HOROSKOP

Horoskopi për datën 17 gusht nga Russell Grant

Horoskopi për datën 17 gusht nga Russell Grant

Dashi

Një klient ose koleg do të tregojë një anë të natyrës së tyre që nuk e keni parë kurrë më parë. Mund të keni një rritje të të ardhurave, por paratë që janë premtuar ende nuk kanë arritur në llogarinë tuaj bankare.

Demi

Jeni të pasigurt për diçka të re që do të filloni. Përmbahuni nga angazhimi derisa gjithçka të jetë e qartë. Shikoni për grackat e mundshme përpara. Jini tepër të kujdesshëm kur bëni marrëveshje me një të afërm, koleg ose fqinj që ju ka zhgënjyer më parë. Ata ka të ngjarë ta bëjnë këtë përsëri.

Binjakët

Do të keni një rritje të të ardhurave tuaja. Mund të mos jetë shumë, por do t’ju japë disa para shtesë për të përballuar shpenzimet. Planifikimet me familjen do të shtyhen pasi nuk kanë aq rëndësi për ju sa një projekt në të cilin po kontribuoni tani.

Gaforrja

Diçka do të ndodhë që do të ndryshojë të gjithë pikëpamjen tuaj ndaj një miku apo fqinji. Është dikush që ju mendonit se e njihni mirë. Tani po zbuloni se keni gabuar.

Luani

Planet e shtyra në të kaluarën janë rikthyer. Nëse jeni i martuar, mund të planifikoni të riafirmoni zotimet tuaja. Dikush që ka qenë i mirë me ju kohët e fundit tani ka nevojë për ndihmën tuaj. Ju jeni mirënjohës për miqësinë e tyre dhe kjo do të jetë mënyra juaj për t'i shpërblyer.

Virgjëresha

Aktivitetet krijuese do të jenë mjetet me të cilat do të shpreheni më mirë. Do ta keni më të lehtë t'i tregoni ndjenjat tuaja në mënyra kreative. Sot do të kaloni kohë të mirë me dikë që përgjithësisht e konsideroni të mërzitshëm.

Peshorja

Shpenzimet e larta të kohëve të fundit mund të kenë rezultuar në një grumbull faturash të papaguara. Ju mund të ndiheni të irrituar me mënyrën se si partneri ose shoku i shtëpisë po shpenzon pa kujdes parat. Shpenzimet e tyre ekstravagante po shterojnë burimet tuaja. Mund t'ju duhet t'u kujtoni atyre se kostoja e jetesës po rritet dhe ata duhet të kontribuojnë në financat e bashkëjetesës.

Akrepi

Jeni përpjekur të mos shqetësoheni shumë për gjendjen e llogarisë suaj bankare. Megjithatë, do të ndjeni një lehtësim të madh kur një bonus do të vijë pikërisht në kohën kur ju do të keni nevojë.

Shigjetari

Jeni duke vendosur synime të reja. Nëse kohët e fundit keni pasur një ndjenjë relaksimi në jetën tuaj, kjo do të ndryshojë pasi përgjegjësitë po rriten. Jeni të përgatitur të punoni shumë për të arritur rezultate.

Bricjapi

Që kur një i afërm takoi një grup të ri miqsh gjërat kanë qenë paksa shqetësuese brenda familjes. Një partner po bën plane në të cilat nuk do të preferonit të përfshiheni, por për t'i mbajtur ata të lumtur, mund t'ju duhet të ndiqni të paktën disa nga këto plane. Vetëm mendoni, gjithçka do të përfundojë së shpejti.

Ujori

Një projekt i përbashkët do t'ju marrë shumë kohë, por kjo nuk është shqetësuese. Do ta shijoni këtë mundësi për të njohur personin që po punoni më mirë. Jeni beqar? Ju mund të tërhiqni dikë që është simpatik dhe me një sens të mirë humori.

Peshqit

Po punoni shumë për të ndihmuar në përparimin e një nisme në grup. Tashmë i keni kushtuar shumë kohë dhe keni filluar të ndiheni të pavlerësuar pasi dikush vazhdimisht po hedh poshtë idetë tuaja. Qëndrimi i një shoku pune po ju shqetëson dhe mund të mendoni seriozisht të tërhiqeni nga ky projekt. Bëni atë që ju bën të lumtur.

Tiranapost.al