HOROSKOP

Horoskopi për datën 19 shtator nga Russell Grant

Horoskopi për datën 19 shtator nga Russell Grant

Dashi

Krahasuar me mënyrën se si keni qenë në të kaluarën, tani ndiheni në gjendje shumë më të mirë. Një dietë më e shëndetshme dhe rutinë ushtrimesh ka filluar të bëjë ndryshimin. Numri i ftesave sociale që ju vijnë do t'ju bëjë të kuptoni se sa të njohur jeni bërë.

Demi

Jeni duke u lodhur nga ndryshueshmëria e dikujt. Ju nuk e dini se ku jeni me ta dhe ata duket se mendojnë se është e pranueshme që të vazhdojnë të ndryshojnë marrëveshjet. Nuk mund ta duroni më këtë dhe për këtë arsye do t'i merrni gjërat nën kontroll. Do të arrini rezultate më të mira duke mos u mbështetur tek askush përveç vetes.

Binjakët

Nuk do të besoni në thashethemet e këqija dhe do të refuzoni të flisni negativisht pas shpinës së dikujt. Nëse ju kërkohet një mendim për idetë krijuese të një miku, do të gjeni shumë gjëra të mira për të thënë. Besimi që keni në aftësitë e tyre do të thotë shumë.

Gaforrja

Nuk është koha për t'u kufizuar në rutinat tuaja të përditshme. Do të ketë shumë gjëra rreth jush dhe shumë gjëra me të cilat mund të bashkoheni, do t`ju shpëtojnë nga koha e mërzitshme. Edhe nëse kushton më shumë se sa e kishit parashikuar, shpenzimet e një ngjarjeje sociale ose udhëtimi do t'ia vlejnë.

Luani

Në çështjet e biznesit dhe ato financiare, kini kujdes se kujt i besoni. Mos harroni se pamja mund të jetë mashtruese. Ju mund të shpenzoni shumë nga koha juaj duke u përpjekur të koordinoheni me të tjerët. Do të jeni më produktiv kur të mund të vazhdoni vetëm.

Virgjëresha

Kur merrni parasysh rrugën në të cilën jeni, mund të filloni të pyesni veten nëse keni dalë pak nga drejtimi. Duke parë pas, mund të shihni kur keni filluar të largoheni në një drejtim tjetër. Ju duhet të vendosni nëse diçka që ishte e rëndësishme për ju atëherë është ende e rëndësishme për ju tani apo ka ndonjë arsye pse nuk keni më të njëjtat synime?

Peshorja

Punët kanë filluar të ecin. Njerëzit po punojnë në mënyrë harmonike së bashku, gjë që është ashtu siç ju pëlqen. Duke qenë se jeni kaq popullor dhe i kërkuar, miqtë duket se duan t'ju prezantojnë me miqtë e tyre e kështu me radhë. Nuk do t'ju mungojë shoqëria.

Akrepi

Grindjet në një ekip do të ngadalësojnë ecurinë e një projekti në grup. Një afat do të ikë dhe kjo do t'ju mërzitë pasi nuk ju pëlqen t'i zhgënjeni njerëzit. Do të bihet dakord për shtyrjen e afatit deri në muajin e ardhshëm. Nëse jeni të durueshëm, gjithçka do të funksionojë mirë në fund.

Shigjetari

Një mik apo koleg shpreson që ju të shprehni një fjalë të mirë për të. Kjo mund të marrë formën e një rekomandimi për një punë ose sugjerimin e emrit të tyre kur shfaqet një mundësi që do të ishte e mirë për ta.

Bricjapi

Pas shumë netëve pa gjumë, tani po bëni një gjumë më të qetë dhe kjo për shkak se problemet që ju kanë mbajtur në lëvizje janë zgjidhur. Dyer të reja po hapen për ju. Ndiheni më optimistë për të ardhmen.

Ujori

Në transaksionet ku përfshihet një sasi e madhe parash keni të drejtë të jeni të kujdesshëm. Nëse një mik apo i afërm shpreson që ju t'i jepni një hua, mund të kuptoni menjëherë se nuk do t'i shihni më kurrë këto para. Nëse keni mundësi, jepini si dhuratë. Nëse nuk mundeni, kujdesuni për interesat tuaja.

Peshqit

Ju keni një ide të mirë për atë që dëshironi të bëni, por do t'ju duhet komenti i familjes përpara se të filloni. Duhet të ndiheni të sigurt se keni mbështetjen e njerëzve që kanë më shumë rëndësi për ju. Një mik do t'ju thotë se nuk keni nevojë për miratimin e tij. Ky person nuk ju kupton fare.