HOROSKOP

Horoskopi për datën 18 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 18 janar nga Russell Grant

Dashi

Një diskutim i gjatë me një mik të vjetër do t'ju shtyjë të bëni disa pyetje serioze për mënyrën se si e keni trajtuar jetën tuaj gjatë viteve të fundit. Ju mund të rishikoni qëllimet tuaja për të ardhmen. E vetmja mënyrë për të kuptuar nëse partneri juaj do t'ju mbështesë në qëllimet tuaja është ta pyesni atë.

Demi

Jeni tunduar të merrni disa sende në një çantë dhe thjesht të largoheni. Nëse kjo nevojë për ndryshim është një dëshirë për udhëtim ose një nevojë për t'u larguar nga aspektet e jetës të përditshme që po ju shkakton shumë vështirësi, do të ishte më mirë të planifikoni paraprakisht përpara se të bëni ndonjë ndryshim të madh.

Binjakët

Një marrëdhënie pune ka pasur të gjitha uljet dhe ngritjet e saj. Do keni disa keqkuptime me dikë me të cilin punoni. Meqenëse duhet të punoni me njëri-tjetrin, mendoni të rregulloni gjërat përpara se situata të dalë jashtë kontrollit.

Gaforrja

Nuk mund të tradhtoni një sekret që ju ka besuar një mik. Në të njëjtën kohë, nuk jeni të sigurt se si ndiheni për atë që ju kanë thënë. Tani duhet të vendosni se çfarë të bëni dhe cilat do të jenë pasojat e veprimeve tuaja, si për ju ashtu edhe për ata. Besojini zemrës suaj për t`ju treguar mënyrën si duhet të silleni në të ardhmen.

Luani

Dikush dëshiron të ketë momente më intime me ju. Meqenëse të dy dëshironi të njëjtën gjë, nuk duhet të hezitoni për përgjigjen tuaj. Madje mund të pyesni veten pse ju të dyve iu desh kaq shumë kohë për të kuptuar se si ndiheni vërtet për njëri-tjetrin.

Virgjëresha

Dikush vazhdon t`ju shpjegojë ende mendimet e tij ama nuk pranon të diskutojë me ju për këto ide. Ju ndjeni se shumë gjëra janë lënë pa u thënë dhe kjo nuk po ndihmon askënd për të ndërtuar një marrëdhënie të hapur ose të ndershme.

Peshorja

Jeni gati të arrini një qëllim që do t'ju sjellë respekt dhe njohje. Më në fund po filloni të shihni dritën në fund të këtij tuneli të gjatë dhe të mundimshëm. Këtu është shansi juaj për të aplikuar për një promovim, një rritje ose një pozicion të ri brenda punës tuaj ekzistuese.

Akrepi

Besojini intuitës suaj në marrëdhënie dhe financa. Pasi qëndroni në distancë në disa marrëdhënie, tani po bëni çmos për të kuptuar dikë. Papritmas ju mund të kuptoni se ata tani po thonë një gjë dhe më pas do të thonë një tjetër. Nëse kjo është një gjë e mirë apo e keqe do të varet nga konteksti i situatës.

Shigjetari

Ndonjëherë një mendim i shkurtër mund të mbjellë farat e diçkaje që rezulton e rëndësishme dhe që ia vlen. Një ide e papritur do të ketë pasoja më të mëdha nga sa e imagjinoni. Mundohuni të mos përfshiheni në problemet e dashurisë së një shoku.

Bricjapi

Do të lavdëroheni për një arritje që nuk ka qenë e lehtë dhe shumë njerëz i njohin sakrificat që keni bërë për të arritur deri këtu. Ju nuk keni pse të tregoni arritjet tuaja, kur të tjerët po e bëjnë këtë për ju. Kujdes me shakatë.

Ujori

Përpjekjet tuaja të vendosura dhe të përkushtuara në emër të një bamirësie do t'ju sjellin dobi në shumë mënyra, si dhe do të përfitojnë të tjerët. Puna vullnetare do t'ju vërë në kontakt me njerëz me të njëjtin mendim, të cilët do të luajnë një rol të madh në jetën tuaj gjatë muajve në vijim. Gjithashtu një ushtrim në komunitet do të zbulojë se keni një aftësi për të cilën nuk i kishit dhënë kurrë kredite vetes.

Peshqit

Gjithmonë keni pasur një imagjinatë të madhe. Mos u habitni nëse dikush ju inkurajon të mos përfshiheni shumë në shqetësime serioze. Fatkeqësitë, gabimet dhe ngatërresat do të shkaktojnë disa shqetësime, por jo për fajin tuaj. Një problem teknik ose një dështim mekanik do të jetë shkaku kryesor.