HOROSKOP

Horoskopi për datën 23 tetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 23 tetor nga Russell Grant

Dashi

Një keqkuptim i vogël i ndodhur disa javë më parë do të zgjidhet. Një mik apo i afërm do të kërkojë falje që ka vepruar kaq keq dhe ju do të jeni të gatshëm për t`i falur. Do të përfundoni një marrëveshje dhe po përpiqeni të fshihni pasiguritë tuaja nga të tjerët.

Demi

Pasojat e vendimeve dhe veprimeve do të jenë shumë të gjera dhe ju mund t'i besoni intuitës tuaj së bashku me analizat praktike për t'ju ndihmuar të bëni zgjedhjet e duhura. Jeni të ngazëllyer për planet për muajt në vazhdim. Marrëveshjet që po bëni tani do të përmirësojnë të ardhmen tuaj. Mund të shihni një mundësi të madhe dhe nuk do ta lini t’ju largohet nga duart.

Binjakët

Ju do të uroni një të afërm të ri kur ata të ndajnë disa lajme të mrekullueshme me ju. Do të jeni krenarë për ta dhe për arritjet që kanë bërë deri më tani. Po bëni përparim të mirë drejt një qëllimi. Është një ndjenjë e mirë, por duhet bërë më shumë punë.

Gaforrja

Një marrëveshje që ishte kundër jush në të kaluarën do të dalë përsëri në shesh me pasoja të çuditshme. Papritmas do t'ju thuhet se kjo nuk qëndron dhe gjithçka ka ndryshuar. Gjëja më e rëndësishme që duhet të mësoni nga ky incident është se ky vendim i ri do të jetë për mirë.

Luani

Përfundimi i një sipërmarrje në grup do të befasojë disa prej jush. Ju nuk e kishit pritur që të arrini kaq shpejt në këtë fazë dhe me përfundimin e këtij projekti do ta gjeni veten duke pyetur se çfarë të bëni tjetër. Një ofertë duhet të konsiderohet me kujdes. Kjo do të lidhet me një promovim të mundshëm.

Virgjëresha

Asnjëherë nuk e keni parë veten si një njeri me fat, kështu që do të vijë si një surprizë e këndshme kur të jeni në vendin e duhur, në kohën e duhur. Një dhuratë ose një fat i mirë të vijë në rrugën tuaj pikërisht kur keni nevojë për të.

Peshorja

Ju do t'u jepni ndihmë atyre që kanë nevojë, por në të njëjtën kohë nuk mund të jeni pranë tyre gjatë gjithë kohës. Nuk jeni mbinjerëzor dhe keni përgjegjësi të tjera. Miqtë duhet ta kuptojnë këtë dhe ta respektojnë. Nëse mendoni se keni nevojë për të qëndruar disa ditë larg mund të largoheni dhe të relaksoheni.

Akrepi

Keni shpresa të mëdha për një rezultat pozitiv. Rritja e pagës ka të ngjarë të ndodhë dhe një lajm i mirë do të ketë lidhje me një anëtar të familjes tuaj. Një festë është plotësisht e justifikuar.

Shigjetari

Një koleg ose i afërm më i vjetër do të vërë në dyshim gjykimin tuaj. Kritikat e tyre do t'ju befasojnë, por ju e dini se çfarë po bëni dhe do të jeni të sigurt në përgjigjen tuaj. Nuk ka rëndësi se sa bindës përpiqen të jenë të tjerët, ju keni vendosur të fiksoheni pas qëllimit tuaj.

Bricjapi

Ju pëlqen të përdorni imagjinatën tuaj nëse pikturoni ose shkruani. Do të jeni në gjendje të përdorni energjinë krijuese përreth jush për të arritur në një punë frymëzuese. Po shikoni përpara dhe planet po vendosen në mënyrë që gjithçka të jetë gati nëse një veprim i caktuar rezulton i nevojshëm.

Ujori

Një bonus ose një dhuratë financiare do t'ju lejojë të keni një liri më të madhe financiare. Kjo gjithashtu do ju lejojë të jeni në gjendje për të shlyer disa borxhe të papaguara dhe do t'ju bëjë të ndiheni se mund të filloni të merrni frymë përsëri. Ka një atmosferë shprese dhe lumturie që rrethon botën tuaj.

Peshqit

Keni disa ide të shkëlqyera dhe një forcë shtytëse e brendshme do t'ju nxisë të zhvilloni plane për përmirësimin e stilit tuaj të jetesës. Duhet të përpunoni detajet e fazave të hershme të këtij plani dhe kjo është diçka për të cilën do të dëshironi të punoni edhe disa ditë para se ta nxirrni në shesh.