HOROSKOP

Horoskopi për datën 16 tetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 16 tetor nga Russell Grant

Dashi

Keni disa sugjerime për t'i dhënë partnerit që mund të kenë pasoja afatgjata. Nëse ata bien dakord të ecin me ju, ky do të jetë një hap i madh në marrëdhënien tuaj. Ju ndiheni të ngazëllyer për gjërat e reja. Fati lëviz në mënyra misterioze. Nëse jeni beqar një takim mund të mos dalë siç ishte menduar, por ai që takoni do të ndriçojë jetën tuaj.

Demi

Ju i keni mbrojtur gjithmonë të dashurit tuaj, por dikush mund ta ketë parë këtë si shumë kufizuese. Një i ri në familje duhet të mësojë nga gabimet e veta nëse dëshiron të fitojë përvojë të vlefshme jetësore. Nuk do të jetë e lehtë t'i shikosh ata duke luftuar, por është e nevojshme t'u japësh atyre më shumë pavarësi.

Binjakët

Jeni të etur për një ndryshim. Nevoja për aventurë është parësore. Ndjekja e dëshirave tuaja do t'ju sjellë kënaqësi. Kjo mund të nënkuptojë përfundimin e një romance ose miqësie që po ju bën të ndiheni jo mirë. Ndiqni instinktet tuaja.

Gaforrja

Po bëhen plane emocionuese për të ardhmen. Dikush do t'ju bëjë një ofertë që mendoni se nuk mund ta refuzoni. Ka një mijë mendime në mendjen tuaj që ju bëjnë të pyesni veten nëse jeni duke bërë gjënë e duhur. Lëreni ndërgjegjen tuaj t'ju udhëheqë.

Luani

Ngadalësohuni para se të merrni një vendim. Nxitimi mund të shkaktojë vonesa përmes aksidenteve dhe gabimeve. Mos mendoni se do të humbisni nëse nuk ecni shpejt. Ju nuk keni nevojë të arrini qëllimin tuaj më shpejt se të gjithë të tjerët. Po e bëni një sipërmarrje konkurruese. Të gjithë të tjerët thjesht po shijojnë përvojën.

Virgjëresha

Një mik apo partner i afërt do të festojë diçka të veçantë. Fati i tij i mirë do të hidhet mbi ju. Ju mund të përfitoni duke parashtruar disa ide që keni për të ardhmen. Keni një ndjenjë të fortë se do të jenë të suksesshme.

Peshorja

Një sfidë është emocionuese dhe nuk ka të bëjë me faktin nëse mund ta bëni këtë apo jo. Ka të bëjë më shumë me presionin ndaj jush, pritshmërinë dhe faktin se afati po afron dhe ju synoni t'i jepni këtij projekti më të mirën tuaj.

Akrepi

Mos u shqetësoni dhe vazhdoni punën. Një dozë e madhe pragmatizmi do të jetë ilaçi më i mirë nëse shqetësoheni për arritjen e një qëllimi të veçantë. Kërkoni këshillën e një kolegu para se të lejoni imagjinatën tuaj të shterojë.

Shigjetari

Një qasje efikase ndaj aspekteve të rëndësishme të jetës suaj do t'ju ndihmojë të njihni atë që ka nevojë për ndryshim, atë që duhet hedhur poshtë dhe çfarë të bëni për ta bërë këtë. Ju mund të keni nevojë për bashkëpunimin e njerëzve me të cilët jetoni dhe punoni për të realizuar këtë qëllim.

Bricjapi

Po ndiheni më të qetë tani që jeni mësuar me rutinat e reja. Shumë veprime do të përqendrohen në shtëpinë tuaj. Nuk ka motivim për askënd që të jetë konkurrues kur punoni si ekip dhe kjo i jep të gjithëve një arsye për të bashkëpunuar.

Ujori

Në shumicën e situatave përpiqeni të vendosni nevojat e njerëzve të tjerë para tuajave. Kjo është arsyeja pse ju nuk duhet të ndiheni fajtorë në ndjekjen e dëshirave tuaja. Kjo mund të shkaktojë një dëmtim të përkohshëm në komunikim. Kur dikush që mbështetet tek ju shumë ndihet sikur e keni zhgënjyer.

Peshqit

Ju jeni gati të përballeni me gjithçka që ka bllokuar përparimin tuaj. Një situatë emocionale do të ndikojë tek ju në disa mënyra të ndryshme. Një goditje emocionesh do t'ju ri-motivojë dhe do të sjellë një vendosmëri për të pasur sukses në një marrëveshje që kishte dështuar. Diskutimet do të sjellin çështje që ju jeni përpjekur t'i shmangni.