HOROSKOP

Horoskopi për datën 20 shkurt nga Russell Grant

Horoskopi për datën 20 shkurt nga Russell Grant

Dashi

Ju mund të dëgjoni për diçka që ka ndodhur në vendin e punës ose në komunitetin tuaj dhe doni të zbuloni më shumë. Keni shumë për të bërë por kjo nuk do t'ju ndalojë të kaloni ca kohë për të mësuar gjërat që kanë ndodhur. Disa nga këto gjëra do të jenë intriguese, por nuk jeni i sigurt se sa janë të vërteta apo sa të trilluara janë.

Demi

Tensioni në vendin e punës është për shkak të një ngjarje që ka ndodhur kohët e fundit. Prisni derisa të qetësohet temperamenti i një kolegu para se të bëni ndonjë përpjekje për të rregulluar mosmarrëveshjet tuaja. Të qenit në shtëpi me familjen tuaj dhe mbyllja e derës ndaj botës, ju jep një ndjenjë të ngrohtë sigurie.

Binjakët

Njerëzit po mbështeten tek ju për të përmbushur zotimet dhe premtimet që po bëni. Përgjegjësitë që keni marrë përsipër duket se janë më të mëdha se veta jeta. Ruani qetësinë, mendoni logjikisht dhe vazhdoni përpara me kujdes. Jeni krejtësisht të aftë për t`i kryer këto detyrime.

Gaforrja

Merreni shëndetin tuaj seriozisht. Pushoni kur e ndjeni se keni nevojë për të. Nëse ndiheni të mërzitur dhe të ndjeshëm që në fillim të ditës, duhet të bëni një ndryshim. Bëjeni synimin tuaj të flini dhe të bëni një banjo aromatike. Merrni një sy gjumë dhe bëjeni shëndetin dhe mirëqenien tuaj një përparësi.

Luani

Nëse dashuria bën që bota të rrotullohet zhvillimet romantike do t'ju bëjnë të ndiheni sikur jeta po del jashtë kontrollit. Aktivitetet e ndara me dikë që keni takuar së fundmi po ju ofrojnë momente të bukura dhe prekëse. Ndiheni të mbingarkuar dhe mirënjohës për ngrohtësinë që ju rrethon.

Virgjëresha

Ndarja e ndjenjave tuaja me dikë të afërt do t'ju japë një ndjenjë sigurie. Kujdesi për financat do të sjellë një ndjenjë rehatie të qëndrueshme. Faturat që do të mbërrijnë do të tregojnë se keni nevojë për të parë të ardhurat tuaja.

Peshorja

Shikojini mirë ndjenjat tuaja përpara se t`u tregoni njerëzve të tjerë se çfarë po mendoni. Diçka po ju bën të dyshoni. Jeni tunduar të shprehni mendimet tuaja, por do të ishte më mirë të merrni të shtroni të gjitha faktet. Vetëm atëherë mund të merrni një vendim të informuar dhe njerëzit ka më shumë të ngjarë t'ju besojnë.

Akrepi

Një mik apo i afërm ka qenë aty për t'ju ndihmuar dhe tani ju keni shansin t`i shlyeni favorin. Ka pasur momente kur jeni ndjerë sikur po endeni rreth errësirës. Tani e dini vlerën e miqësisë së vërtetë.

Shigjetari

Ndonjëherë e gjeni veten në një botë ku idetë imagjinare vazhdojnë të përshkojnë mendjen tuaj. Thjesht dëshironi t’i shpëtoni realitetit për ca kohë. Disa mendime mund të jenë idealiste, por të tjerat mund të shndërrohen në realitet nëse përpiqeni t'i realizoni. Bashkëpunimi me një mik praktik mund të jetë një përgjigje e mirë.

Bricjapi

Një mik ka nevojë për pak komoditet, shoqëri dhe udhëzime. Nëse nuk i takoni dot ballë për ballë, bëjini një telefonatë. Krijoni një grup në internet kushtuar një teme që mund ta ndani me miqtë. Mos u habitni nëse ju kërkohet të ndihmoni në organizimin e një ngjarje shoqërore që po planifikohet për më vonë gjatë vitit.

Ujori

Mund të duhen para për kthimin i një hobi në një sipërmarrje të vogël biznesi. Nëse po konsideroni të mirat dhe të këqijat e krijimit të biznesit tuaj, pranoni ndihmën dhe këshillat e profesionistëve dhe miqve që kanë pasur përvoja të ngjashme. Dikush ka informacion që mund të hap derën për mundësi të reja interesante.

Peshqit

Dikush është gati t'ju bëjë një ofertë që do të sjellë mjaft ndryshim në jetën tuaj dhe në atë të partnerit nëse e keni një partner. Ju mund të doni disa kohë për ta marrë këtë vendim. Megjithëse keni një ndjenjë të fortë për atë që dëshironi të bëni, ekziston nevoja të punoni brenda mundësive.