HOROSKOP

Horoskopi për datën 16 shkurt nga Russell Grant

Horoskopi për datën 16 shkurt nga Russell Grant

Dashi

Nuk jeni ende të sigurt se si ndiheni për dikë që keni takuar kohët e fundit. Po kaloni shumë kohë duke u përpjekur ta analizoni këtë marrëdhënie, por do të ishte më mirë t`i lini gjërat të rrjedhin në mënyrë të natyrshme. Diskutimi i një teme prekëse do t'ju lejojë të paraqisni një çështje për të cilën në të kaluarën keni qenë nervoz për ta diskutuar.

Demi

Një mik apo partner është i lumtur që ju po merrni një detyrë të re. Ai është i intriguar nga planet dhe sugjerimet tuaja dhe nuk do të zhgënjehet. Nëse jeni beqar gjetja e dikujt me të cilin do ndani të njëjtat dëshira për luksin, komoditetin dhe gjërat e bukura do t`ju bëjë të ndiheni si në ëndërr.

Binjakët

Nëse jeni beqar dhe kërkoni dashurinë, një njohje në internet mund t'ju sjellë shumë lumturi. Mund të duhet shumë javë para se të gjeni dikë që të arrjë të shënojë të gjitha plagët tuaja. Nëse jeni në një marrëdhënie të përkushtuar është e rëndësishme për ju të ndani kohë cilësore me partnerin tuaj.

Gaforrja

Puna dhe romanca lidhen në një mënyrë të çuditshme, por emocionuese. Ju mund të shfrytëzoni rastin për të bashkuar forcat me një mik të talentuar. Njerëzit vlerësojnë aftësitë tuaja dhe do të jenë aq të etur sa ju për të nisur një projekt të përbashkët. Pranimi i ndihmës nga të tjerët do të sjellë të gjitha ndryshimet e nevojshme.

Luani

Një fqinj ose koleg mund të duket se po ju godet pas shpinës. Ndoshta ata janë mërzitur dhe duan të shohin se çfarë reagimesh mund të shkaktojë shakaja e tyre. Mos i merrni seriozisht. Nëse jeni beqare dhe po kërkoni për një partner, asgjë nuk mund të vijë shpejt.

Virgjëresha

Disa njerëz me kënaqësi do t'ia dorëzojnë problemet e tyre, përgjegjësitë dhe angazhimet dikujt tjetër. Kjo është arsyeja pse ju duhet të refuzoni të përfshiheni në problemet e një miku ose fqinji. Këshillat që ju ofroni për një çështje financiare, biznesi ose romantike mund të çojnë në shumë debate.

Peshorja

Para se të bëni ndonjë gjë tjetër, zgjidhni një mosmarrëveshjeje me një mik që kërcënon të prishë marrëdhënien tuaj. Mund t`ju duket interesante t`i lini të tjerët t`i zgjidhin vetë problemet e tyre, por do të ishte më mirë nëse jeni pranë tyre dhe i ndihmoni ata.

Akrepi

Një koleg që është i ri në punë do të preferonte ta lejoni të marrë iniciativën. Ju keni disa ide të tjera. Ende nuk jeni i sigurt për çfarë është i aftë ky njeri dhe duhet ta lejoni ta ketë në një moment gjithçka nën kontroll. Përveç kësaj, ju doni të merrni pjesë në vendimmarrje, por prisni.

Shigjetari

Dikush në familje është në siklet për planet që po diskutoni për të ardhmen. Jepuni atyre pak hapësirë për të menduar mbi atë që po thoni dhe kjo mund të sjellë përparimin për të cilin shpresoni. Detajet janë të rëndësishme në biznesin dhe marrëdhëniet financiare. Sa më e vogël të jetë shtypja, aq më shumë vëmendje duhet t'i kushtoni.

Bricjapi

Nuk ka rëndësi nëse përgjegjësitë tuaja të zakonshme lihen mënjanë në favor të bashkimit me aktivitete që duken si më argëtuese. Do ju bëjë mirë të hiqni dorë nga shqetësimet rutinë. Në vend që të humbisni në shpërqendrime, ju duhet t`i përgjigjeni telefonatave, mesazheve dhe kushtojni njerëzve vëmendjen që ju kushtojnë rëndësi.

Ujori

Do të jetë e bezdisshme kur një fqinj ose mik vazhdon të diskutojë një çështje të kaluar që nuk ka asnjë lidhje me atë që po ndodh në të tashmen. Sjellja e tij po shkakton shumë grindje dhe nëse nuk mund të binden të heqin dorë, ju mund të vendosni që të largoheni.

Peshqit

Po mendoni seriozisht të bëni një angazhim afatgjatë me dikë që është më i vjetër se ju dhe që ka një personalitet të sigurt. Natyra e tyre e fuqishme ju bën të ndiheni të mbrojtur dhe të sigurt.