HOROSKOP

Horoskopi për datën 21 qershor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 21 qershor nga Russell Grant

Dashi

Pavarësisht se sa të aftë jeni, ka disa që do të vazhdojnë të vënë në dyshim kualifikimet tuaja. Për të rritur potencialin tuaj të suksesit, mund t'ju duhet të bëni trajnimin që ju nevojitet për të avancuar në karrierën tuaj.

Demi

Jeni të vendosur të arrini sukses diçka që nuk e keni provuar kurrë më parë. Nëse kjo do të thotë të duhet të bësh një ndryshim të shpejtë të planeve, kështu qoftë. Reagimet tuaja të shpejta do të befasojnë disa njerëz. Ky është shansi juaj për të provuar se mund të jeni fleksibël kur lind nevoja.

Binjakët

Vazhdoni derisa të arrini në fund. Nëse tërhiqeni nga ai që ka qenë një projekt i vështirë dhe që kërkon kohë, dikush tjetër do të marrë meritën për punën që keni bërë deri tani. Jeni tunduar të largoheni, por jo. Qëndroni.

Gaforrja

Arsyeja pse dikush po bën çmos për t'ju nënçmuar është sepse ndihet i kërcënuar fshehurazi. Injoroni vërejtjet e tyre kur ata kritikojnë kontributet tuaja në një përpjekje grupi. Vazhdoni të besoni në veten tuaj dhe mbani mend: mendimet pozitive do të sjellin rezultate pozitive. Këshilla se si të avanconi në karrierën tuaj do të vijë nga një kontakt i vlefshëm.

Luani

Shefi juaj po shikon se si e trajtoni një situatë të vështirë. Përshtypja që ju lini atyre do të përmirësojë perspektivat tuaja për t`u ngritur në detyrë. Do të jetë

aftësia juaj për të marrë përgjegjësinë, për të udhëhequr dhe deleguar drejtimin tuaj të ardhshëm. Së shpejti do të merret një propozim i vlefshëm.

Virgjëresha

Bashkëpunimi me të tjerët me të njëjtin mendim do t'ju çojë më afër qëllimeve tuaja. Shpesh preferoni të vazhdoni vetëm. Punët në të cilat po punoni tani janë të vështira dhe kërkuese. Pa ndihmë do të lodheni dhe do të bëheni nervoz. Pranoni çdo mbështetje të ofruar dhe do të shihni avantazhin për ta bërë këtë një sipërmarrje të përbashkët.

Peshorja

Dikush është i mërzitur sepse nuk do të hiqni dorë nga planet tuaja për të. Normalisht do të bëni gjithçka për këdo, por jo sot. Ka disa gjëra që nuk do t'i lini mënjanë për hir të mbajtjes së lumturisë së të tjerëve. Miqtë e vërtetë do të respektojnë dhe vlerësojnë nevojën tuaj për të punuar në prioritetet tuaja.

Akrepi

Një takim emocional do të zbulojë dallime të mëdha në mënyrën se si ju dhe partneri i trajtoni financat. Qasja juaj ndaj parave është më e kujdesshme dhe e disiplinuar. Një mendim i thellë është i nevojshëm për të vendosur se si të ecni përpara. Thirrja e një konsulenti financiar mund të jetë përgjigja.

Shigjetari

Sa më pak shpërqendrime rreth jush, aq më të lumtur do të ndiheni. Ju keni disa çështje me peshë për t'u marrë parasysh. Nëse mendoni se karriera juaj po shkon në drejtimin e gabuar, është koha për të bërë një ndryshim. Një drejtues kreativ do t'ju bëjë një ofertë interesante.

Bricjapi

Jeni plotësisht të aftë ta përballoni vetë një punë të vështirë. Besimi juaj mund të bjerë kur të përballeni me disa njerëz të vështirë. Injoroni vërejtjet e tyre negative. Refuzoni që dikush t'ju thotë se çfarë të bëni. Progresi i mirë do të bëhet pa ndihmën e tyre.

Ujori

Jetës i mungon sfida dhe gjithçka po bëhet shumë rutinë. Keni nevojë për diçka të re për t`u marrë. Dhënia vullnetare e shërbimeve tuaja në një ngjarje të madhe bamirësie do të jetë një përdorim i mirë i aftësive tuaja. Kjo gjithashtu do t'ju hapë rrugën për të hyrë në një fushë të re karriere.

Peshqit

Keni nevojë për interesa, aktivitete dhe argëtime që nxisin imagjinatën tuaj. Nëse jeni duke kërkuar për një punë ose duke filluar një kurs studimi, sigurohuni që të zgjidhni një që ofron shumë stimulim intelektual. Ju gjithashtu do të përfitoni nga një ndryshim i peizazhit. Ngjyrat e gjalla dhe aroma joshëse do të bëjnë që krijimtaria të rrjedhë.