HOROSKOP

Horoskopi për datën 14 qershor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 14 qershor nga Russell Grant

Dashi

Presioni ka filluar të zbutet dhe çështjet për të cilat keni qenë i shqetësuar nuk janë më problem. Tani që ndiheni më pak të stresuar, mund të shfrytëzoni këtë mundësi për t'i parë gjërat nga një këndvështrim tjetër. Ju mund të kuptoni se i keni trajtuar disa situata të vështira me shumë efikasitet.

Demi

Jeni gati për një ndryshim. Mendoni për regjistrimin në një kurs studimi ose rezervoni në një seminar që ju inkurajon të provoni ide të reja. Gjëra emocionuese janë në pritje. Ky është shansi juaj për të përdorur më mirë aftësitë dhe potencialin tuaj krijues.

Binjakët

Një koleg nuk di gjithçka që pretendon. Nëse ndiqni këshillat e tyre, mund t'ju futë në telashe. Nuk ka gjasa që ata ta pranojnë gabimin dhe prandaj nëse nuk jeni dakord me udhëzimet e dikujt, merrni një mendim të dytë.

Gaforrja

Duhet të kërkoni kohë për të menduar për një ofertë interesante. Sa kohë do t`ju marrë? Po paratë? Këto janë gjëra që duhen menduar paraprakisht.

Luani

Pritet të merrni pjesë në një takim zyrtar. Ose do t'ju kërkohet të merrni përgjegjësinë për disa marrëveshje. Do t`ju duhet të rregulloni oraret për të marrë pjesë. Edhe nëse ky është një shqetësim, duket se nuk keni zgjidhje tjetër për këtë.

Virgjëresha

Një mik zemërmirë po bën premtime që nuk mund t'i mbajë. Ju e dini që fjalët e tyre janë jashtë dashamirësisë, por thjesht nuk mund t'i pranoni ato në një ofertë, duke e ditur se nuk ka gjasa të ndodhë ndonjëherë.

Peshorja

Zbuloni të drejtat tuaja nëse nuk jeni dakord me tarifat në rritje të disa shërbimeve. Nëse po i vjen fundi një kontrate, tani është një moment i mirë për të kërkuar diçka të ngjashme diku tjetër. Jeni të tunduar t`i kërkoni dikujt tjetër të bëjë një punë për ju. Nëse e bëni këtë, mos u ankoni kur ata marrin të gjithë meritat.

Akrepi

Mund të shkojë kundër dëshirave të një kolegu të vjetër, por ju nuk mund të qëndroni pas dhe të shikoni një betejë të një kolegu. Situata ju duket e padrejtë dhe ju mund të jeni në gjendje t'i ndihmoni ata në një mënyrë që të siguroheni që askush tjetër të mos e marrë vesh për këtë.

Shigjetari

Nuk jeni ndjerë kurrë rehat me njerëzit që përpiqen t'ju kontrollojnë. Kërkesat e një shoku apo partneri posesiv ju bëjnë të mos ndiheni rehat. Ju keni frikë të humbni identitetin tuaj nëse vazhdoni t'u dorëzoheni atyre. Ju thjesht nuk mund të vazhdoni me kërkesat e tyre pa pranuar se nevojat tuaja janë gjithashtu të rëndësishme.

Bricjapi

Kjo është një kohë e shkëlqyer për të argëtuar vizitorët nga larg. Përdorni aftësitë tuaja për të shtuar prekje dekorative në shtëpinë tuaj dhe mendoni me kujdes për komoditetin e mysafirëve tuaj. Jeni beqar? Mos u dekurajoni. Të tjerët ju pëlqejnë shumë dhe deri në fund të muajit do të jeni çift.

Ujori

Aktivitetet dhe diskutimet brenda një grupi, të cilët po punojnë drejt të njëjtit qëllim, do të zgjerojnë mendjen tuaj. Do të përziheni me disa njerëz krijues. Përveçse kjo është shumë argëtuese, ju po e shihni botën nga një këndvështrim i ri.

Peshqit

Nuk ka rëndësi nëse po përpiqeni të shmangni një koleg që po tregohet i ngathët dhe debatues ose jeni të prirur të tregoni interes për një projekt të ri familjar. Ajo që është e rëndësishme është që ju jeni duke shijuar aktivitetet familjare dhe do të dëshironi të qëndroni afër shtëpisë.