HOROSKOP

Horoskopi për datën 2 shkurt nga Russell Grant

Horoskopi për datën 2 shkurt nga Russell Grant

Dashi

Ju dëshironi të shpëtoni nga gjithçka. Jeni lodhur nga rutina, jeni lodhur nga familjariteti dhe ekziston një dëshirë e fortë për të eksploruar vende të reja. Kjo do të ishte një kohë e mirë për të rezervuar një festë. Nëse është e nevojshme të flisni me dikë të afërt për të ndjekur dëshirat tuaja, ata do të jenë të gatshëm për t`ju shoqëruar në një udhëtim së shpejti.

Demi

Ruani qetësinë nëse e gjeni veten të ballafaquar me detyrën për të trajtuar punët e një të afërmi ose fqinjit. Çdo frikë do të largohet sapo të shihni se një sjellje më praktike është gjithçka që nevojitet. Ju jeni shumë pozitiv dhe keni atë që duhet.

Binjakët

E gjitha që do të dëshironi të bëni është qëndrimi vetëm. Ju nuk do të doni asgjë që kërkon që të përziheni me njerëz të tjerë. Mbajini opsionet tuaja të hapura pasi sapo dita të fillojë, ju mund të habiteni nga ndryshimi juaj i humorit.

Gaforrja

Kohët e fundit keni lejuar që dikush t'ju bindë të injoroni punët rutinë, por tani do te donit te mos e kishit bërë një gjë të tillë. Ju papritmas jeni të vetëdijshëm për gjithçka që duhet të bëni dhe të zgjidhni çështjet e pazgjidhura e të kapni ritmin e gjërave.

Luani

Ka një ajër misteri përreth disa ngjarjeve, por i rezistojnë dëshirës tuaj për të hetuar shumë thellë. Dikush mund të ketë një arsye të mirë pse po mban sekrete dhe nëse jeni shumë kurioz mund të nxirrni në dritë një çështje konfidenciale kur nuk është koha e duhur.

Virgjëresha

Refuzimi i dikujt për të diskutuar një çështje për të cilën keni nevojë për përgjigje po ju bën të dyshoni. Ju dyshoni se pse po tregohen kaq të fshehtë, por nuk doni të dilni në përfundime. Nëse shpresoni se dyshimet tuaja janë të gabuara, jepuni të tjerëve kohë dhe ata do t'ju hapen.

Peshorja

Një takim i rëndësishëm do të humbasë jo për fajin tuaj. Një koleg do të mohojë të ketë bërë një gabim në rregullimin e takimeve. Informacioni i rëndësishëm do të jetë injoruar pa dashje. Dikush me autoritet do të pranojë t'ju japë të gjithë ndihmën që ju nevojitet për të nënshkruar dhe vulosur një marrëveshje.

Akrepi

Ndjeshmëria dhe mirëkuptimi që po tregoni ndaj të tjerëve do të paguhet trefish. Edhe pse nuk po prisni shpërblim ose mirënjohje dhe po veproni nga mirësia e zemrës suaj, njerëzit janë mirënjohës për mendimin tuaj.

Shigjetari

Ju e dini mirë se si puna dhe përpjekjet tuaja janë përmirësuar kohët e fundit dhe kolegët e kanë vërejtur këtë gjithashtu. Po ju jepen disa detyra të rëndësishme. Bëni kujdes se sa merrni përsipër ose do të filloni të ndjeni efektet e mbingarkesës. Provoni një terapi nëse vuani nga tensioni nervor.

Bricjapi

Ju keni qenë duke punuar shumë dhe trupi juaj po ju tregoni se është koha të ngadalësoni pak dhe të shijoni disa nga kënaqësitë e jetës. Miqtë që ju njohin mirë do ju japin disa sugjerime relaksuese se si të përfitoni sa më shumë nga dita juaj.

Ujori

Mosnjohja se si ndihet një partner i ri për ju e bën të vështirë bërjen e planeve për të ardhmen. Ju nuk jeni i sigurt nëse do t’i inkurajoni ata të bëjnë marrëveshje të përbashkëta, apo vazhdoni të veproni siç keni vepruar kur ishit beqar. E vetmja mënyrë për ta zgjidhur është të flasësh.

Peshqit

Ju keni qenë duke menduar se si do të përballoni një festë shoqërore që është planifikuar tashmë. Një pjesë e juaja donte të tërhiqeshit, por nuk dëshironi të zhgënjeni askënd. Një e papritur ose shpërblim i vogël do të mbërrijë dhe kjo do të jetë si një përgjigje për lutjet tuaja.