HOROSKOP

Horoskopi për datën 23 shkurt nga Russell Grant

Horoskopi për datën 23 shkurt nga Russell Grant

Dashi

Marrëdhëniet përmirësohen duke rritur vetëbesimin ndërsa e shihni komunikimin me të tjerët shumë më të lehtë. Martesat dhe partneritetet e biznesit janë më harmonike. Ju jeni më pranues ndaj sugjerimeve për të ardhmen dhe kjo mund të çojë në hapjen e mundësive të mëtejshme. Kapini të gjitha mundësitë.

Demi

Ju keni arsye t’i jeni mirënjohës një shoku ose kolegu që po mban mbi supe një barrë të padëshiruar. Kjo do t'ju lejojë të përqendroheni më saktësisht në aktivitetet dhe interesat tuaja kryesore. Një mik i ngushtë do t`ju besojë. Ajo që ata thonë do të bëjë që të buzëqeshni.

Binjakët

Keni pasur një tendencë të nxitoni dhe t'i lini gjërat të ecin. Tani është koha të uleni dhe të përfundoni një projekt për kënaqësinë tuaj dhe të punëdhënësit tuaj. Gjeni kohën për të marrë parasysh pasojat e mundshme përpara se të bëni ndonjë ndryshim gjithëpërfshirës në jetën tuaj.

Gaforrja

Kur e shihni veten duke mos besuar dikë edhe pse ata kanë qenë gjithmonë të mirë me ju, pyesni veten pse. Mundohuni të mbani një ekuilibër midis kujdesit dhe arsyes së shëndoshë. Nëse ndiheni tepër dyshues për të sapoardhurit, përpiquni të zbuloni arsyen për këtë.

Luani

Dikush duhet të jetë iniciatori. Nëse të gjithë frenojnë të bëjnë sugjerime ose të marrin masa, asgjë nuk do të bëhet. Edhe nëse kjo nënkupton marrjen përsipër të detyrave që normalisht i bën partneri juaj, marrja e kësaj pune shtesë do t'u lejojë të tjerëve më shumë liri për të kënaqur veten e tyre.

Virgjëresha

Me një planifikim të kujdesshëm mund të arrini shumë ambicie personale. Përdorni imagjinatën tuaj për të gjetur mënyra për t'u shkëputur nga angazhimet që nuk ju pëlqejnë më. Edhe pse jeni gati për një ndryshim, sigurohuni që të merrni parasysh gjithçka. Planifikoni mirë dhe do të arrini qëllimet tuaja.

Peshorja

Ju jeni i besueshëm nga natyra. Ata që janë afër jush e dinë këtë. Një anëtar i familjes së partnerit tuaj do të thotë diçka që ju bën të besoni se dyshojnë në ndershmërinë tuaj. Kur tema të tilla të përsëriten, ato do të kërkojnë falje.

Akrepi

Pavendosmëria e një njeriu me të cilin jeton ka filluar t`ju nervozojë. I keni bërë disa sugjerime që nuk po jua merrin parasysh. Do t’ju ??duhet gjithë durimi për të qenë sa më tolerant me njerëzit që duket se veprojnë qëllimisht kundërt jush.

Shigjetari

Mosmarrëveshjet me dikë të afërt për çështje që keni menduar se ishin zgjidhur të bëjnë të ndjehesh sikur po harxhon energjinë tënde. Mund të jetë e nevojshme të ktheheni përsëri në fillim të përpjekjeve tuaja për të gjetur një kompromis ose për të bërë paqe. Mos lejoni që krenaria të qëndrojë midis jush dhe harmonisë.

Bricjapi

Një i ri në familje ka nevojë për ju. Nëse e kuptoni se janë të shqetësuar, inkurajojini të flasin. Asgjë nuk është përgjithmonë dhe mund t'ju duhet ta shpjegoni këtë në mënyrë diplomatike. Gjeni interesa dhe aktivitete që do t'ju ndihmojnë të mbani mendjen larg shqetësimeve.

Ujori

Shqetësimi për paratë dhe çështjet e punës nuk do ta bëjë më të lehtë jetën. Nëse sot nuk mund të bëni asgjë për këto, kthejeni mendjen tek çështje të tjera. Mund ta gjeni shumë më të preferueshme të përqendroni vëmendjen tuaj në një marrëdhënie të ngushtë pasi ndiheni më të kënaqur.

Peshqit

Ju mund të dilni në përfundim të një projekti të nisur në fillim të vitit. Edhe nëse nuk jeni në humor, ta detyroni veten ta bëni këtë do të sjellë një ndjenjë të jashtëzakonshme kënaqësie në fund të ditës. Dikush është duke pritur një përgjigje për kërkesën e tij për ndihmën tuaj në lidhje me një çështje bamirësie.