HOROSKOP

Horoskopi për datën 21 gusht nga Russell Grant

Horoskopi për datën 21 gusht nga Russell Grant

Dashi

Nëse nuk i keni kushtuar vëmendje asaj që thoshin të tjerët, kërkojuni tua përsërisin. Të pretendosh se ke dëgjuar kur nuk e ke dëgjuar, mund të çojë në keqkuptime që do të kërkojnë kohë për t'i zgjidhur. A jeni duke u zhytur aq shumë në një projekt sa po anashkaloni gjithçka tjetër?

Demi

Jeni të vetëdijshëm për të gjitha gjërat që duhet të bëni. Në fakt ju keni një listë aq të gjatë detyrash me të cilat duhet të vazhdoni. Ju gjithashtu duhet t'i kujtoni partnerit përgjegjësitë e tij. Nuk mund t'i bësh të gjitha.

Binjakët

Ju jeni vënë në dispozion të dikujt që tani e merr si të mirëqenë ndihmën tuaj. Duket se ka pak vlerësim nga ana e tij. Jeni mund t’i sugjeroni që të fillojë të qëndrojë në këmbët e tij.

Gaforrja

Nëse i lejoni njerëzit e tjerë të ikin në rrugën e tyre, asgjë nuk do të bëhet. Ata nuk do të jenë aq të organizuar sa ju. Merrni gjërat në duart tuaja herët dhe kjo do t'ju japë më shumë kohë për të bërë gjërat tuaja.

Luani

Plant do të realizohen vetëm duke u kushtuar më shumë, qoftë kjo me kohë, para, apo përpjekje. Nëse një punë ia vlen të bëhet, ia vlen të bëhet mirë. Kërkoni ndihmë nëse keni nevojë për të. Rreth jush do të ketë shumë bashkëpunim.

Virgjëresha

Një debat do të shkaktojë tension mes jush dhe partnerit apo mikut të ngushtë. Kjo mund të ndihmojë të mbani mend se sa më pak të thuhet, aq më shpejt do të korrigjohet dhe harrohet.

Peshorja

Marrja e një oferte surprizë që ju është bërë nga një mik do t'ju ndriçojë jetën. Duket se keni një aftësi për të qenë në vendin e duhur në kohën e duhur. Megjithatë, ju nuk do ta merrni këtë si të mirëqenë.

Akrepi

Një mik është më se i gatshëm të japë një dorë, nëse keni nevojë për ndihmë. Gjithçka që duhet të bëni është të pyesni. Miqtë, kolegët dhe fqinjët duken shumë të prirur për të ndarë kohën me ju. Një sërë ftesash për festa po ju vijnë.

Shigjetari

Kur jeni të vendosur për diçka do të arrini rezultate të shpejta. Kini durim me dikë që bën një gabim. Ju mund të jeni në gjendje të bëni diçka me besim, por kjo nuk do të thotë se edhe ata munden.

Bricjapi

Ju keni bërë shumë kohët e fundit për familjen, miqtë dhe kolegët tuaj. Sot dëshironi të bëni diçka për veten tuaj. Askush nuk do të ketë asnjë kundërshtim. Në fakt partneri juaj ose dikush që është po aq i veçantë ju ka organizuar një surprizë të këndshme. Relaksohu dhe shijoje.

Ujori

Jini të gatshëm të largoni mendimet nga të tjerët. Një problem po ju bluan mendjen tuaj. Nëse e flisni këtë me dikë të cilit i besoni, ai do t'ju japë shumë sugjerime të dobishme dhe mbështetëse. Ndihmon për të folur.

Peshqit

Jini të gatshëm të hiqni mënjanë metodat ose kodet e njohura të sjelljes në mënyrë që të provoni diçka të re dhe të ndryshme. Kjo mund të hapë një botë të re emocionuese për ju. Jepni dhe merrni është e nevojshme në të gjitha marrëdhëniet. Punoni në të për të arritur ekuilibrin e duhur.