HOROSKOP

Horoskopi për datën 12 nëntor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 12 nëntor nga Russell Grant

Dashi

Nëse partneri apo një mik i ngushtë ju bashkohet në planet tuaja aventuriere, aq më mirë. Çdo aventurë do të jetë ideale për gjendjen shpirtërore në të cilën jeni në këtë kohë. Nëse sapo keni filluar të takoheni me dikë dhe do të dëshironi të nxirrni çdo kënaqësi nga kjo marrëdhënie.

Demi

Të ndihmosh një mik apo partner të ngushtë të kalojë një moment të vështirë do të thotë që po kaloni shumë kohë me të dhe po merreni me shqetësimet e tyre. Në një farë mënyre kjo është e një gjë e mire, sepse do të thotë gjithashtu se ju jeni në gjendje të largoheni nga shqetësimet tuaja.

Binjakët

Keni shumë për të bërë, por mendimet tuaja janë shumë larg në plane për të pasur ndonjë pasojë reale. Papritmas mund të shihni rëndësinë e të menduarit, të dini se ku po shkoni dhe të konsideroni rrugët më të mira për t'i bërë ëndrrat tuaja realitet.

Gaforrja

Jeni të lidhur me nevojat e familjes dhe miqve tuaj. Kushdo që kalon kohë me ju do të ketë një ndikim mjaft të madh në kohën tuaj, sepse ju do ta gjeni veten duke vendosur nevojat e tyre përpara tuajave. Sekreti i suksesit të marrëdhënieve tuaja është ndjeshmëria.

Luani

Sa më shumë t`i doni marrëdhëniet tuaja, aq më shumë do të përfshiheni. Vazhdoni t'i thoni vetes se ju dhe një partner do të jeni në gjendje të kapërceni pengesat që ju kanë mbajtur të ndarë. Keni arsye për ta falenderuar në mik apo të afërm.

Virgjëresha

Dikush është në vështirësi dhe mund të shihni saktësisht se ku gjërat po shkojnë keq. Nëse nuk doni t'i mërzitni, mund t'ju duhet të zvogëloni kritikat tuaja. Bëjini sugjerimet tuaja pozitive dhe nëse mendoni se mund t'i ndihmojë ata të marrin një trajnim shtesë, shpreheni këtë me kujdes.

Peshorja

Ka të ngjarë t'i shpëtoni nevojës për ta kthyer vëmendjen te çështjet që lidhen me paratë. Mund të jeni në atë lloj humori që ju shtyn të ndërmerrni një rrezik, por ju do t'i mbani të tjerët të përditësuar me qëllimet tuaja. Në këtë mënyrë, nëse keni nevojë për miratimin e partnerit, nuk do t'ju duhet t'i shpjegoni gjithçka.

Akrepi

Disa gjëra nuk kanë shkuar ashtu siç kishit menduar. Ju do të dëshironi të ndaloni për të shqyrtuar situatën dhe për të gjetur se çfarë është ajo që e shkakton problemin. Pas një pushimi do të dini se çfarë duhet të bëni. Do të gjeni besimin që ju nevojitet për t'u rikthyer në rrugën e duhur.

Shigjetari

Çdo pengesë në shtëpi ose në vendin e punës kohët e fundit tregon shenja zhdukjeje. Kjo mund të jetë për shkak se ju keni vendosur të vazhdoni me plane të ndryshme dhe më pak të bezdisshme ose është e mundur që dikush të jetë interesuar dhe të dijë si t'i lëvizë gjërat.

Bricjapi

Një partner dëshiron të fillojë me një projekt afatgjatë, por nuk do ta bëjë këtë derisa të kuptojë se ka mbështetjen tuaj. Nëse një marrëdhënieje të re duket se i mungon shkëlqimi dhe nuk ka zjarr apo pasion, tregojini partnerit tuaj se si ndiheni.

Ujori

Jeni tepër ngurrues për të hequr dorë nga një angazhim i juaj. Familja dhe miqtë nuk do kenë asnjë kundërshtim dhe as nuk do bëjnë shumë pyetje. Dikush i afërt duket gati për një ndryshim ritmi. Për këtë arsye, mos bëni plane pa i dikskutuar njëherë me ta.

Peshqit

Një mik ju bën edhe ju të ndiheni të dëshpëruar. Nëse dikush që njihet se luan me sëmundjet e tij ju sugjeron të takoheni për drekë dhe nuk jeni në humor për të dëgjuar ankimet e tyre, tregojuni se keni punë të tjera. Ju do të zgjidhni vetë se ku të shkoni.