HOROSKOP

Horoskopi për datën 19 gusht nga Russell Grant

Horoskopi për datën 19 gusht nga Russell Grant

Dashi

Ka një vendosmëri në përpjekjet tuaja që nuk do ta pranojë humbjen. Kjo do t'i habisë ata rreth jush që nuk e kishin vlerësuar këtë anë të natyrës suaj. Asgjë nuk do të vijë lehtë, por me këmbëngulje do t'i arrini qëllimet tuaja.

Demi

Do të merrni një vendim për një çështje që është problem prej kohësh. Të tjerëve mund të mos ju pëlqejë ajo që vendosni, por kjo është një çështje personale dhe nuk duhet t’ju interesojë çfarë mendojnë ata.

Binjakët

Jeni përpjekur të qëndroni pozitivë, por mbi-mendimet negative kanë ulur motivimin tuaj. Një bisedë interesante do të hedhë dritë mbi pengesat që po hasni dhe do t’ju japë besimin për të përballuar një sfidë që keni shmangur.

Gaforrja

Mund të keni një acarim të vogël me një pjesëtar më të moshuar të familjes. Mbase do të ishte një ide më e mirë të ‘mbyllni një vesh’ teksa ata flasin pasi nëse vendosni t’i ktheheni mund të çojë në një debat të panevojshëm.

Luani

Rezultati duket premtues nëse jeni duke marrë pjesë në një intervistë ose audicion. Do t'i impresiononi ata që kanë rëndësi me profesionalizmin dhe aftësitë tuaja praktike.

Virgjëresha

Puna dhe vendosmëria juaj e palodhur po sjell shpërblimet që meritoni. Ju mund të mos keni dëshirë t’i diskutoni arritjet, por dikush tjetër do të lavdërojë suksesin tuaj.

Peshorja

Nëse njerëzit janë afër jush nuk i kuptojnë qëllimet tuaja aktuale, ky është shansi juaj për t'u treguar atyre se e dini se çfarë po bëni. Një i afërm do të bëj disa komente të panevojshme. Diplomacia nuk ka qenë kurrë pika e tyre e fortë.

Akrepi

Një fazë emocionuese po shfaqet dhe shumë shpejt do ta gjeni veten duke përqafuar mundësi të reja. Shijoni çdo moment emocionues sepse do të ndiheni më të kënaqur dhe më të lumtur se sa keni qenë për një kohë të gjatë. Një çështje biznesi do të arrijë një përfundim të suksesshëm dhe kjo do t'ju japë diçka për të festuar.

Shigjetari

Vazhdoni me planet dhe idetë e një miku, edhe nëse ata të bëjnë paksa të hutuar. Ofroni mbështetje dhe premtoni se do të jeni aty për ta në të ardhmen nëse është e nevojshme. Mirënjohja e tyre do të jetë gjithçka që ju nevojitet për të ditur se po bëni gjënë e duhur.

Bricjapi

Disa persona me të cilët punoni nuk kanë bërë kërkimet e nevojshme për një situatë dhe kjo do t'i çojë në marrjen e një vendimi të gabuar. Ata e marrin gjithçka të mirëqënë, pa u hulumtuar më tej. Mos u habitni kur dikush të vijë për t’ju kërkuar këshilla.

Ujori

Vonesat e një një shoku pune kanë filluar t'ju shqetësojnë. Marrëdhëniet e vështira do të frymëzojnë një nevojë për t’u izoluar nga të gjithë. Interesi juaj do të jetë vetëm për projektet që mund t'i bëni vetëm.

Peshqit

Sado të gatshëm të jeni për t'i ofruar një miku një dorë ndihme kur ka nevojë, duhet t'i kushtoni vëmendje edhe angazhimeve tuaja. Ju keni projekte personale që kanë nevojë për shumë punë. Nëse u jepni njerëzve të tjerë shumë nga koha juaj, do të përfundoni duke mos arritur asgjë.