HOROSKOP

Horoskopi për datën 20 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 20 maj nga Russell Grant

Dashi

Ju keni filluar të humbni kontaktet me shpresat dhe dëshirat tuaja për shkak se u jepni shumë nga koha juaj të tjerëve. Ndihesh mirë të ndihmosh miqtë të arrijnë qëllimet e tyre, por sigurohuni që sakrificat e bëra janë të përkohshme dhe kjo nuk bëhet rrugë. Mendoni pak për atë që dëshironi me të vërtetë pasi nevojat tuaja janë gjithashtu të rëndësishme.

Demi

Jeni plotësisht të vetëdijshëm për gjithçka që po ndodh rreth jush. Keni një ndjenjë të fortë për mënyrën se si shumica e gjërave ka të ngjarë të shkojnë. Miqtë do të bëjnë komente për ju që nuk ju mungon asgjë. Fuqitë tuaja të vëzhgimit do të jenë një ndihmë e madhe kur ju kërkohet të merrni një vendim të vështirë.

Binjakët

Një fazë e re dhe më progresive është gati të fillojë. Shpresat që kishit për të siguruar një detyrë të veçantë kanë filluar të marrin një formë solide. Marrëveshjet e arritura do të kenë pasoja afatgjata. Miqësitë ndihen të ngrohta dhe të mrekullueshme dhe jeta juaj shoqërore shkëlqen.

Gaforrja

Udhëtimi dhe largimi nga përgjegjësitë rutinë për një kohë të shkurtër do të jetë një mënyrë e shkëlqyer për të gjetur relaks. Nëse nuk mund të udhëtoni shumë larg, edhe një udhëtim i shkurtër do të jetë një ndryshim po aq freskues. Ju nuk po i shmangni përgjegjësitë, por një ndryshim është po aq i mirë sa një pushim dhe do t'ju mbajë në një kornizë optimiste.

Luani

Sharmi dhe kreativiteti juaj kombinohen me prakticitetin dhe origjinalitetin për t'i bërë kontributet tuaja në një përpjekje ekipi shumë të vlefshme. Do të ndiheni mirë kur t`ju vlerësohen përpjekjet tuaja. Ndihet një frymë harmonie ndërsa të gjithë mblidhen së bashku për të punuar drejt një qëllimi të përbashkët duke e bërë këtë një ditë që do ta mbani mend gjithmonë.

Virgjëresha

Një mik apo partner i ngushtë dëshiron të ndihet më i përfshirë në jetën tuaj dhe ka nevojë për një rol më të madh për të luajtur në aktivitetet tuaja shoqërore. Ata nuk do ta thonë këtë me fjalë, por ju mund ta kuptoni.

Peshorja

Nuk ju duhen shumë para për t'u argëtuar. Shpjegojuni miqve se disa nga planet e tyre janë jashtë mundësive tuaja, financiarisht. Nëse ju japin një shans, do të keni disa ide të shkëlqyera për t'i mbajtur të gjithë të argëtuar dhe do të ndiheni më pak të stresuar pa pasur shpenzimet e mëdha për të cilat disa njerëz flasin.

Akrepi

Një arritje e veçantë do t'ju vërë në dukje. Njerëzit duan të festojnë arritjen tuaj. Pranojeni këtë. Një keqkuptim i vogël do të zgjidhet duke ju kthyer ju dhe partnerin në rrugën e harmonisë së ndërsjellë.

Shigjetari

Nuk po prisni mrekullinë, por me një planifikim të kujdesshëm dhe vendosjen e objektivave realiste, do të bëni një përpjekje pozitive për të ecur përpara. Do të jetë një dëshirë e fortë për të përmirësuar stilin e jetës, marrëdhëniet ose perspektivat e punës që ju shtyjnë të bëni disa ndryshime. Hulumtoni të gjitha opsionet dhe më pas vendosni për hapin tjetër përpara.

Bricjapi

Do ta vlerësonit mundësinë për të bërë sa më pak. Keni qenë të tensionuar si në skenën sociale, ashtu edhe në punë dhe jeni më se gati për të marrë frymë. Sigurohuni që të relaksoheni pasi ditët në vijim do të jenë tepër të zëna.

Ujori

Njerëzit mund të shohin sakrificat që po bëni për të arritur një qëllim të veçantë. Ju e keni marrë përsipër këtë sfidë, ndiheni të përkushtuar për ta përballuar atë. Përkushtimi dhe vendosmëria juaj rrit reputacionin tuaj. Sidoqoftë, do të vijë një moment kur duhet të pranoni nevojën për një pushim nga e gjithë drama.

Peshqit

Nuk dëshironi të mendoni për para apo çështje praktike që po shkaktojnë probleme. Nëse dikush përpiqet t'ju afrohet me shpresën për t'i diskutuar këto shqetësime, do t'i kërkoni që të presë derisa të ndiheni gati për t'u përballur me to. Sot keni nevojë për një pushim nga shqetësimet.