HOROSKOP

Horoskopi për datën 15 gusht nga Russell Grant

Horoskopi për datën 15 gusht nga Russell Grant

Dashi

Jeni të prirur të humbisni një festë apo event shoqëror. Sapo të dilni jashtë do të relaksoheni dhe do të argëtoheni. Një situatë është më pak stresuese sesa ka qenë, kjo sepse me kalimin e kohës po mësoni mënyra më të mira për ta zgjidhur.

Demi

Një faturë e papritur do të thotë që duhet të harxhoni para. Kjo do të jetë e bezdisshme kur jeni përpjekur të kurseni. Ajo që është më shqetësuese është se ju duhet të merrni paratë që kishit kursyer për një festë.

Binjakët

Ju po përballeni çdo ditë me vendime të vështira teksa po luftoni me krizën e kostos së jetesës. Përpjekja për të balancuar buxhetin po bëhet gjithnjë e më e vështirë. Ka artikuj që kanë nevojë për zëvendësim, por disa gjëra mund të mos ecin siç është planifikuar.

Gaforrja

Edhe nëse dikush që është në vështirësi ju thotë se mund t'ia dalin vetë, ju e dini se ata nuk munden. Ju nuk do të keni problem të ndërhyni për të ndihmuar ata që kanë nevojë. Edhe pse do të duken ngurrues për të pranuar ndihmën tuaj, ata do të ndihen të lumtur.

Luani

Përmbahuni nëse jeni në një ujdi për një blerje. A është kjo një gjë që ju nevojitet vërtet? Nëse është ngazëllimi për ta marrë atë me një çmim kaq të ulët që ju shtyn ta bëni këtë blerje, pyesni veten, a do ta përdorni ndonjëherë pasi ta blini?

Virgjëresha

Edhe pse po kaloni kohë me njerëz pothuajse të huaj, do të ndiheni mirë. Ajo që ju bën të ndiheni mirë është se nuk ka presion dhe ju jeni në gjendje të relaksoheni dhe të jeni vetvetja. Një mik i vjetër, i cili kohët e fundit ka qenë shumë kërkues, mund ta ketë të vështirë ta kuptojë këtë.

Peshorja

Paratë janë të pakta, por nuk mungojnë idetë dhe qëndrueshmëria. Edhe bizneset vendase po kërkojnë ide për të mbledhur para. Ideja do të jetë heqja e presionit nga familjet, por me çmimet që vazhdojnë të rriten, është e pamundur. Duket sikur po përpiqeni të zgjidhni problemt njëri pas tjetrit dhe kjo gjë nuk përfundon kurrë.

Akrepi

Ndryshimet në vendin e punës do ta transferojnë fuqinë tek ata që mund të çojnë projektet përpara, në vend që të presin miratim. Aktivitetet po përhapen në mënyrë që më shumë njerëz të kenë një rol më të madh në çështje të rëndësishme dhe më shumë kontroll mbi burimet ekzistuese.

Shigjetari

Idetë tuaja do të tërheqin inkurajim nga dikush që keni provuar t'i bëni përshtypje. Flisni planet me anëtarët e tjerë të familjes suaj përpara se të vazhdoni me ta. Përpjekjet e përbashkëta do të sjellin më shumë kënaqësi.

Bricjapi

Nuk ka gjasa t'i besoni thashethemeve që përhapen në vendin e punës nëse nuk i dëgjoni vetë. Ju mund të kërkoni çdo mundësi që të keni për t'u çlodhur me njerëz, shoqëria e të cilëve ju pëlqen gjithmonë.

Ujori

Nuk mund t'i shmangeni faktit që do të duhet të bëhen më shumë ndryshime nëse doni të dilni nga një rrëmujë financiare. Jeni lodhur duke u shqetësuar se si do t'i paguani faturat. Mund të jetë e nevojshme që së bashku me familjen të mblidheni për të hedhur një vështrim tjetër te financat.

Peshqit

Fjalët dhe komentet mund të merren në mënyrë të gabuar dhe kjo mund të shkaktojë tension. Për këtë arsye, nëse keni dyshime, mbajini mendimet tuaja për vete. Rritja e faturave mund të shkaktojë probleme mes jush dhe partnerit.