HOROSKOP

Horoskopi për datën 16 prill nga Russell Grant

Horoskopi për datën 16 prill nga Russell Grant

Dashi

Jeni gati të merrni në dorë fatin tuaj. Vendimet e marra tani do të sjellin shpërblime të rëndësishme. Cilido qoftë qëllimi juaj, do të gjeni një mënyrë për ta arritur atë. Dështimi nuk është një opsion. Ju keni një ndjenjë të fortë se jeni pikërisht aty ku duhet të jeni në këtë moment.

Demi

Përballja ju duket gjithmonë stresuese dhe do të bëni gjithçka për të ruajtur paqen. Dikush po ju shtyn qëllimisht, duke kërkuar një reagim nga ju. Refuzoni të shqetësoheni për të thënë ose bërë diçka që mund të mos ju shërbejë në planin afatgjatë.

Binjakët

Ju po kërkoni të nisni fillime të reja dhe për ta bërë këtë, duhet të keni kujdes. Lëreni tani çdo gjë që ju duket si barrë. Shfrytëzojeni këtë shans për të ndjekur pasionin tuaj me emocion. Mos harroni të shijoni ‘udhëtimin’.

Gaforrja

Kundërshtimet ndaj propozimeve të fundit do të kenë shkaktuar shumë përçarje dhe bezdi. Një kompromis do të arrihet dhe ata që bërtitën më fort do të ulen sërish. Shqetësimet po trajtohen dhe megjithëse harmonia është rivendosur, ju keni një ndjenjë që kjo do të jetë e përkohshme.

Luani

Ndonjëherë nuk do ta gjeni kurrë përgjigjen se përse dikush sillet keq apo ju zhgënjen. Në vend që të analizoni shumë një situatë, filloni të dëgjoni zemrën tuaj. Një miqësi e re do t'ju ndihmojë të rivendosni besimin tuaj te njerëzimi. Besojini intuitës suaj.

Virgjëresha

Shefi juaj ose një koleg i vjetër do të mohojnë diçka sy për sy. Dëshmitë tregojnë se ata nuk kanë qenë aq të hapur sa u shfaqën. Çështje të rëndësishme po dalin në pah.

Peshorja

E keni vetë në dorë të ndërmerrni hapa për të përmirësuar jetën tuaj. Është koha për të marrë masa. Dikush që kujdeset për ju do t'ju japë disa këshilla të mira. Filloni të dëgjoni. Ndërsa filloni të ndiheni pozitivë, do të jeni më të hapur ndaj mundësive të reja kur ato shfaqen.

Akrepi

Ndryshimet që po ndodhin do t'ju shtyjnë nga fushat e njohura, në një territor të ri. Gjithçka mund të duket shqetësuese në fillim, por vazhdoni t'i thoni vetes se jo të gjitha ndryshimet janë të këqija dhe ky është një hap drejt gjërave më të mira që do të vijnë.

Shigjetari

Një pauzë do t'ju japë një shans për të rishqyrtuar disa vendime, për të rivlerësuar disa fusha dhe për të gjetur saktësisht se në çfarë duhet të përqendroheni. Mos jini të padurueshëm. Universi e di vetë se kur është koha e duhur, ndaj lërjani atij në dorë.

Bricjapi

Në të kaluarën jeni ndjerë i detyruar të bëni një zgjedhje bazuar në atë që njerëzit e tjerë donin dhe prisnin. Nevojat dhe dëshirat tuaja nuk dukeshin aq prioritet në atë kohë. Kur të shfaqet përsëri një opsion i ngjashëm, do të mendoni më shumë për atë që dëshironi vërtet dhe do ta bazoni vendimin tuaj mbi këtë.

Ujori

Do t'ju kërkohet të ndihmoni për të korrigjuar një çështje që po shkakton shqetësime tek një numër njerëzish. Ju mund të ndiheni të detyruar të përballeni me këtë. Ndihma juaj do të jetë e rëndësishme. Ju nuk mund ta mohoni faktin që dikush ka nevojë për ndihmën tuaj.

Peshqit

Dy fusha të jetës tuaj konkurrojnë me njëra-tjetrën. Pavarësisht nëse këto janë angazhime pune që ndërhyjnë në pritshmëritë e familjes suaj, kufizime financiare që ju pengojnë të zëvendësoni sendet e prishura ose një partner që e ka zemëruar një miqësi, duhet bërë një zgjedhje dhe ju jeni i vetmi që mund ta merrni atë vendim.