HOROSKOP

Horoskopi për datën 21 shkurt nga Russell Grant

Horoskopi për datën 21 shkurt nga Russell Grant

Dashi

Kur jeni në dyshim, mbajini për vete mendimet tuaja. Mundohuni të kuptoni se kur mund të ishte më mirë të përmbaheni nga shprehja e të gjitha detajeve të një situate. Ajo që nuk thoni do të jetë po aq e rëndësishme sa ajo që thoni sot. Kërkohet maturi në të gjitha komunikimet. Jini veçanërisht të kujdesshëm për atë që zbuloni në mediat sociale.

Demi

Për sa i përket shëndetit, duhet të parandaloni në vend që të përpiqeni të kuroni sapo një sëmundje t`ju prekë. Nëse presioni i punës ka filluar të ndikojë në shëndetin tuaj, një mënyrë për të shmangur sëmundjet e lidhura me stresin do të ishte të zvogëloni ngarkesën tuaj tani dhe jo më vonë, sepse më vonë ka të ngjarë të jetë shumë vonë.

Binjakët

Do të jetë përmes përzierjes me njerëzit e tjerë që do të gjeni mundësitë më të mira për të mësuar dhe për t'u rritur. Mos u habitni nëse e gjeni veten duke folur me dikë që mund t'ju ndihmojë në qëllimet tuaja kryesore. Duke u parë me njerëzit e duhur do t'ju çojë në vendet ku dëshironi të jeni.

Gaforrja

Shmangni njerëzit që duan të bëjnë thashetheme. Dikush po përhap informacione të gabuara. Refuzoni të merrni pjesë në biseda dhe thashetheme pasi gjëja e fundit që dëshironi të bëni është të lëndoni një palë të pafajshme. Ju keni shumë për të bërë. Përqendrohuni në punë dhe përgjegjësi të tjera.

Luani

Po përgatiteni për të falënderuar një koleg të moshuar që largohet, ose del në pension, për shërbimin e tij. Disa biseda dhe intervista do të vendosin për të ardhmen e karrierës suaj. Nëse tema nuk është ngritur ende, bëni disa pyetje specifike në lidhje me perspektivat tuaja të ngritjes në detyrë.

Virgjëresha

Ju mund të vini në dyshim qasjen e një kolegu të vjetër për trajtimin e problemeve. Do të ketë disa çështje që do të duket se preferojnë t'i trajtojnë në heshtje dhe privatisht më shumë sesa publikisht. Edhe pse metodat e tyre mund të duken jokonsistente, ato funksionojnë dhe kjo është ajo që ka vërtet rëndësi.

Peshorja

Flisni nëse mendoni se po ju bëjnë keq. Disa njerëz mund të mos e kuptojnë se sa shumë kanë kërkuar nga ju. Varet nga ju që t'i bëni të vetëdijshëm për këtë dhe pasi ta bëni këtë, ata nuk mund të qëndrojnë më lumturisht injorantë.

Akrepi

Nuk ka shtresë ëmbëlsie një situatë e tmerrshme. Filloi negativisht dhe ajo që pasoi duket po aq e zymtë. Dikush që ka shumë pak për të bërë dhe shumë kohë në dorë, ka shkaktuar probleme thjesht për t`u argëtuar. Për të shmangur ndonjë problem tjetër, duhet ta largoni këtë person nga jeta juaj sa më shpejt që të jetë e mundur.

Shigjetari

Lajmet e marra herët gjatë ditës do t'ju bëjnë të kaloni gjithë ditën nën stres. Ajo që do dëgjoni do t'ju rrisë besimin dhe do t'ju bëjë të ndiheni sikur gjithçka po shkon sipas jush. Ju keni një vendim serioz për të marrë dhe jeni të vetëdijshëm se dikush në prapavijë i ka sytë nga ju. Ky është shansi juaj për të bërë përshtypje.

Bricjapi

Diçka duhet të ndryshojë. Procedurat që funksionuan në të kaluarën nuk po funksionojnë tani. Njerëzit në pushtet duhet t'i hedhin një vështrim serioz politikave dhe të pranojnë nevojën për t'i përditësuar ato. Një emergjencë e minutës së fundit mund ta sjellë këtë nevojë.

Ujori

Nuk ka kohë të humbur duke u grindur se si do ta mbushni kohën tuaj. Njerëzit që janë me ju do të jenë plotësisht dakord për atë që do të bëni të gjithë. Miqtë dhe partnerët do të jenë të lumtur të pranojnë sugjerimet tuaja. Disa përfitime financiare janë në dorën tuaj.

Peshqit

Mund të mos shpërblehen menjëherë, por përpjekjet e bëra në vendin e punës do të kenë pasoja afatgjata. Ju e dini ku po shkoni. Keni vendosur synime të forta. Prestigji juaj në punë është i lartë.