HOROSKOP

Horoskopi për datën 21 nëntor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 21 nëntor nga Russell Grant

Dashi

Nëse keni menduar të transformoheni në një “person mëngjesi”, kjo është java për të adoptuar një rutinë të re! Fillimi i ditës në orën 5:30 të mëngjesit mund të jetë pak ambicioz. Por, kush thotë se nuk mund t'i thuash përshëndetje botës deri në orën 7.30/8? Nëse jeni një nga ata që ndihen të mërzitur në mëngjes dhe nuk mund ta durojnë idenë për të bërë ushtrime, provoni një rutinë joge. Konsideroni t'i drejtoheni botës virtuale për video dhe frymëzim. Më pas, anashkaloni kafenë e zakonshme të zezë në favor të diçkaje më të shëndetshme si një tas me fruta ose një latte me shafran të Indisë. Ndërsa pini atë, nxirrni ditarin tuaj dhe shkruani qëllimet për ditën.

Demi

Ndonjëherë, ju duhet të hidheni në boshllëk. Ndonjëherë, ju duhet të hiqni dorë nga ideja se kush jeni dhe si duhet të duket jeta juaj. Në vend që të përpiqeni të intelektualizoni emocionet tuaja, jepini vetes lejen për të pasur më shumë liri, për të ndjerë gjithçka që duhet të ndjeni pa e gjykuar veten për atë që po kaloni.

Binjakët

Universi po sistemon gjithçka që nuk e mbështet rritjen tuaj. Në vend që t'i rezistoni procesit të transformimit, lini hapësirë ??për të. Ecja përmes shqetësimit mund të jetë sfiduese në të gjitha kuptimet. Besoni se do të dilni prej tij si një version më i fortë dhe më elastik i vetes.

Gaforrja

Sot, ju jeni nostalgjik. Jeni nostalgjik për të gjitha kohët që keni kaluar së bashku. Jeni nostalgjik për momentet e gëzueshme që keni ndarë dhe të qeshurat e mëdha. Drejtojuni atyre që dinë më shumë, nëse keni nevojë. Kjo është një ditë e mrekullueshme për t'u rilidhur me miqtë tuaj të vjetër.

Luani

Ka shumë arsye pse gurutë e mirëqenies dhe mësuesit e jogës rekomandojnë meditimin. Të ulurit në heshtje dihet se na ndihmon të lidhemi me veten në një nivel më të thellë dhe të rrisim ndërgjegjësimin tonë. Por, ajo që letrat po ju nxisin të bëni sot është të ndryshoni pak gjërat. Lidhuni me të brendshem tuaj përmes frymëmarrjes.

Virgjëresha

Sot, ju jeni mirënjohës për të gjitha. Ju jeni mirënjohës ndaj Universit edhe për përvojat që kërcënuan t'ju copëtonin. Ju e kuptoni tani se gjërat po ndodhin për të mirën tuaj. Fillimi i javës ju sheh duke e kthyer helmin që mbetet, në një eliksir të ëmbël. Një eliksir i ëmbël që po mbështet rritjen tuaj dhe ju fuqizon të shfaqeni me zemër të hapur.

Peshorja

Vemja nuk e di se çfarë ka përpara, Peshore. Vemja nuk e di se si do të duket jeta e saj në vetëm disa muaj. Por, e mira është se ju e keni perspektivë. Ju e dini që jeni në mes të një procesi të bukur metamorfoze. Pra, vazhdoni të punoni. Vazhdoni të paraqiteni për veten tuaj në të gjitha mënyrat në të cilat mundeni. Në të njëjtën kohë, jepini vetes lejen për t'u mbështetur në ekipin tuaj shpirtëror që po ju ofron hapësirën e sigurt që ju nevojitet tani. Diçka na thotë se edhe realiteti juaj i jashtëm do të transformohet në mënyrën më të papritur!

Akrepi

E vërteta është se Universi ju ka dhënë shenja. Universi ju ka dhënë të gjitha shenjat që ju nevojiten prej disa kohësh. Mos prisni për një ndërhyrje drastike, Akrep. Ajo që dëshironi të bëni në vend të kësaj është t'i merrni gjërat në duart tuaja dhe t'i prisni litarët kudo që është e nevojshme. Përfundimet priren të jenë sinonim i dhimbjes. E mira është se ju keni të gjithë mbështetjen që ju nevojitet.

Shigjetari

Përshëndetje, dhe mirë se vini në sezonin e Shigjetarit! Një kohë për të hequr atë mantelin e padukshmërisë. Një kohë për t'u shfaqur si versioni më i zgjuar dhe më i guximshëm i vetes. Diçka na thotë se ju jeni gati të bëheni personi më popullor dhe me arsye. Për profesionistët e lirë, kjo është një kohë për të hyrë në një bashkëpunim krijues, një bashkëpunim që premton të sjellë para. PS: Nëse është dikush me të cilin keni ndjerë atë kimi, drejtojuni atij me një propozim sa më shpejt që të jetë e mundur!

Bricjapi

Do keni fitore të përditshme, Bricjap. Bëhet fjalë për të gjitha mënyrat në të cilat po gjeni një mënyrë për të mbrojtur atë në të cilën besoni. Dijeni se përpjekjet tuaja nuk janë të kota dhe se po mbillni farat e ndryshimit në ndërgjegjen kolektive ndërsa ecni përpara.

Ujori

Ju e meritoni atë dashuri të madhe, Ujor. Ti meriton të jesh me dikë që të bën të ndihesh i parë dhe i dëgjuar. Ti meriton të jesh me dikë që të bën të ndihesh sikur je personi më magjik në dhomë. Diçka na thotë se Universi është në anën tuaj dhe po ju ndihmon në manifestimin e llojit të partneritetit që keni kërkuar prej disa kohësh. Mos kini turp t`i bëni të njohura ndjenjat tuaja. Është koha për t'i treguar dikujt se sa shumë kujdeseni dhe llojin e jetës që dëshironi të krijoni së bashku me të.

Peshqit

Sot jeni në humor për t`u mburrur. Për të marrë veten me të mira në bërje pazari dhe për të shpenzuar paratë tuaja në ato lloj gjërash që nuk dështojnë kurrë të sjellin një buzëqeshje në fytyrën tuaj. Sigurohuni që të caktoni një buxhet mënjanë në mënyrë që të mos përfundoni duke përdorur kartën e kreditit. PS: Bërja e një pelegrinazhi në atë vend të shenjtë që ka qenë në hartën tuaj prej kohësh rekomandohet gjithashtu shumë.