HOROSKOP

Horoskopi për datën 22 prill nga Russell Grant 

Horoskopi për datën 22 prill nga Russell Grant

Dashi

Ju duhet të mbani qëndrimin tuaj në situata të reja. Mos jepni as përshtypjet e para. A po e shpërndani energjinë tuaj? Nëse merrni shumë përsipër, nuk do të arrini kurrë shumë larg. Ju keni marrë shumë punë në të njëjtën kohë.

Demi

Pas disa vështirësish me financat, një bonus i papritur do t`ju sjellë para në xhep. Kjo duhet t'ju lejojë ta trajtoni veten me diçka të këndshme dhe e meritoni këtë. Një mënyrë e mirë për të ndihmuar më tej karrierën tuaj do të ishte të shoqëroheni me njerëz të rëndësishëm në fushën tuaj.

Binjakët

Një punë ose detyrë e re do t'ju lërë në prapaskenë. Do të ndiheni mirë që ju është ofruar ky pozicion, por duhet të punoni me orë të tëra. Kjo është e vetmja pengesë. Sado joshëse që mund të tingëllojë, ju do të preferonit të jeni në mes të gjithçkaje që po ndodh, kështu që mendoni me kujdes përpara se të jepni një përgjigje.

Gaforrja

Dikush i ri do të hyjë në skenën e punës dhe papritmas disa nga ngarkesat tuaja do të lehtësohen. Nuk do të jetë e lehtë, në fillim, të delegoni përgjegjësitë tuaja, por në fund do të vlerësoni lehtësinë që kjo sjell. Do të ndiheni mirë kur të keni më shumë kohë në dispozicion sesa pritej.

Luani

Një takim që nuk e prisni me padurim mund t'ju bëjë të hezitoni të vazhdoni. Kjo madje mund të rezultojë të jetë një ditë e suksesshme dhe ju do ta shikoni prapa e do të pyesni veten pse ishit kaq të shqetësuar.

Virgjëresha

Dikush që është shumë bindës, do të përpiqet t'ju bëjë presion që të bashkoheni në planet e tyre. Kjo është diçka që mund të mos dëshironi ta bëni. Ju thjesht e dini se nuk do të përshtateni ose kjo nuk është e duhura për ju. Këmbëngulni të qëndroni me qëllimet tuaja origjinale.

Peshorja

Mundësitë që kurrë nuk do t'i kishit ëndërruar janë papritmas për t'u marrë parasysh. Sigurohuni që ta shfrytëzoni sa më shumë. Ndonjëherë ndodhin mundësitë më të mira kur nuk e prisni. Shumë shpejt do të tërhiqeni nga një valë emocionuese që do të përfshijë jetën tuaj.

Akrepi

Nisja e një sipërmarrjeje të përbashkët është shtyrë disa herë tani. Ju kishit shpresa të mëdha për këtë projekt dhe nuk po rezulton siç pritej. Një ngjarje e veçantë mund të vonohet ose anulohet për shkak të një problemi Teknik, ose një rasti që e kishit parashikuar me padurim, mund të rezultojë të jetë diçka zhgënjyese.

Shigjetari

Do të ketë shumë udhëtime me përfshirjen në një grup dhe komunitet. Një numër i madh aktivitetesh do t'ju mbajë në këmbë, ashtu siç ju pëlqen. Mund të mos keni shumë kohë për të qëndruar dhe për të biseduar, por miqtë e krijuar sot do të jenë lloji i miqësisë që zgjat përgjithmonë.

Bricjapi

Një i ri do t'i bashkohet rrethit tuaj shoqëror. Do ta pëlqeni këtë person që në fillim. Ju keni nevojë për energji të bollshme, nëse doni të kaloni gjithçka që duhet të bëni sot. Mund ta gjeni veten duke bërë disa punë në të njëjtën kohë.

Ujori

Kalimi i kohës me fëmijët dhe të rinjtë do t'ju kthejë në kontakt me fëmijën tuaj të brendshëm. Sinqeriteti i tyre natyral do të bëjë një ndryshim relaksues. Nëse ka diçka që nuk mund ta heqësh nga mendja, një shëtitje e gjatë do të të bëjë mirë.

Peshqit

Kur jeni gjithmonë në lëvizje, është e vështirë të dini nëse po shkoni në drejtimin e duhur apo thjesht po vazhdoni me disa gjëra jashtë zakonit? Ju duhet t'i kushtoni vetes pak kohë për të reflektuar mbi të kaluarën tuaj dhe për të menduar për të tashmen dhe të ardhmen. A i keni humbur synimet tuaja kryesore? Do t`i gjeni.