HOROSKOP

Horoskopi për datën 2 gusht nga Russell Grant

Horoskopi për datën 2 gusht nga Russell Grant

Dashi

Padurimi ndonjëherë mund t’ju bëjë të ndiheni më mirë. Atë që ju e shihni si një lëvizje impulsive, të tjerët do ta shohin si pakujdesi. Para se ta kuptoni se një marrëdhënie afatgjatë do të ndryshojë për shkak të një vendimi që keni marrë shumë shpejt, gjërat mund të mos jenë kurrë të njëjta.

Demi

Ndryshimi nuk është gjithmonë një gjë e keqe. Ju mund të keni ngecur në rrugët tuaja, por nuk duhet të qëndroni në një situatë që ju bën të pakënaqur. Nëse një marrëdhënie ose rrethanë nuk i plotëson pritshmëritë tuaja, bëni ndryshimin që kërkoni. Jini besnikë ndaj vetes.

Binjakët

Këmbëngulja do t`ju shpërblehet. Entuziazmi juaj do të zhduket edhe pse një vendim i grupit nuk do të jetë unanim, shumica do t'ju mbështesë. Askush nuk do të gjejë gabim në idetë tuaja dhe takimet në përgjithësi do të shkojnë mirë pasi ju jeni në gjendje të përdorni njohuritë krijuese për të përcjellë mesazhin tuaj.

Gaforrja

Fjalët partnerit ose mikut të ngushtë vazhdojnë të jenë në mendjen tuaj. Fjalët kanë një ndikim të fortë në ndjenjat dhe mënyrën tuaj të të menduarit kur përpiqeni të kuptoni se si ndiheni me të vërtetë për këtë çështje.

Luani

Bisedat do të rrjedhin lirshëm dhe do të zbulohen shumë gjëra që mund t’ju habisin. Vetëm mos u tundoni të ndani sekrete personale. Merrni rastin të falënderoni miqtë dhe kolegët që kanë kontribuar në suksesin tuaj kur ju kërkohet të mbani një fjalim.

Virgjëresha

Miku juaj më i mirë po kërkon ndihmën që nuk jeni në gjendje t'i ofroni. Mund të jetë e vështirë të kuptosh marrëdhëniet e tua me të tjerët. Shefi juaj është me humor të keq gjë që e bën të vështirë t'i kënaqësh ata.

Peshorja

Po përqendroheni në përmirësimin e jetës tuaj dhe kjo do të thotë të përqendroheni në përgjegjësitë tuaja. Kjo ndonjëherë mund t`ju bëjë të ndiheni të lodhur dhe të rraskapitur, por situata është vetëm e përkohshme. Nëse puna dhe studimi do lënë pak hapësirë për ndonjë gjë tjetër, ju do dini si të argëtoheni.

Akrepi

Vendimet që mund të merrni në emër të një përpjekjeje në grup do të ndihmojnë në stabilizimin e procedurave. Vendosja e ekuilibrit në një situatë të trazuar do të jetë e vështirë, por jo e pamundur. Familja juaj po planifikon një ngjarje që do të përfshijë punën në grup dhe presin që ju të merrni një rol udhëheqës. Ju do ta bëni këtë me dëshirë.

Shigjetari

Po mendoni të kërkoni një punë të re ose aty ku jeni, të ndryshoni pozicionin tuaj. Dëshironi të rregulloni oraret që të mos e lini më pas dore fëmijën. Po filloni të kuptoni rëndësinë e mbajtjes së ekuilibrit të duhur.

Bricjapi

Ju preferoni të keni një qasje të kujdesshme ndaj problemit, por nuk ka kohë për të peshuar të mirat dhe të këqijat. Duhet të ndërmerret një rrezik dhe kjo ju bën të tensionuar dhe nervozë. Me mënyrën se si jeni në gjendje të kombinoni intuitën dhe njohuritë praktike, nuk ka gjasa të bëni zgjedhjen e gabuar. Njerëzit do t'ju lavdërojnë për marrjen e një vendimi të mirë.

Ujori

Është koha për të hequr dorë nga një zakon i keq. Përzierja e alkoolit dhe ilaçeve stimuluese nuk është zgjidhja. Ju duhet të gjeni një zgjidhje për zemërimin, pakënaqësinë dhe zhgënjimin. Kërkoni ndihmën e një profesionisti.

Peshqit

Gjërat e vogla do të humbasin edhe pse përpiqeni t`i vini në vendet e tyre. Çelësat, stilolapsat, paratë, asgjë nuk është aty ku e ke lënë. Mos u habitni nëse mendoni se po humbisni shumë kohë duke kërkuar sende të cilat kurrë nuk duhet të ishin humbur.