HOROSKOP

Horoskopi për datën 18 nëntor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 18 nëntor nga Russell Grant

Dashi

Ndaloni dhe mendoni përpara se të bëni komente, ose të shprehni mendime që mund të duken si kritika. Disa gjëra mësohen vetëm përmes përvojës. Ndonjëherë duke pasur një sjellje diplomatike mund të arrini më shumë gjëra. Ju nuk keni pse ta thoni atë që keni në mendje, veçanërisht nëse kjo nuk është ajo që dikush dëshiron të dëgjojë.

Demi

Aftësitë tuaja vlerësohen shumë në vendin e punës. Do të ndiheni në siklet kur dikush do ju lavdërojë për arritjet tuaja. Ju keni zotëruar një zanat si askush tjetër dhe duhet të jeni krenarë që ju besojnë detyra të rëndësishme.

Binjakët

Mos nxitoni të angazhoheni për marrëveshjet e ardhshme. Nëse jeni të interesuar, mund ta thoni këtë, por pa bërë një angazhim të vendosur, sepse kjo ju lë me opsionin për të ndryshuar mendje, nëse ndodh diçka më interesante. Lërini opsionet tuaja të hapura.

Gaforrja

Rikthimi në shkollë, ose universitet do të jetë një investim i mirë për të ardhmen tuaj. Një dëshirë po ju shtyn që ju të kuptoni se mund të përdorni më mirë nga aftësitë tuaja. Ju po zbuloni gjithashtu se ka gjëra më të rëndësishme në jetë sesa ato materiale. Një mik i ngushtë do t'ju ndihmojë në këtë fazë delikate.

Luani

Një ndryshim i rrethanave do t'ju bëjë të rishikoni idetë e vjetra. Tani do të jeni gati për të filluar një plan të ri. Kjo do t'ju bëjë të ndiheni sikur keni më shumë kontroll mbi jetën dhe mjedisin tuaj dhe do të ketë një efekt pozitiv në shëndetin tuaj.

Virgjëresha

Personat në pozicione të larta nuk do të ndryshojnë mendje. Vendimet që ata po marrin do të ndikojnë në jetën tuaj në një farë mënyre. Asnjë lutje nuk do t'i bëjë ata të shohin këndvështrimin tuaj. E tëra çfarë mund të bëni është të kërkoni një mënyrë për ta kapërcyer këtë pengesë.

Peshorja

Ju keni një përgjegjësi ndaj dikujt që jeni përpjekur ta shpërfillni. Kjo nuk ka kaluar pa u vënë re nga njerëzit që janë pranë jush dhe nëse nuk e filloni këtë së shpejti, dikush do t'ju pyesë drejtpërdrejt për qëllimet tuaja dhe do t'ju vërë në siklet të bëni një përpjekje.

Akrepi

Keni shumë për të fituar duke u bashkuar me njerëzit e duhur. Puna së bashku do të sjellë përfitime reciproke. Një raport i mrekullueshëm mes jush dhe një kolegu do ta bëjë të panevojshme që të vini në dyshim idetë dhe veprimet e tyre. Ju e kuptoni saktësisht se nga vijnë.

Shigjetari

Koha dhe burimet e përbashkëta me familjen dhe miqtë tuaj do të jepen lirisht. Çdo ndihmë që u jepni të tjerëve do të jetë e pakushtëzuar. Mbështetja juaj do të vlerësohet. Një blerje e madhe është duke u konsideruar, por kjo mund të harxhojë gjthë të ardhurat tuaja. Do të duhet të mendoheni shumë përpara se të merrni një vendim.

Bricjapi

Disa njerëz do të ndërhyjnë për të ndihmuar në ecjen e një projekti. Një ekip që ka funksionuar mirë në të kaluarën do të rivijë. Ndiheni me fat që jeni në një marrëdhënie ku ka respekt dhe mirëkuptim të ndërsjellë.

Ujori

Do të kaloni disa sfida personale, por do të dilni më të fortë. Një ofertë emocionuese dhe e papritur do t'ju japë më shumë besim në aftësinë tuaj për të arritur qëllime të rëndësishme. Përpjekja e përkushtuar duket mirë në sytë e atyre që kanë rëndësi.

Peshqit

Një takim i rëndësishëm në punë do të ndikojë shumë në të ardhmen tuaj. Nëse diçka ka shkuar keq, të gjithë do të dëshironi të vazhdoni përpara tani. Pjesëmarrja në intervista dhe kërkimi i punës favorizohet nëse jeni gati për një ndryshim në karrierë. Opsionet e reja do të kenë një ndikim frymëzues.