HOROSKOP

Horoskopi për datën 19 shkurt nga Russell Grant

Horoskopi për datën 19 shkurt nga Russell Grant

Dashi

Një dëshirë e madhe për të vazhduar me një gjë mund t'ju ikë aq shpejt sa vjen, duke ju lënë të pasigurt se si dëshironi të kaloni kohën tuaj. Ky humor i ndryshueshëm e bën të vështirë për ju të dini se çfarë doni dhe çfarë keni ndërmend të bëni.

Demi

Do të preferoni të keni pak detyra. Kjo do t'ju japë një shans për të shijuar çdo kënaqësi që po ndodh rreth jush. Nëse ka një mungesë të theksuar të ngjarjeve emocionuese ose stimuluese që ndodhin pranë jush ka të ngjarë të kërkoni gjëra më premtuese.

Binjakët

Në vend që të qëndroni brenda, do ta keni organizuar ditën tuaj për t'i lënë vetes pak kohë të lirë. Një udhëtim jashtë do të jetë ashtu siç dëshironi. Me humorin që ju karakterizon, gjëja e fundit që ju pëlqen të bëni është të qëndroni në të njëjtin vend, me të njëjtat fytyra të njohura.

Gaforrja

Nuk jeni takuar shumë me dike, sepse keni ndjerë se nuk kishit asgjë të përbashkët. Kur të takoheni sërish, do të befasoheni se sa shumë e shijoni shoqërinë e tyre. Ju do të bëni çmos që kjo marrëdhënie të mos jetë e njëjta që ka qënë në të kaluarën.

Luani

Mund të ndiheni të pakënaqur që dikush po përpiqet t'ju shtyjë të dëgjoni pikëpamjet e tij për një çështje që e keni shmangur qëllimisht. Instinkti juaj është të largoheni. Në vend të kësaj, dëgjojini dhe mund të zbuloni se ata mendojnë shumë ndryshe nga ajo që kishit pritur.

Virgjëresha

Jeni më të ndjeshëm emocionalisht se zakonisht dhe kjo ju bën të mërziteni me veten. Marrëveshjet e bëra mund të ndikojnë në gjendjen tuaj financiare ose jetën familjare. Nëse e dini se nuk po bëni zgjedhje të mira, lëreni këtë për një moment tjetër. Trajtimi i të gjitha gjërave që lidhen me paratë do të duket paksa i pasigurt në këtë moment.

Peshorja

Një mik i ngushtë ose një familjar pret shumë nga ju. Një kërkesë për t’ju telefonuar mund të duket e rastësishme, por ajo që prisni të jetë një vizitë e shkurtër, mund të rezultojë të jetë e kundërta. Kombinuar me faktin se nuk jeni në humor për të biseduar, mund t'ju duhet të gjeni një justifikim për të mos u takuar.

Akrepi

Një miqësi e re ose mirëpritja e dikujt të ri në familje do t'i shtojë shkëlqim stilit të jetës tuaj. Në planin financiar gjërat po duken më mirë se sa kanë qenë për një kohë. Ka një fije shprese në disa negociata të vështira biznesi.

Shigjetari

Jeni të mërzitur për disa aktivitete, por kjo së shpejti do të kalojë. Çështjet rutinë duhet të trajtohen dhe ju mund ta bëni këtë shpejt dhe me efikasitet nëse merrni vendimet e duhura. Një ose dy ngjarje më vonë do t'ju japin diçka për të buzëqeshur. Dikush i veçantë do ta vlerësojë shoqërinë tuaj këtë mbrëmje.

Bricjapi

Rruga përpara nuk është e qartë kur një mosmarrëveshje e gjatë nuk ka gjasa të zgjidhet së shpejti. Masat e emergjencës po merren, por situata nuk është aspak e mirë. Çështjet e biznesit do të jenë të mërzitshme, por rezistojini tundimit për të lënë imagjinatën tuaj t'ju largojë nga metodat e provuara dhe të besueshme.

Ujori

Mbështetja për një mosmarrëveshje të fundit ka filluar të zbehet. Një grup i vogël pa ndonjë rëndësi do të paraqesë kundërshtime, por këto nuk ka gjasa të kenë ndonjë ndikim. Ju keni filluar të ndjeni një fije shprese se disa njerëz janë gati për të negociuar një zgjidhje.

Peshqit

Jepini vetes mundësinë të mendoni mirë përpara se të bëni ndonjë premtim për të tjerët. Dikush do të përpiqet t'ju shtyjë të jepni një përgjigje të menjëhershme. Do të ishte një ide më e mirë të kërkoni kohë për ta menduar këtë, veçanërisht nëse keni të bëni me dikë që nuk njihet për mirëkuptimin e njerëzve që ndryshojnë mendje.

Tiranapost.al