HOROSKOP

Horoskopi për datën 14 gusht nga Russell Grant

Horoskopi për datën 14 gusht nga Russell Grant

Dashi

Rezultatet e një projekti në të cilin jeni zhytur thellë janë zhgënjyese. Keni pritur shumë nga vetja? Një debat i rastësishmë me shefin tuaj ose me një epror tjetër do t'ju bëjë të shihni se gjërat nuk janë aq keq sa keni menduar. Ju në fakt po bëni shumë më shumë se të tjerët në të njëjtin pozicion pune.

Demi

Rutinat dhe oraret do të riorganizohen. Në fillim kjo nuk do t'ju pëlqejë, por këto ka të ngjarë të jenë ndryshime për mirë. Çdo përpjekje e bërë për të ndihmuar një koleg ose fqinj do të vlerësohet shumë. Mirësia juaj do të mbahet mend dhe do t`ju kthehet kur të keni nevojë për ndihmë.

Binjakët

Përparimi me një përpjekje të përbashkët do të jetë i këndshëm edhe pse një nga shokët tuaj të skuadrës ju ka zhgënjyer keq në të kaluarën. Do të duket sikur ata po e mbajnë fjalën e tyre për të mos përsëritur të njëjtin gabim. Lajmet që dikush do t'ju përcjellë më vonë do t'ju kënaqin.

Gaforrja

Nuk do të jeni shumë krenarë për të pranuar gabimet tuaja. As nuk do të frenoheni të kërkoni ndihmë nëse keni nevojë për të. Ky këndvështrim modest, por i sigurt, do t'ju ndihmojë të shfrytëzoni sa më shumë ditën tuaj. Një mik i vjetër që nuk e prisnit kurrë ta shihnit më do t'ju befasojë duke ju vizituar.

Luani

Nëse mendoni se dikush nuk është plotësisht i sinqertë me ju për disa aspekte të jetës suaj të përbashkët, do të varet nga ju që të vendosni nëse vërtet dëshironi të dini të vërtetën apo jo. Mund të mbështeteni në intuitën tuaj në çështjet e biznesit dhe financave.

Virgjëresha

Përzierja me disa njerëz të talentuar do t'ju japë shumë arsye për të menduar. Dikush është shumë bindës dhe ju mund ta gjeni veten duke rënë dakord të merrni përsipër një projekt të komplikuar dhe sfidues. Nëse gjithçka shkon ashtu siç po shpresoni, kjo mund t'ju sjellë shumë para në të ardhmen.

Peshorja

Një problem që do të shfaqet do të jetë një problem të cilin e keni trajtuar më parë, por këtë herë do të duhet një qasje ndryshe nga ajo e zakonshmja. Në vend që t'i trajtoni gjërat në moment, kjo do të jetë një çështje që duhet kohë për të gjetur zgjidhjen.

Akrepi

Ndonjëherë do të dukeni se po kaloni nga një ekstrem në tjetrin. Do të ketë momente kur mund të preferoni të punoni vetëm. Herë të tjera, puna në grup do të jetë një domosdoshmëri absolute nëse doni të përfundoni punën. Gjetja e ekuilibrit të duhur nuk do të jetë e lehtë.

Shigjetari

Mos e detyroni veten të bëni shumë. Frustrimet e vogla mund të përshkallëzohen në probleme të mëdha dhe ju do të shikoni prapa dhe do të dini se disa gjëra me të vërtetë duhet të ishin lënë për një kohë tjetër. çdo gjë ka kohën e vet.

Bricjapi

Dikush me të cilin jeni afër është i mërzitur nga tensioni që është rritur mes jush nga një debat i fundit. Ata duan të ndreqin të kaluarën. Nëse dëshironi që marrëdhënia të kthehet aty ku ka qenë dikur, mos ia bëni më të vështirë.

Ujori

Duhet të dilni përpara nëse shpresoni të merrni respektin dhe mirënjohjen që meritoni. Puna në prapaskenë do të thotë se përpjekjet tuaja do të kalojnë pa u vënë re dhe dikush që kërkon shumë vëmendje do të marrë meritat për gjithë punën tuaj.

Peshqit

Faturat e papaguara dhe borxhet e tjera duhet të sistemohen përpara se të merrni hua. Ju do të ndiheni shumë më të lumtur sapo këto të jenë shlyer. Me këtë në mendje, ju mund të dëshironi të frenoni shpenzimet tuaja për një kohë derisa të dini saktësisht se ku jeni, financiarisht.