HOROSKOP

Horoskopi për datën 18 nëntor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 18 nëntor nga Russell Grant

Dashi

Keqkuptimet mund të shmangen nëse bëni gjithçka për t'i parë gjërat nga këndvështrimi i njerëzve të tjerë. Mendja juaj është shumë e ndryshme, gjë që e bën mjaft të vështirë për këdo që të vazhdojë t`ju ndjekë. Respekti dhe toleranca do të bëjnë ndryshim në të gjitha marrëdhëniet, personale dhe profesionale.

Demi

Sado që preferoni t'i përmbaheni metodave dhe rutinave të njohura, kjo nuk po ju bën ndonjë favor në planin afatgjatë. Një qasje konservatore ndaj teknologjisë mund t'ju pengojë. Do t'ju bënte dobi të jeni më progresiv në të menduarin tuaj. Duhet të ecësh me kohën për të marrë detyrat më të mira.

Binjakët

Përpara se të merrni një vendim të rëndësishëm, do të jetë mirë të peshoni të gjitha të mirat dhe të këqijat. Do të jetë logjike dhe praktike për ju që të filloni të krijoni një buxhet të ri dhe më të realizueshëm. Financat, jeta familjare dhe çështjet e shtëpisë janë çështje të rëndësishme.

Gaforrja

Duke pasur një pikëpamje pozitive për jetën do t'ju ndihmojë të dalloni mundësitë më të mira. Edhe pse tundoheni të fshiheni larg botës, do të gjeni kënaqësi më të madhe përmes përzierjes me miqtë e vjetër dhe inkurajimit të të ardhurve për t'u bashkuar me rrethin tuaj shoqëror.

Luani

Një njeri me të cilin jetoni është shumë dembel për të kryer pjesën e tij të punëve të shtëpisë dhe do të nxjerrë një justifikim si gjithmonë. Një koleg do t'ju bezdisë me llojin e qëndrimit që mban. Të paktën kur bëhet fjalë për punën dhe paratë, ju e dini se ku të qëndroni.

Virgjëresha

Mbani mend: bamirësia fillon në shtëpi. Do të jeni të lumtur t'i plotësoni një miku një dëshirë. Ju madje mund të dilni vullnetarisht për ta ndihmuar. Kur ju kërkohet t'i huazoni disa para ose një pajisje të shtrenjtë dikujt që mezi e njihni, atëherë do t`ju duket sikur po ju kërkohet shumë.

Peshorja

Nëse kohët e fundit keni qenë jo mirë, mund të vini re se shëndeti juaj po përmirësohet dita ditës. Do të ndiheni më energjikë dhe më vigjilentë mendërisht me kalimin e kohës. Nuk jeni ende të sigurt nëse ju pëlqen kjo ide apo jo.

Akrepi

Nuk e keni problem të shihni këndvështrimin e njerëzve të tjerë. Ju e kuptoni se nga vijnë dhe ku po shkojnë. Një i afërm i moshuar mund të mërzitet me ju, sepse kërkon më shumë vëmendje.

Shigjetari

Një i afërm i ri do të sjellë tema që kanë shkaktuar konflikte dhe dhimbje në të kaluarën. Nuk është faji i tyre, sepse ata nuk janë të vetëdijshëm për atë që ka ndodhur. Nuk do ta keni të lehtë të flisni, por e kuptoni nevojën për të nxjerrë në pah disa sekrete.

Bricjapi

Kalimi i kohës në shoqërinë e disa miqve të ngushtë do t'ju përshtatet më shumë sesa të rrini me turmën. Ju mund të keni mosmarrëveshje, por do arrini në kompromis.

Ujori

Jini të durueshëm me një mik të kujdesshëm që e ka të vështirë të vendosë. Ju e dini se çfarë doni të bëni, por nuk është aq e lehtë për ta që të angazhohen për diçka për të cilën janë të pasigurt. Zemërimi me ta nuk do t'i ndihmojë dhe do t'i bëjë ata edhe më hezitues.

Peshqit

Një telefonatë e shpejtë nuk mjafton për t'i thënë dikujt gjithçka që dëshironi t'i thoni. Do të mbeteni të frustruar kur të ketë mbetur kaq shumë pa thënë. Komunikimi i nxituar mund të çojë në keqkuptime. Prisni derisa të keni vëmendjen e plotë të dikujt përpara se të ngrini një çështje të rëndësishme.