HOROSKOP

Horoskopi për datën 22 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 22 maj nga Russell Grant

Dashi

Mund të jetë e nevojshme t`i vendosni planet e grupit në plan të dytë. Shqetësime të tjera të rëndësishme që sapo janë shfaqur do të duhet të bëhen prioritet. Ju do të jeni në gjendje t`i dalloni problemet përpara se të tjerët ta bëjnë këtë.

Demi

Mund të keni planifikuar të zgjidhni disa çështje praktike prej disa kohësh, por ende nuk e keni arritur. Ka prova që do t'i nënshtroheni disa ndryshimeve dhe do të dëshironi të filloni një fazë të re me një plan të qartë. Rregullimi i çështjeve tuaja financiare nuk do të jetë aq i komplikuar sa duket.

Binjakët

Në vendin e punës po futen metoda të reja për të zëvendësuar të vjetrat. Ju do të përqafoni këtë mundësi për të përditësuar një sistem të modës së vjetër. Një familjar do të bëjë një njoftim surprizë. Ju nuk jeni të sigurt se si ndiheni vërtet për atë që do dëgjoni dhe do t'ju duhet pak kohë për të menduar për të.

Gaforrja

Asnjëherë mos e nënvlerësoni aftësinë tuaj për të arritur qëllimet. Mos e mundoni veten. Një çmim i merituar do t'ju inkurajojë të vlerësoni më shumë veten. Më në fund e ndjeni se po bëni një përparim të rëndësishëm. Mund të duhet pak kohë të mësoheni me rutinat e reja, por jeni të durueshëm dhe e dini se do të përshtateni, përfundimisht.

Luani

Mbajeni mendjen te gjërat që ju nevojiten kur bëni blerje. Mos lejoni që një udhëtim apo blerje e pamenduar të dëmtojë financat tuaja. A mund t'i përballoni vërtet lukset e shtrenjta që vazhdoni të dëshironi? A nuk do të ishte më mirë të shijonim kënaqësitë e vogla? Kujdesuni më shumë për pamjen tuaj nëse merrni pjesë në një ngjarje apo festë të rëndësishme.

Virgjëresha

Jeni të vetëdijshëm për gjithçka që duhet të bëni, por edhe për faktin se keni nevojë për pak pushim dhe relaksim. Nëse një i afërm ofrohet të lehtësojë një pjesë të ngarkesës tuaj, mos e refuzoni ofertën e tyre. Gjithçka që duan të bëni është të ndani përgjegjësitë. Nuk është një shenjë dobësie të pranosh se të duhet ndihmë.

Peshorja

Do të ketë diçka spontane në lidhje me planet sociale. Disa do të rezultojnë të jenë më të shtrenjta nga sa kishit pritur fillimisht, por do të ketë kohë për të rishqyrtuar dhe për të zgjedhur një mënyrë më të lirë. Mos u ndjeni sikur nuk keni zgjidhje tjetër veçse të vazhdoni me gjërat pa parashtruar disa nga sugjerimet tuaja.

Akrepi

Një mik do të thotë një gjë, por ju thjesht e dini se ata nënkuptojnë diçka krejtësisht tjetër. Keni qenë gjithmonë intuitiv dhe edhe pse dikush do të thotë se keni gabuar. Mos bini pre dhe qëndroni të qetë në rrugën tuaj.

Shigjetari

Nuk do të jetë aq e vështirë sa prisnit të punoni në harmoni me dikë me të cilin keni pasur vështirësi për t'ia dalë mbanë në të kaluarën. Ju mund të vini re një ndryshim të dukshëm në qëndrimin e tyre tani. Ose janë rritur që kur jeni takuar për herë të fundit, ose kanë mësuar tolerancën nga disa përvoja shumë më të vështira.

Bricjapi

Çështjeve ligjore private apo të biznesit po u vjen fundi. Vendimi i marrë do të jetë i drejtë për të gjithë ata që janë të interesuar. Puna juaj e palodhur në të kaluarën po fillon të shpërblehet. Shefi do të jetë I vetëdijshëm për vlerat tuaja. Do të ofrohet një detyrë në një pozicion të mirë.

Ujori

Jeni në gjendje të mikpritni një fqinj ose një të afërm më të vjetër që duket qartë se ndihet i vetmuar. Nuk do të hezitoni t'i ftoni në shtëpinë tuaj. Kjo ju lejon të lidheni me të tjerët, por edhe t`i ndihmoni. Një skemë për mbledhjen e fondeve po ecën mirë.

Peshqit

Marrëdhëniet me një klient apo koleg nuk do të jenë të drejtpërdrejta. Mund të jetë e vështirë për t'u përballur me ta. Do të jeni mjaft të lumtur të ndryshoni disa nga planet tuaja nëse dëshironi të keni më shumë kohë për të dëgjuar për përvojat e tyre interesante.