla.

Peshqit

Sistemoni çdo keqkuptim me një mik apo fqinj. Ju nuk dëshironi të lejoni që një shqetësim i parëndësishëm të vijë mes jush. Edhe nëse do të thotë që ju duhet të jeni i pari që ofroni një degë ulliri, bëni një përpjekje për të qetësuar situatën. Trajtoni njëri-tjetrin me respekt edhe nëse keni mendime të ndryshme.