HOROSKOP

Horoskopi për datën 22 shkurt nga Russell Grant

Horoskopi për datën 22 shkurt nga Russell Grant

Dashi

Miqësitë e reja po zhvillohen me shpejtësi. Do ta dini pothuajse menjëherë nëse do të shkoni mirë me dikë që takoni. Para se ta dini, ju dhe një koleg ose fqinj i ri do të ndani disa sekrete. Sfidat e reja janë gati të vijnë në rrugën tuaj duke ju dhënë një shans për të përdorur aftësitë në avantazhin tuaj më të mirë.

Demi

Ju pëlqen të mbani një qasje praktike për shumicën e çështjeve dhe kjo është ajo që ju bën të jeni në gjendje të jepni këshilla të arsyeshme për ata që kanë nevojë për to. Një i dashur e ka vënë veten për ta bërë këtë një ditë të veçantë për ju. Ju po filloni të kuptoni se miqtë dhe të dashurit tuaj janë ndër pasuritë më të çmuara.

Binjakët

Nuk po kërkoni shpërblim ose vlerësim kur i jepni kohën tuaj një bamirësie ose përpjekjeje të komunitetit. Jeni të lumtur që jeni në gjendje të ndihmoni për të bërë një ndryshim në jetën e njerëzve të tjerë. Një mbledhje fondesh që ju kërkohet të organizoni do të jetë aq e suksesshme sa që mund të çojë në organizime të ngjarjeve të ngjashme në të ardhmen.

Gaforrja

Jini fleksibël në qasjen tuaj ndaj mundësive të së ardhmes. Mbani lidhje me miqtë tuaj aventurierë. Kjo do të hapë rrugën për përvoja të reja dhe sa më të hapur të jeni ndaj përvojave të reja, aq më shumë shanse do të keni për romancë në jetën tuaj, nëse jeni beqar.

Luani

Argëtimi i bollshëm është në axhendën tuaj edhe nëse kjo do të thotë të organizoni një festë virtuale. Një surprizë që një mik ka rezervuar për ju do t'ju bëjë jashtëzakonisht të lumtur. Ky person së shpejti mund të bëhet një mik i besueshëm dhe i vlefshëm.

Virgjëresha

Ju keni një ide të mirë se si do të zhvillohen gjërat, sepse mund të vizualizoni pasojat e disa vendimeve dhe veprimeve. Kjo ju ndihmon të merrni vendime të mira. Kur kuptoni se gjërat mund të shkojnë keq, ju do të këshilloni me shpejtësi të tjerët të përfshirë në alternativat e mundshme.

Peshorja

Do t'ju japë kënaqësi të madhe që të jeni në gjendje të ndihmoni të tjerët. Dikush i afërt ka diçka për të festuar. Përpjekja që po bëni për ta bërë këtë ditë të veçantë vlerësohet nga familja dhe miqtë tuaj. Në asnjë mënyrë nuk jeni vetëm. Bashkimi i forcave me njerëz me të njëjtin mendim për të mbështetur një projekt të komunitetit do të jetë jashtëzakonisht i dobishëm.

Akrepi

Komunikimet e sinqerta që ju lejojnë të shprehni emocionet tuaja më të thella do t'ju ndihmojnë të relaksoheni dhe të kapërceni ankthin. Besojini intuitës tuaj kur bëhet fjalë për shqetësimet e marrëdhënieve. Ndjeshmëria juaj ndaj atmosferës përreth jush do t'ju ndihmojë të thoni gjënë e duhur në kohën e duhur.

Shigjetari

Një partner apo mik i ngushtë ka ndryshuar mendim për një marrëveshje të përbashkët. Ata mund të mos e thonë këtë me shumë fjalë, por ju mund të kuptoni se si ndihen. Nuk duket si koha e duhur për të diskutuar bërjen e marrëveshjeve të reja, por tregojini atyre që jeni të ndjeshëm ndaj ndjenjave të tyre dhe do të gjeni një kompromis.

Bricjapi

Anëtarët e tjerë të familjes suaj nuk po ju ndihmojnë. Ju po përpiqeni të kuptoni sjelljen e tyre edhe pse ata janë argumentues dhe të paarsyeshëm. Përpiquni të zbuloni ç`po ndodh.

Ujori

Personaliteti juaj miqësor dhe gatishmëria për të ndihmuar këdo kur i nevojitet ndihmë do t'ju bëjë jashtëzakonisht të popullarizuar. Ju papritmas mund të filloni të ndiheni më shumë në shtëpi në vendin e punës, sesa keni menduar se do të ishit ndonjëherë. Ndjenja juaj e urgjencës për të përmbushur një detyrë të rëndësishme.

Peshqit

Perspektivat për romancë po bëhen më të ndritshme, megjithatë ekziston ende një ndjenjë që jeta juaj e dashurisë dhe jeta shoqërore në një farë mënyre mungojnë. Ngjarjet gjatë javëve në vazhdim do t'ju bëjnë të ndiheni krejt ndryshe. Shumë shpejt do të ketë më shumë mundësi për t'u bashkuar në aktivitete në grup.