HOROSKOP

Horoskopi për datën 23 shtator nga Russell Grant

Horoskopi për datën 23 shtator nga Russell Grant

Dashi

Një romancë e re do jetë shumë e veçantë për ju të dy. Kjo është një marrëdhënie e ndërtuar mbi respektin, shoqërinë dhe pasionin. Nëse jani pasionantë ka të ngjarë të shijoni disa momente intime dhe shumë argëtuese.

Demi

Ju meritoni sukses. Ju është dashur shumë kohë, por më në fund keni diçka për të festuar. Lavdërimi që vjen për arritjet tuaja do të jepet sinqerisht. Një situatë e çuditshme mund të zhvillohet kur do t'ju duhet të jeni fleksibël me opinionet tuaja për të lejuar zbatimin e një ideje të pazakontë që dikush po sugjeron.

Binjakët

Po refuzoni të kapeni pas planeve dhe njerëzve që nuk ju sjellin më lumturi apo kënaqësi. Kjo shënon një kthesë të veçantë për ju ndërsa përshtateni me një kuptim të ri të asaj që jeni. Nuk do të lejoni më asgjë ose askënd t?ju shtypë ju dhe të vërtetën. Do të ndiheni shumë më të lumtur për këtë gjë.

Gaforrja

Mund të keni sukses nëse ecni me kujdes. Do të ishte e vlefshme të bëni përpjekje shtesë në çdo gjë që planifikoni të bëni dhe kjo do të shpërblehet. Një punë e papritur do të ketë nevojë për një vëmendje urgjente. Ky është shansi juaj për të treguar atë që mund të bëni.

Luani

Një incident i fundit ka shkaktuar shumë spekulime. Bisedat në internet dhe ballë për ballë do të jenë intriguese kur miqtë do të vijnë me disa histori interesante. Kalimi i kohës me miqtë ju ndihmon të mbani mendjen tuaj larg çështjeve që nuk zgjidhen lehtë. Në vend që të përqendroheni në atë që nuk mund të bëni, mendoni se çfarë mund të bëni.

Virgjëresha

Mund të mos i keni kuptuar vështirësitë që ka kaluar një mik apo i afërm derisa ata t’jua tregojnë. Ajo që është zhgënjyese në këtë situatë, është kur kupton se nuk mund të ofrosh ndonjë ndihmë apo zgjidhje praktike. Ju mund të shikoni se cilat institucione janë në dispozicion për t'i ndihmuar ata të trajtojnë problemet e tyre.

Peshorja

Ju keni bërë shumë xhiro për të zgjidhur një numër të madh problemesh. Diskutimet nuk po ju çojnë askund dhe të gjithë kanë idenë e tyre se si t'i qasen secilës çështje. Koha për veprim ka ardhur. Ju jeni gati për të ndërmarrë hapa për t'i zgjidhur çështjet tuaja, nëse njerëzit e tjerë nuk mund të bëjnë asgjë tjetër përveçse të flasin për të.

Akrepi

Një debat i kohëve të fundit nuk kishte për qëllim të dilte jashtë kontrollit. Ju ndjeni se një mik nuk është i kënaqur me ju dhe mund të dëshironit ta kishit trajtuar situatën me më shumë takt. Nuk duhet të jetë e vështirë për të rregulluar këtë keqkuptim dhe nuk do të jeni i vetmi që jeni të lumtur të korrigjoni dhe të harroni ato që kanë ndodhur.

Shigjetari

Do të jetë një lehtësim kur ndryshimet në vendin e punës fillojnë të vendosen në një rutinë të rehatshme. Ju keni shumë përgjegjësi dhe kjo ka filluar të ndikojë në shëndetin tuaj. Edhe nëse nuk ndiheni mirë, do vazhdoni. Duhet t`i rregulloni gjërat në atë mënyrë që të merrni pak kohë për veten tuaj.

Bricjapi

Ju nuk e kishit kuptuar që dikush i afërt po fillonte të ndjente se e kishit marrë miqësinë e tij si të mirëqenë. Për shkak se ata kanë qenë gjithmonë atje, ju jeni më pak vlerësues dhe të ndërgjegjshëm për ta. Të gjithë duan të ndihen të dashur dhe të vlerësuar. Nëse ndjeni se një mik është i pakënaqur, si mund ta ndihmoni ta ndryshoni këtë?

Ujori

Ju jeni në rrugën drejt suksesit dhe lumturisë. Qëllimet drejt të cilave po punoni tani ju japin një ndjenjë optimizmi dhe qëllimi. Përpjekjet e fundit për të bërë disa përmirësime në jetën tuaj tregojnë shenja të të qenit të suksesshëm. Kjo do të sjellë disa ndryshime dhe do të jenë ndryshime për mirë.

Peshqit

Një koleg do të ndryshojë planet në një moment. Ju do të bëni atë që ju kërkohet, por mund të mos jeni të lumtur për këtë. Qëllimi juaj ka qenë t'i caktonit vetes detyrat që mendonit se ishin më të rëndësishme dhe do të jetë frustruese t'i nënshtroheni autoritetit.