HOROSKOP

Horoskopi për datën 17 qershor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 17 qershor nga Russell Grant

Dashi

Do të jenë aktivitete krijuese që do të tërheqin vëmendjen tuaj kryesore. Shtimi i përpjekjeve personale në një punë që keni filluar tashmë do të ndihet jashtëzakonisht e dobishme. Nëse jeni duke shkruar një histori, blog ose detyrë tjetër, fjalët do të vijnë shpejt dhe furishëm dhe çdo bllokim mendor nga i cili keni vuajtur kohët e fundit do të shkërmoqet me shpejtësi.

Demi

Nuk jeni ndalur kurrë kohët e fundit dhe me këtë në mendje sigurohuni që ta bëni këtë një ditë për veten tuaj. Koha e lirë, kënaqësia dhe relaksimi është mënyra se si dëshironi të kaloni kohën tuaj. Nëse arrini t'i lejoni vetes ta kaloni ditën në një mënyrë kaq relaksuese, do të ndjeni vërtet përfitimet.

Binjakët

Mos u habitni nëse ju kërkohet të dilni vullnetar për të ndihmuar një organizatë bamirësie. Mirësia juaj do të mirëpritet dhe vlerësohet në maksimum. Ju pëlqen të interesoheni për ngjarjet e komunitetit dhe do të ndiheni mirë të përfshiheni në një ushtrim vullnetar.

Gaforrja

Një projekt shtëpiak që kishit menduar të fillonit do të duhet të shtyhet. Shokët kanë plane të tjera dhe vizitorët e vazhdueshëm ju japin pak mundësi për të filluar. Meqenëse nuk mund ta çoni këtë projekt diku tjetër, opsioni juaj i vetëm është të uleni derisa gjërat të qetësohen.

Luani

Shefi juaj ose një shoku juaj i punës po tregohet i padurueshëm. Ju mund ta pyesni se cilat janë motivet. Mund të jetë se ata thjesht duan të vazhdojnë me një punë që është zvarritur për disa kohë. Nëse pritet të merrni një vendim që nuk do të jetë në interesin tuaj më të mirë, përmbahuni dhe shqyrtojeni këtë më tej.

Virgjëresha

Vetëm një shqetësim i vogël do t'ju prishë planet për pjesën tjetër të ditës. Qëndrimi mbizotërues i një miku ose kolegu do t'ju shqetësojë. Kur një situatë emocionale bëhet dërrmuese, një ndryshim i peizazhit do të ndihet terapeutik. Një i afërm i moshuar do të japë këshilla se si mund të kapërceni një sfidë.

Peshorja

Do të refuzoni të përsërisni thashethemet duke ditur se si kjo mund t'i tërheqë njerëzit poshtë. Dikush që po përhap thashetheme ka motive të këqija. Ata janë xhelozë për suksesin e një shoku ose fqinji. Ju mund të mbani mend raste kur jeni trajtuar në mënyrë të padrejtë dhe do të tregoni mosmiratimin tuaj për atë që po ndodh.

Akrepi

Një koleg i vjetër nuk ju ka treguar respekt apo vlerësim për përpjekjet tuaja të fundit. Anasjelltas, një talent i juaji i veçantë nuk ka kaluar pa u vënë re nga të tjerët dhe dikush do ju bëjë një ofertë surprizë që nuk do dëshironi ta refuzoni. Perspektivat tuaja për karrierë po përmirësohen.

Shigjetari

Qëllimi juaj kryesor është të kënaqni partnerin që ka pasur arsye të jetë i mërzitur me ju kohët e fundit. Disa aktivitete do të rregullojnë një marrëdhënie të prishur. Nëse nuk e keni takuar tashmë personin tuaj të veçantë, së shpejti do të merrni sugjerimet e para se kush ka të ngjarë të jetë.

Bricjapi

Detyrimet familjare do t'ju pengojnë të vazhdoni me atë që keni dashur të bëni. Ju e kishit planin e sotëm të gjithë të hartuar në mendjen tuaj. Diçka ose dikush do të ndërhyjë në marrëveshjet tuaja të bëra me kujdes dhe kjo do t'ju bëjë të humbni interesin për atë që kishit menduar të bënit.

Ujori

Ju po filloni të pyesni veten se kujt mund t'i besoni dhe me kë po tregoheni miqësor në mënyrë që t'ju bëjë të nxirrni disa sekrete. Ndonjëherë mund të jetë e vështirë të ndash jetën profesionale nga ajo private. Kjo është diçka për të cilën mund të dëshironi të mendoni më shumë ndërsa bini në shtrat këtë mbrëmje.

Peshqit

Një kohë e shoqërueshme është ajo që do t'ju duhet më shumë kur puna dhe përgjegjësitë e tjera të kenë sunduar jetën tuaj. Pavarësisht nëse jeni jashtë me familjen ose vizitoni miqtë, do të korrni shpërblimet e marrjes së kohës nga orari juaj i ngjeshur për daljet me më të afërmit dhe më të dashurit tuaj.