HOROSKOP

Horoskopi për datën 21 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 21 janar nga Russell Grant

Dashi

Një shok apo koleg që ka qenë kokëfortë dhe jo bashkëpunues do të tregojë se i ka ndryshuar mendimet. Kjo mund të jetë sepse keni arritur një pikë ku po lëshoni një ultimatum dhe ata e shohin sa serioz jeni, ndaj janë më të gatshëm të respektojnë. Kjo do ta bëjë jetën më të lehtë për ju gjatë ditëve në vijim. 

Demi 

Jeni i ndarë midis një numri zgjedhjesh. Ajo që nuk duhet të bëni është të merrni përsipër ndonjë barrë shoqërore. Ju tashmë keni aq shumë për të bërë në fusha të tjera dhe nuk mund të prisni që të merrni përsipër më dhe t'i përballoni të gjitha. Këmbëngulni për të përfunduar atë që tashmë ka filluar. 

Binjakët 

E keni të vështirë të gjeni një të afërm të vjetër që vlerëson këndvështrimin tuaj. Në të njëjtën kohë, a po i dëgjon ato që po të thonë? Nëse të dy do të bënit më shumë përpjekje për të dëgjuar njëri-tjetrin dhe për të parë me kujdes atë që thuhet, kjo do ta bënte jetën shumë më të lehtë. 

Gaforrja

Ju po kënaqeni duke qenë në lëvizje, por ka disa çështje që po i injoroni në dëshirën tuaj për të shpëtuar nga një mjedis i njohur. Do të ishit mirë të bënit një pauzë dhe të kontrollonit që punët rutinë po ecin mirë. Një i afërm i ri mund të dojë ndihmë, por ju kurrë nuk jeni aty kur ata kanë nevojë.

Luani

Nëse nuk ulni kokën ulur dhe nuk punoni, mund të humbni punën tuaj. Një koleg i vjetër po shikon performancën tuaj. Fokusohuni më shumë tek puna. 

Virgjëresha

Dikush i afërt dëshiron të eksplorojë fusha, interesa dhe aktivitete që janë të ndryshme dhe të reja. Kur të dëgjoni sugjerimet e tij, do të jeni të ngazëllyer që të bashkoheni me të. Kënaqësia do të gjendet në vende të panjohura ose në ato gjëra që nuk i keni bërë kurrë më parë. Provoni të zhyteni në një lloj tjetër hobi ose argëtimi dhe mund të habiteni me rezultatet. 

Peshorja

Qëllimet që vendosni kur të filloni vitin së shpejti do të jenë brenda aftësive tuaja. Ju jeni të përgatitur për punën e vështirë dhe keni vendosmërinë e nevojshme për të pasur sukses. Nëse jeni beqar, një takim i çuditshëm mund të çojë në romancën e një jetës. 

Akrepi

Kur t'ju ofrohet një shans për të bërë një trajnim shtesë, pranojeni atë. Ju mund të ndjeni se keni aftësitë dhe përvojën tashmë, por ky kualifikim mund të jetë pikërisht ajo që ju nevojitet për të përparuar. Kjo do të jetë një kohë ideale për t'i treguar shefit se keni ambicie, largpamësi dhe iniciativë që kërkohet për të kryer një punë të rëndësishme shpejt. 

Shigjetari

Një mik i ngushtë ka nevojë për ju më shumë sesa e pranon. Ata nuk duan të ndihen sikur po ju bëhen ngarkesë, por nëse mund të jeni ndihmës, do të thotë shumë për të që të jeni në gjendje t'ia lehtësoni stresin. 

Bricjapi

Një mik apo koleg ka vështirësi. Mund t`jua tregojnë një farë sikleti që kanë për sjelljen e tyre. Një problem i përbashkët është një problem i përgjysmuar dhe me kë më mirë mund ta ndash sesa me një mik besnik si ju? 

Ujori

Nuk është një ide e mirë të grumbulloni shumë mendime. Kur një mik nënkupton se di diçka për një situatë, mos tregoni as kuriozitet. Do vijë momenti që vetë t`ju flasin në lidhje me të.

Peshqit

Një çështje karriere ose një çështje tjetër e rëndësishme me të cilën po merreni është gati të shpërthejë. Megjithëse detajet janë të paqarta, ju papritmas e shihni veten duke dashur të hiqni dorë nga gjithçka për të zgjidhur këtë problem. Trajtimi i kësaj situate do të duartrokitet nga ata që janë më lart në hierarki.