HOROSKOP

Horoskopi për datën 13 prill nga Russell Grant

Horoskopi për datën 13 prill nga Russell Grant

Dashi

Jeni gjithmonë më të lumtur kur mund të bëni diçka të mirë edhe për të tjerët. Pavarësisht nëse shfrytëzoni sa më shumë çdo mundësi për të zgjeruar njohuritë, përvojën tuaj ose zhvillimin e aftësive të reja, ajo që është e rëndësishme është që ju t'i kushtoni kohën tuaj aktiviteteve të këndshme.

Demi

Ndiqni ato instinktet që duket se po ju çojnë në një drejtim më solo. Nxirrni justifikime dhe hiqni dorë nga marrëveshjet sociale të bëra tashmë. Një nevojë e fortë për paqe dhe qetësi nuk do të thotë që nuk po e përdorni mirë kohën tuaj. Përparim i konsiderueshëm në çështjet private do të bëhet para se të mbarojë dita.

Binjakët

Nuk do të humbisni një mundësi të mirë për të sistemuar rrëmujën. Tani që orari juaj ka filluar të lehtësohet është koha për të rregulluar dhomat dhe për të sistemuar. Ka disa artikuj që nuk i përdorni më dhe që mund t'i shisni ose t'i dhuroni. Mund të habiteni nga përgjigja e shpejtë që merrni nga një postim në një faqe të rrjeteve sociale.

Gaforrja

Nëse shefi ose një koleg i vjetër ju kërkon të mësoni aftësi të reja apo ju fton të ndiqni një kurs trajnimi, kërkoni pak kohë për të menduar për këtë. Kjo mund të shtojë përvojën tuaj, por gjithashtu do të shtojë përgjegjësitë tuaja. Kujdes mos kafshoni më shumë sesa mund të përtypni.

Luani

Një pauzë do t'ju japë një shans për të gjetur veten dhe për të rivlerësuar situatat që nuk kanë ecur ashtu siç pritej. Mund të duket sikur keni goditur një mur me tulla, por pasi të keni menduar mirë për të, do të shihni një rrugëdalje. Ju thjesht po rirregulloni drejtimin tuaj, kjo është e gjitha.

Virgjëresha

Mund të jetë e nevojshme të bëni një ndryshim të vogël në rutinë, në mënyrë që t'i përshtatni më mirë orarit tuaj angazhimet e punës dhe të shtëpisë. Aktualisht, përgjegjësitë e punës bien ndesh me marrëveshjet familjare dhe askush nuk duket shumë i lumtur, mbi të gjitha, ju.

Peshorja

Jeni të vendosur ta bëni një lidhje të funksionojë, por të çarat kanë filluar të shfaqen. Ju keni vizione dhe ideale të ndryshme dhe e dini tani që nuk mund ta ktheni këtë në diçka që nuk është. Ju keni arritur në pikën kur është koha për të ecur në rrugët tuaja të ndara.

Akrepi

Injoroni këdo në rrethin tuaj shoqëror që ndan me entuziazëm tregime për super pazaret dhe idetë e gabuara të investimeve që po hasin. Besimet dhe premtimet e tyre për të bërë fitime të mëdha nuk do të bazohen vetëm në mendime të dëshiruara.

Shigjetari

Mund t'ju duhet të adaptoni angazhimet aktuale për të shfrytëzuar një mundësi për të rritur aftësitë ose njohuritë tuaja. Të mësoni më shumë rreth një teme për të cilën keni qenë gjithmonë i interesuar, do t'ju ngrejë humorin. Ky është gjithashtu një shans ideal për të shtuar kualifikimet tuaja.

Bricjapi

Nuk ka rëndësi nëse njerëzit e tjerë ju kritikojnë se po përpiqeni t'i përmirësoni gjërat, duhet të bëni gjithçka që mundeni për të sjellë përmirësime në jetën tuaj. Qoftë nëse është një projekt i lidhur me shtëpinë, ose një çështje që lidhet me punën, sapo të hidhni hapin e parë, gjërat do të ecin pa probleme për ju.

Ujori

Nevoja për argëtim do të jetë në qendër të vendimeve që do të merrni. Dikush me të cilin gjithmonë kënaqeni është po aq i prirur të hapë krahët dhe të provojë gjëra të reja. E vetmja gjë që duhet t'i kushtoni vëmendje është se sa shumë shpenzohen para për t'u argëtuar së bashku.

Peshqit

Nuk ka rëndësi nëse ju thuhet se paratë që investoni tani do të kthehen menjëherë dhe më shumë. Jini të kujdesshëm në lidhje me një ofertë tërheqëse. Asnjë kompani legjitime nuk do të kërkojë para përpara. Flisni me një mik apo të afërm dhe pyesni se çfarë mendojnë.