HOROSKOP

Horoskopi për datën 14 prill nga Russell Grant

Horoskopi për datën 14 prill nga Russell Grant

Dashi

Dikush do të përpiqet t'ju bindë të ndryshoni mendje për një vendim të fundit. Këmbëngulni të qëndroni në përfundimet në të cilat keni arritur tashmë. Bëni gjithçka që mundeni për të rritur të ardhurat tuaja.

Demi

Për t'u rilidhur me anën tuaj shpirtërore do t'ju duhet pak paqe dhe qetësi. Shëtitjet e vetmuara në natyrë do të jenë terapeutike. Të kesh këtë shans për t'i shpëtuar syrit të publikut do të sjellë ekuilibër në jetën tuaj.

Binjakët

Kjo do të ishte një kohë e mrekullueshme për të bërë disa vizita te miqtë dhe të afërmit që nuk i keni parë prej kohësh. Ashtu si kohët e fundit, dikush që ka qenë i mbyllur në shtëpi për një arsye ose një tjetër do të mirëpresë edhe një herë shoqërinë tuaj.

Gaforrja

Ndjeni se dikush i afërt nuk është i lumtur në punë. Ata janë lart e poshtë dhe nuk marrin fare ndihmë edhe pse kanë nevojë për të. Ju mund të mos jeni në gjendje të bëni ndonjë ndryshim në jetën e tyre të punës, por mund t'i ndihmoni në lehtësimin e tyre nga detyrat shtëpiake dhe angazhimet shoqërore që mund të ndihmojnë në lehtësimin e ngarkesës së tyre.

Luani

Një situatë ka ngecur. Duket sikur nuk keni asnjë mundësi reale dhe alternativat që vijnë në diskutim nuk duket se kanë ndonjë kuptim. Edhe pse mund të duket sikur nuk mund të bëni asgjë për të ndryshuar gjërat, kjo është një situatë e përkohshme. Përgjigja do të vijë tek ju në fund fare.

Virgjëresha

Nuk ka rëndësi se sa pyetje ju bëjnë disa njerëz dhe sa thellë vazhdojnë të hetojnë, nuk keni pse të shpjegoni gjithçka që bëni. Duket si instinktivisht e dini mënyrën më të mirë për t'u marrë me shumicën e situatave. Besojini intuitës tuaj si në punë ashtu edhe në çështjet familjare.

Peshorja

Një marrëdhënie ka mbaruar dhe sapo të qetësohen emocionet do të keni siguri nga mundësitë e reja që jeta ofron. Bota vazhdon të rrotullohet dhe ju po kujtoheni tani se sa shumë ka ende atje për të shijuar.

Akrepi

Refuzoni të diskutoni çështje financiare nëse kjo ju bën të mos ndiheni rehat. Dikush do t'ju bindë të zbuloni më shumë për situatën tuaj financiare, ose do të duan të diskutojnë të tyren në detaje. Drejtojini bisedat në tema më pak personale.

Shigjetari

Nuk e keni problem të ndihmoni të tjerët që kanë nevojë për ju dhe shpesh kjo i lë pezull problemet tuaja. Në të njëjtën kohë, një i afërm i moshuar ka filluar të mbështetet shumë tek ju dhe ju mund të kuptoni se po merrni shumë përgjegjësi për të tjerët.

Bricjapi

Nuk doni të dekurajoni një familjar që dëshiron të blejë një sërë artikujsh për të zbukuruar shtëpinë ose kopshtin. Idetë e tyre janë të mira, por edhe të kushtueshme. Për të mos përfunduar me vështirësi financiare, mund të sugjeroni t'i blini gjërat ngadalë dhe jo të gjitha menjëherë.

Ujori

Nuk do t'ju shqetësojë nëse njerëzit e tjerë janë tepër të zënë me interesat, përgjegjësitë dhe takimet e tyre sociale. Kjo ju jep një shans për të shijuar shumë paqe dhe qetësi. Ju nuk do të shqetësoheni për faktin se të gjithë kanë gjëra të tjera për të bërë. Në fakt këtë mungesë shoqërie do ta shikoni si bonus.

Peshqit

Nëse keni dëshiruar të punoni nga shtëpia, një ofertë për të fituar para pa pasur nevojë të lini katër muret tuaja do të tërheqë interesin tuaj të menjëhershëm. Mund të duhet kohë për të bindur anëtarët e tjerë të familjes suaj se kjo do të jetë një lëvizje e mire.