HOROSKOP

Horoskopi për datën 17 shkurt nga Russell Grant

Horoskopi për datën 17 shkurt nga Russell Grant

Dashi

Një përpjekje e përbashkët do të shkojë mirë nëse të gjithë jeni dakord që nga vendimet që do të merrni do të përfitojë i gjithë ekipi. Kushdo që sillet si egoist do të shkaktojë pakënaqësi dhe kjo do të dëmtojë marrëdhëniet. Nëse po merrni një rol drejtues, sigurohuni që të gjithë të thonë fjalën e tyre në vendimet që merren.

Demi

Aktivitetet sociale në internet do t'ju tërheqin vëmendjen nga përgjegjësitë e rëndësishme. Ju nuk doni të humbni disa biseda interesante, por duhet të ndiqni edhe angazhimet tuaja. Një koleg i vjetër pret që të bini dakord me pikëpamjet e tij, ju mund t'i respektoni bindjet e tij ndërkohë që vazhdoni t'i përmbaheni besimit tuaj.

Binjakët

Shpenzimet e përbashkëta po shkaktojnë probleme në një marrëdhënien në çift dhe kjo është një kohë e mirë për t`u marrë me këtë çështje. Ju mund të mendoni të kontribuoni në të ardhurat e familjes.

Gaforrja

Mos hezitoni, përndryshe dikush do t`jua kalojë. Kapeni menjëherë një mundësi të shkëlqyer që ju del përpara. Kjo mund të thotë të marrësh më shumë përgjegjësi ose të bësh më shumë punë sesa të tjerët, por edhe shpërblmi do të jetë më i madh.

Luani

Mbingarkesa e tepërt në sheqer, yndyrë dhe alkool do të dëmtojë shëndetin tuaj. Sa më shpejt të filloni të kujdeseni për veten, aq më mirë do të ndiheni. Ushtrimet e rregullta, gjumi i mirë dhe dieta ushqyese do t’ju japin më shumë energji. Të qenit i vëmendshëm për shëndetin tuaj do të thotë shumë.

Virgjëresha

Merreni ngadalë nëse jeni duke kërkuar dashurinë. Shijoni disa takime dhe jepini vetes një shans të njihni një partner të ri. Bisedoni në telefon nëse nuk mund të dilni aq shpesh sa dëshironi. Është bukur të ëndërroni, por është e rëndësishme t’i bëni ëndërrat tuaja realitet.

Peshorja

Dikush po përpiqet të manipulojë një situatë për përfitimin e tij. Është e rëndësishme që ata të mos lejohen ta bëjnë një gjë të tillë. Qëndroni në këmbë për atë në të cilën ju besoni.

Akrepi

Ju keni qenë gjithmonë i ndjeshëm dhe intuitiv. Kur dikush bën disa vërejtje jo me vend ju nuk mund të mos ndiheni i lënduar dhe i mërzitur. Ju jeni shumë mbrojtës ndaj njerëzve për të cilët kujdeseni dhe do të flisni në emër të një miku që nuk mund të ngrihet për veten e tij.

Shigjetari

Nëse ka një mosmarrëveshje rreth diskutimeve të fundit, nuk keni pse lejoni që njerëzit e tjerë të marrin vendime për ju. Bëni marrëveshje me shkrim para se të filloni një kontratë të re, ose do ta lini rrugën të hapur për dikë që të ndryshojë rregullat në të ardhmen.

Bricjapi

Shefi juaj po pret shumë nga ju dhe kjo ka filluar të ndikojë në jetën familjare. Filloni të mendoni për nevojat tuaja dhe përgjegjësitë personale. Merrni parasysh rregullat dhe opsionet e reja. Të vini përpara idetë tuaja në vend që të merrni urdhra do ju bëjë të ndiheni çliruese.

Ujori

Dikush që po lufton mund t`i bëjë disa reagime inkurajuese. Ndiqni synimin tuaj dhe jini mbështetës për sa kohë që mund të keni nevojë për ju. Një koleg i ri ose një i ri në familje po ju shikon si mentor. Fjalët tuaja kanë një ndikim të madh në besimin e tyre.

Peshqit

Një mik nuk do të jetë i lumtur kur ta refuzoni për një ofertë ose ftesë. Mund ta lini përgjigjen tuaj të paqartë, por kjo do të thotë vetëm që duhet ta kaloni përsëri në këtë pikë në të ardhmen. Jini të sinqertë për ndjenjat tuaja. Pasi ta bëni këtë, mund të zbuloni se ka disa njerëz të tjerë që ndajnë shqetësime të ngjashme.