HOROSKOP

Horoskopi për datën 17 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 17 janar nga Russell Grant

Dashi

Dikush nga e kaluara do të jetë në kontakt me ju. Do të ketë një arsye për këtë komunikim të papritur, por ata nuk do ta zbulojnë këtë për një kohë të caktuar. Jini të durueshëm dhe të kujdesshëm. Ju do ta mirëprisni këtë surprizë, por mund të mos e mirëprisni atë që ata përfundimisht kërkojnë nga ju.

Demi

Do përplasen angazhimet e punës dhe të familjes. Do të jetë e vështirë të përballeni me gjithçka, t'i mbani të gjithë të lumtur dhe të ruani rutinat tuaja të zakonshme. Keni disa plane të mëdha për muajt në vazhdim. Ju e dini se mund ta arrini, sepse keni menduar kaq shumë për këtë gjë, por dikush i afërt nuk është aq i sigurt.

Binjakët

Një dhuratë, mesazh ose email do t'ju japë përshtypjen e fortë se dikush po përpiqet të korrigjojë një gabim. Nëse është bërë një gabim ose jeni akuzuar për diçka që nuk e keni bërë, mund të bini dakord se është koha për të zgjidhur mosmarrëveshjet tuaja.

Gaforrja

Dikush do t'ju besojë dhe ju respektoni besimin që ju kanë dhënë pasi kjo nuk do të ketë qenë e lehtë për ta. Në të njëjtën kohë, njohja e sekreteve të tyre ju ka vënë në një pozitë të vështirë dhe keni vështirësi të pajtoheni me këtë rrëfim.

Luani

Besimi i tepërt në premtimet që bën një mik mund të çojë në zhgënjim. Nga e thëna në të bërë, është në mes një det i tërë. Po këtë do ta kuptoni vonë, jo në kohën e duhur.

Virgjëresha

Po mendoni të bëni disa udhëtime. Tani për tani, thjesht mendoni. Nuk ka asnjë të keqe në planifikimin e një udhëtimi, apo pushimi të ardhshëm, por mos u nxitoni ose mund të pendoheni për një lëvizje të vrullshme. Pritjet e gjata në aeroporte ose stacione treni dhe vështirësitë teknike do të priren t`i shkatërrojnë gjërat.

Peshorja

A jeni duke u bërë shumë i varur nga dikush dhe nuk do të bëni asnjë lëvizje pa miratimin e tij? Ju mund të mendoni se duke rënë dakord me gjithçka që ata thonë i kënaq ata, por a jeni të vërtetë me ta apo me veten? Për hirin tuaj dhe të tyre, merrni një vendim sot plotësisht të pavarur prej tyre.

Akrepi

E keni mbajtur qëllimisht veten të shkëputur nga një marrëdhënie, por ndoshta me tepri, kështu që tani për tani po e keni të vështirë të kuptoni pse disa njerëz sillen ashtu siç sillen. Ju keni qenë gjithmonë intuitiv.

Shigjetari

Nëse dikush nuk pajtohet me planet tuaja, kjo është zgjedhja e tij, por nuk do t'i lini t'ju pengojë të bëni atë që dëshironi të bëni. Jeni të lodhur duke dëgjuar njerëzit që shohin problem pas problemi dhe kjo po pengon gjithçka. Jeni gati për të ndërmarrë veprime me ose pa mbështetjen e tyre.

Bricjapi

Jeni të zhgënjyer nga mungesa e entuziazmit të partnerit për një arritje që keni bërë dhe që ju mori shumë kohë dhe përpjekje. Mund të jetë se ata nuk e kuptojnë se sa do të thotë mbështetja e tyre për ju dhe nuk janë aq seriozë për disa shqetësime sa ju. Nuk është e nevojshme të shikoni tek të tjerët për t'ju treguar rrugën. Personi që e di më mirë se ku doni të shkoni është vetja juaj.

Ujori

Ju mund të plotësoni një dëshirë të fortë për të qenë të dobishëm në komunitetin tuaj duke u bërë vullnetarë për të ndihmuar në një bamirësi lokale ose përpjekje për mbledhjen e fondeve. Puna me të rinjtë do t'ju japë një pjesë të madhe të lumturisë, kur jeni në gjendje të ndani aftësitë, njohuritë dhe përvojën tuaj në mënyra që frymëzojnë familjet për të luftuar disavantazhet.

Peshqit

Përgjegjësitë ndaj njerëzve të tjerë nuk ju bëjnë të lumtur. Ju nuk e kuptoni pse nuk mund ta shijoni jetën. Jini të durueshëm kur flisni me dikë që është konfuz dhe i pasigurt. Ju nuk do të jeni në gjendje të merrni asnjë kuptim prej tyre derisa të qetësohen. Ata do të jenë mirënjohës për dhembshurinë dhe mirëkuptimin tuaj.