HOROSKOP

Horoskopi për datën 20 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 20 janar nga Russell Grant

Dashi

Sjellja e dikujt do t`ju bezdisë. Ata nuk kanë qenë plotësisht të sinqertë me ju, por para se t'u jepni një koment mendoni për këtë. Mund të ndodhë që ata ta kenë pasur të vështirë të flasin me ju. Në vend që t`i kritikoni, mendoni se si mund t'i qetësoni të tjerët.

Demi

Duhet të mblidhen shumë informacione përpara se të ndiheni të sigurt se mund të filloni një projekt të rëndësishëm. Shumë pyetje do të ngrihen në lidhje me afatet, pajisjet dhe aftësitë e nevojshme për ta bërë këtë sipërmarrje të suksesshme. Gjëra të reja ju presin që të eksploroni. Jeni gati të lini pas të kaluarën.

Binjakët

Informacionet që duhej të ishin hapur në shesh, ishin të fshehura. Tani që kjo është zbuluar, diskutimet do të tregojnë se cilat masa janë të nevojshme për të ecur përpara. Një incident do të duket se ka ndryshuar gjithçka, përgjithmonë. Ju ndiheni të mërzitur që çështjet që duhej të ishin trajtuar në të kaluarën, janë anashkaluar.

Gaforrja

Zakonisht mund të mbështeteni në intuitën tuaj, por sot instinktet tuaja nuk janë aq të besueshme sa zakonisht. Ju mund të ndjeni se gjërat po shkojnë në favorin tuaj. Marrëdhëniet janë të vështira dhe kthimi i një miqësie në një romancë nuk është një ide e mirë. Merrni më shumë kohë për t'u njohur pak më mirë me njëri-tjetrin.

Luani

Dashuria juaj për luksin dhe gjërat e mira në jetë mund t'ju vendosë në vështirësi financiare. Një partner apo i afërm po tregohet serioz kur ju sugjeron të jeni më të kujdesshëm me paratë tuaja. Nëse nuk doni ta gjeni veten të lidhur me paratë në të ardhmen, do t'ju duhet të merrni një qasje më serioze ndaj çështjeve praktike financiare.

Virgjëresha

Ju keni filluar të vini re se si partneri ose një mik i ngushtë ka shpenzuar shumë para në klube dhe restorante. Keni ndërmend të jeni më të kujdesshëm me paratë tuaja. Ju nuk do të duhet të mendoni për këtë nëse ka një zgjedhje midis shpenzimit të parave tuaja dhe kursimit të tyre. Investimi do të jetë prioriteti juaj i parë.

Peshorja

Një i ri në familje do ta vlerësojë këshillën tuaj. Edhe nëse duket sikur nuk po ju dëgjojnë, ata po marrin parasysh çdo fjalë që ju thoni. Nëse kanë bërë gabime, ju mund t'i ndihmoni drejt krijimit të një jete më të mirë për veten e tyre. Do të ketë një ndjenjë përmbushjeje kur të vini re se si ata po veprojnë sipas sugjerimeve tuaja.

Akrepi

Është shqetësuese të zbulosh se një mik i ngushtë ose një i dashur ju ka fshehur mendimet dhe ndjenjat e vërteta. Ata nuk janë përpjekur t'ju mashtrojnë.

Shigjetari

Mund të jetë partneri juaj, një prind ose një koleg më i vjetër, por dikush mendon se mund të marrë vendime për ju. Nëse kjo është një lidhje romantike, do të duhet të ketë disa ndryshime të mëdha përpara se ky partneritet të vazhdojë në mënyrë të kënaqshme. Nëse është shefi juaj ai që po dominon, duhet ta fitojnë respektin përpara se ta imponojnë.

Bricjapi

Dikush nga e kaluara juaj vazhdon të mbështetet tek ju sa herë që ka probleme. Ata duket se nuk mund ta pranojnë se ka mbaruar dhe vazhdojnë të shfaqen në disa momente të ditës. Ju duhet më shumë hapësirë dhe nuk mund ta arrini këtë kur njerëzit e tjerë janë kaq kërkues. Filloni të krijoni kufij të fortë.

Ujori

Aktivitetet në grup janë të lidhura me qëllimet tuaja afatgjata. Kolegët do të përfshihen në shumë interesa, jashtë detyrës, ose një koleg do t'ju prezantojë me fusha të reja që do të sjellin argëtim në jetën tuaj. Në punë dhe në jetën tuaj shoqërore keni shumë gjëra për të qenë të zënë.

Peshqit

Jeni duke vënë energjinë në gjithçka që bëni, por duhet të dini kur është e arsyeshme të ndaloni. Jini më të kujdesshëm për shëndetin dhe mirëqenien tuaj të përgjithshme. Incidentet mund të shmangen duke ngadalësuar dhe duke i kushtuar më shumë vëmendje asaj që bëni.